İPhone'daki Google Fotoğraflar Yedeklenmiyor mu? Bu Düzeltmeleri Dene

Google Foto, iCloud'a kıyasla elde ettiğiniz çok daha büyük ücretsiz depolama alanı taban çizgisi nedeniyle değil, Google’ın en heyecan verici ürünlerinden biridir. Makine öğrenmesiyle desteklenen tonlarca görüntü yönetimi özelliği, fotoğrafları akıllıca taramak için yerleşik bir Google Lens modülü ve sınırsız sayıda öğe yükleme seçeneği, iPhone veya iPad'inizde olması gereken bir özelliktir.

Bununla birlikte, işlevsellik söz konusu olduğunda Google Foto mükemmel bir uygulama değildir ve fotoğraflarınızın yedeklenmeyeceği sorunlarla karşılaşmanız şarttır.

Neyse ki, uygulamanın bir engelle karşılaşmasının bilinen birkaç nedeni var. Yani daha fazla ado olmadan, hadi üstünden geçelim ve bu fotoğrafları buluta güvenli bir şekilde yedeklemek için neler yapabileceğinizi görelim.

Also on Guiding Tech
Google Photos vs Google Drive: Which One To Use for Storing Your Photos?

Read More

Wi-Fi'ye geç

Google Foto’nun fotoğraflarınızı yüklemesini engellemenin en yaygın nedeni hücresel verilerden kaynaklanıyor. Varsayılan olarak, uygulama bir Wi-Fi ağı kullanarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı yüklemek için yapılandırılmıştır. Potansiyel mobil veri kullanım korkularından sizi kurtarmak için geliştirme ekibi tarafından akıllıca bir hareket.

Hücresel verilerin sorunun nedeni olup olmadığını kontrol etmek için aşağı kaydırın ve ekranda bir 'Bağlantı Bekliyor' bildirimi görmelisiniz. Bu durumda, Wi-Fi özelliğini açın, iOS cihazınızın bir sıcak noktaya bağlanmasını bekleyin; Google Fotoğraflar fotoğraflarınızı otomatik olarak yedeklemeye başlamalıdır.

Wi-Fi'ye bağlanmak uygun bir seçenek değilse (örneğin seyahat ederken), uygulamanın yedekleme amaçlı olarak hücresel verileri kullanmasına izin vermeyi seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulamanın Ayarlar paneline gidin ve ardından Yedekle ve senkronize et öğesine dokunun.

Fotoğraflar ve videolar için yükleme ayarlarını yapılandırmak üzere 'Ne zaman yedeklenmeli' altındaki geçişleri kullanın. Ancak, hücresel verilerin aşırı kullanımını önlemek için video yedeklemelerini Wi-Fi'ye bırakmayı düşünün.

Yedekleme ve Senkronizasyonu Aç

Google Foto’nun resim yüklemesini engelleyen bir başka neden de, uygulama ilk başta fotoğrafların yedeğini almak üzere yapılandırılmadığındadır. Uygulamayı kullanmaya başladığınızdan beri bir süre geçmişse, uygulamayı kapatmış (muhtemelen alternatif bir bulut depolaması kullanmak için) ve tamamen unutmuş olabilirsiniz.

Bu durumda, Google Foto app uygulamasının sağ üst köşesinde kesik çizgili bir bulut şeklinde durum simgesi görmelisiniz. Ona dokunun ve ardından fotoğraflarınızı yüklemeye başlamak için Yedekle ve eşitle Kapalı seçeneğinin yanındaki geçişi açın.

Zorla bırakma Uygulaması

Zaman zaman, Google Foto’nun herhangi bir sebeple görüntülerinizi yüklemeyi durdurabilir. Genellikle bu, rastgele hatalar veya aksaklıklar nedeniyle olur ve sorunu çözmek için zorla istifa gerektirir. Bu, uygulamanın yeniden başlatılması ve normal şekilde çalışması için yeniden başlatılmasına yardımcı olur.

Google Foto’dan çıkmak için ekranın altından yukarı kaydırın ve parmağınızı kısa bir süre basılı tutun. Görünen uygulama değiştiricide, bellekten zorla çıkmak için Google Foto kartını yukarı doğru kaydırın.

Uygulamayı şimdi yeniden başlatın ve büyük olasılıkla herhangi bir sorun olmadan çalışması gerekir.

Okuma ve Yazma İzinleri Sağlayın

Google Foto, iOS cihazınızdan görüntüleri yedekleme amacıyla okuyabilmesi için Fotoğraflar uygulamasına erişim izinleri vermenizi gerektirir. İlk kurulum sırasında, uygulama gerekli izinleri isteyecektir. Büyük olasılıkla o zaman onları sağladınız. Ancak, özellikle cihazınızı başka biriyle paylaşıyorsanız, bir kez daha kontrol etmeniz önerilir.

Adım 1: iPhone veya iPad'inizdeki Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Fotoğraflar'a dokunun.

Adım 2: Google Foto'ya dokunun.

Adım 3: Okuma ve Yazma seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.

Seçeneği Asla olarak ayarladıysanız, Okuma ve Yazma seçeneğine geçildiğinde, uygulamayı bir sonraki açışınızda fotoğraflarınızın yedeğini almaya başlamak için Google Foto’yu yönlendirmeniz gerekir.

Arka Plan Uygulamasını Yenile'yi Aç

Google Foto yalnızca etkinken fotoğraflarınızın yedeğini mi alıyor? iOS, batarya ömründe arka planda kaybolan uygulamalar söz konusu olduğunda oldukça katıdır. Dolayısıyla, uygulamanın arka planda çalışması engellenebilir. Durumun böyle olmadığından emin olmak için, Ayarlar uygulamasında Google Foto'ya dokunun ve ardından Arka Plan Uygulama Yenileme'nin yanındaki açmanın açılıp açılmadığını kontrol edin.

Artık Google Foto’nun arka planda çalışmasını beklemenize rağmen, iOS uygulamanın uzun süre sonra çalışmasını askıya alabilir. Bu nedenle, yeni bir fotoğraf ve video grubunu çektiğinizde veya kaydettiğinizde uygulamayı kısa bir süre için açmak her zaman iyi bir uygulamadır.

Also on Guiding Tech
How to Upload All Your Photos from Everywhere to Google Photos

Read More

Bulut Dışında Depolama Alanı

Bulut depolama hesabınızda yer kalmıyor mu? Bu, telefonlarınızı her zamanki orijinal kalitede yedekleyecekseniz durum böyle olabilir. Bunu kontrol etmek için Google Foto uygulamasının Ayarlar panelinde Yedekle ve senkronize et seçeneğine dokunun. Yedek Hesap bölümünün altında listelenen mevcut depolama miktarını görmelisiniz.

Alanınız tükeniyorsa, daha fazla depolama alanı satın almak veya bunun yerine Yüksek Kalite moduna geçmek size bağlıdır. Tamamen ücretsiz olarak istediğiniz tüm görüntüleri yüklemek için onunla birlikte gelen sıkıştırmayı (fotoğraflar için 16MP ve videolar için 1080p) gerçekten sakıncası yoksa, sonuncuyu seçmek önerilir.

Üçüncü bir alternatif, Yüksek Kaliteye önceden yüklediğiniz görüntüleri sıkıştırmak ve ardından mevcut fotoğraflarınızı Orijinal kalitesinde yedeklemeye devam etmektir. Bunu yapma seçeneği yalnızca alanın tükenmesine oldukça yakın olduğunuzda ortaya çıkar.

Boyut Sınırları

Fotoğraflarınızı yüklemek için Yüksek Kalite mi yoksa Orijinal mod mu kullandığınıza bakılmaksızın, yükleyebileceğiniz görüntü ve videoların maksimum dosya boyutlarında belirli sınırlamalar vardır.

Görüntüler için 75 MB’dan daha büyük bir şey yüklemeniz veya 100MP’yi aşan bir çözünürlüğü varsa kısıtlamanız gerekir. Videolara gelince, oynatma süresinde 10 saati aşan bir şey yüklemeyi unutabilirsiniz.

Bir resmin dosya boyutunu ve çözünürlüğünü kontrol etmek için, resmi Google Foto’da açın, pencerenin sağ üst köşesindeki Üç Nokta simgesine ve ardından Bilgi öğesine dokunun. Videolar için, küçük resimlerdeki metin oynatma uzunluğunu göstermelidir.

Elle Yedeklemeyi Deneyin

Ne yaparsanız yapın, Google Foto’ndaki bazı resimler ve videolar otomatik olarak yüklenemez. Bu gibi durumlarda, fotoğrafların elle yüklenip yüklenmediğini de kontrol edebilirsiniz.

Bunu yapmak için, seçim modunu etkinleştirmek üzere bir görüntüye uzun dokunun ve ardından yedeklemek istediğiniz öğelere dokunun.

Sonra, uygulamanın sağ üst köşesindeki Üç Nokta simgesine ve ardından Yedekle'ye dokunun.

Uygulamayı Güncelle

Google Foto’yu bir süredir güncellediniz mi? Çeşitli hatalar ve sorunlar her zaman kısabilir ve daha yeni güncellemeler çoğunlukla bunları düzeltmek için yayımlanır. Cihazınızda otomatik güncellemeler devre dışı bırakılmışsa, uygulamayı kendiniz kontrol etme ve güncelleme zamanı.

Bunu yapmak için, App Store'u ateşleyin ve ardından Güncellemeler'e dokunun. Güncellemeler ekranında, taramayı başlatmak için aşağı kaydırın – Google Foto için bir güncelleme varsa, uygulayın.

Uygulamayı Yeniden Yükle

Yukarıdaki ipuçlarından hiçbiri işe yaramadıysa, yeniden yükleme en son tercihinizdir. Google Foto’yu ana ekrandan silebilir ve ardından App Store üzerinden tekrar indirebilirsiniz. Ancak, işlem sırasında senkronize edilmemiş albümleri, kolajları veya animasyonları kaybedebilirsiniz.

Bunun yerine, uygulamayı her zaman boşaltmayı tercih edebilirsiniz. Bu, uygulama ile ilgili tüm dosyaları cihazınızdan kaldırırken yerel olarak oluşturulan tüm verileri korur. Ayarlar uygulamasında, Genel'e, iPhone / iPad Depolama'ya ve ardından Google Foto'ya dokunun. Ardından, Uygulama Boşalt'a dokunun.

Uygulamayı yeniden yüklemek için Giriş ekranındaki Google Foto simgesine dokunun. Genelde kalıcı sorunları çözmek için uygulama fotoğrafları ve videoları yedeklemeye başlamalıdır.

Tip: Offloaded apps are denoted with a cloud-shaped symbol underneath the app icon.

Also on Guiding Tech

.camp-list-677{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/213872/google-photos-vs-oneplus-gallery-fi_248bc837c80a0fe69770b7a91f0d1d5c_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1548087398’);background-size:cover;background-position:center center}

#google photos

Click here to see our google photos articles page

Cennette Sorun Yok

Umarım, Google Foto, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedeklemeye devam eder. Evet, uygulamanın tuhaflıkları var. Ancak bu müthiş bulut depolama işini yapmak için yolunuza çıkmak zaman ayırmaya değer. Kim ücretsiz ve sınırsız yedeklemeyi sevmez?

Yukarıdaki sorun giderme ipuçlarıyla zihinsel bir kontrol listesi oluşturun; böylece Google Foto’nuzun iPhone'unuzda veya iPad'inizde sıkıştığı sorunlarla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilirsiniz.

Sıradaki: Google Foto Yedekleme, art arda fotoğraflarla ve videolarla doldurulduktan sonra dağınık mı görünüyor? Google Foto karmaşasını temizlemek ve düzenlemek için kullanışlı bir kılavuz.