iTunes olmadan iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarmanın 4 Yolu

Fotoğrafları bir iPhone’dan PC’ye aktarmak zahmetli bir deneyim olabilir. Sonuçta, resimleri takmanız ve telefonun deposunu kullanmanız gereken Android telefonlarda olduğu kadar basit değil. İOS’ta, fotoğrafları iPhone’dan Windows’a aktarmak için iTunes’u kullanmanız gerekir.

İTunes’u kurmak ve onunla uğraşmak her Windows PC kullanıcısının hoşuna giden bir şey değil. Ve çoğumuz bunun fotoğraf aktarmanın tek yolu olduğuna inanıyoruz. Neyse ki, birkaç seçenek bulduk. Bu yayında, resimlerinizi iPhone’unuzdan iTunes olmadan PC’ye taşımanın 4 alternatif yolunu tartışacağız.

onedrive

OneDrive, Microsoft tarafından sunulan bir bulut depolama alanıdır. Öncelikle, OneDrive uygulamasını App Store’dan indirmeniz gerekir. Ardından fotoğraflar uygulamasına gidin, görüntüleri seçin ve OneDrive uygulamasına yükleyin. OneDrive uygulamasının ayarlar menüsünden otomatik kamera yükleme seçeneğini de açabilirsiniz. Bu şekilde, son eklediğiniz tüm fotoğraflarınız otomatik olarak OneDrive Kamera klasörüne yüklenecektir.

İPhone için OneDrive’ı indirin

OneDrive uygulamasını açın, ayarlara gidin, seçenekleri belirleyin ve kamera yüklemeyi açın. Arka Planda Yükle geçişini açmayı unutmayın. Çoklu görev menüsünde uygulama kapalı ve açık olmasa bile tüm sürecin kusursuz çalışmasını sağlar.

Yeni yüklenen fotoğraflara Windows 10 için OneDrive uygulamasından erişebilirsiniz. Daha da iyisi, Windows 10’daki varsayılan Fotoğraflar uygulaması da OneDrive görüntülerine erişmenizi sağlar. Microsoft Fotoğraflar’ın ayarlar menüsünden ‘OneDrive’dan yalnızca bulut içeriğini göster’ seçeneğini açmanız yeterlidir.

Windows için OneDrive Uygulamasını İndirin

Yukarıdaki numara ayrıca Dropbox (yerel Windows 10 uygulaması) ve Google Drive (Desktop Sync aracı) için de geçerlidir, ancak OneDrive’ı seçmemin nedeni, Windows 10 için Fotoğraflar uygulamasıyla olan sorunsuz entegrasyonundan ve önceden yüklenmiş olarak gelmesinden kaynaklanmaktadır. işletim sistemi ile.

Google Foto

Google Foto mükemmel bir fotoğraf servisidir. Google Foto uygulaması yalnızca sınırsız fotoğrafları (belirli çözünürlüklerde) ücretsiz olarak yüklemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bunları düzenlemek için AI algoritmaları da ekler. Google Foto’yu resimlerinizle beslemeye devam ettikçe, onları AI’nın gördüğü öğelere göre sınıflandırır ve insanlara, nesnelere, evcil hayvanlara, yiyeceklere, belgelere ve daha pek çok şeyle alakalı etiketler ekler.

İPhone için Google Foto’yu İndirin

Anlık fotoğraflarınızı Google Foto uygulamasına yedekledikten sonra, Google Foto web sayfasını ziyaret edin ve tanıdık bir kullanıcı arayüzünden gelen tüm resimlere erişin. Herhangi bir fotoğrafa sağ tıklayın ve resimleri bir PC’ye indirin.

PC’de devam et

PC’de devam etmek, herhangi bir PC’ye herhangi bir bağlantı göndermek için şık ve küçük bir numaradır. PC’nizde kurmak için Devam et seçeneğini kullanarak varsayılan tarayıcınızla PC’nizde kullanma kılavuzumuzu izleyin.

İPhone için PC’de devam edin

Bir kez yapıldıktan sonra, şu adımları izlemeniz gerekir:

1. Adım: Google Foto uygulamasını açın ve resimleri seçin.

Adım 2: Paylaşılabilir bir bağlantı oluşturmak için paylaş düğmesine dokunun. 

Adım 3: Uygulama, görüntüleri Google Foto sunucusuna yükler ve bunun için bir bağlantı oluşturur.

Adım 4: PC uygulamasında Devam’ı kullanarak bu bağlantıyı paylaşın. 

Adım 5: Listeden PC’nizi seçin, bağlantı PC’nizdeki Microsoft Edge tarayıcısında açılacaktır. 

Adım 6: Seçilen fotoğraflar şimdi Edge tarayıcısında açılacak ve oradan PC’nize indirebilirsiniz.

Bu hack, fotoğrafları iPhone’dan PC’ye aktarmanın en hızlı yoludur.

Xender

Bulut depolama seçenekleriyle uğraşmak istemiyorsanız (bir noktada tam kaliteli bir fotoğraf yedeği almak istiyorsanız bu hizmetler için ödeme yapmanız gerekir) veya verilerinizi tutan büyük şirketlerden rahatsızsanız .

İPhone için Xender’ı indirin

Verileri bir telefondan diğerine aktarırken Xender’ı duymuş veya geçmişte kullanmış olmalısınız. Ancak çok az kişi, herhangi bir telefondan PC’ye aynı şeyi yapma yeteneğini biliyor.

Uygulamaya daha önce reklamlarla dolu, neyse ki artık durum böyle değil. Fotoğrafları aktarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Xender uygulamasını açın ve telefondaki medya dosyalarına erişmesine izin verin.

Adım 2: Sol üst köşedeki profil simgesine dokunun ve ‘PC’ye bağlan’ seçeneğini seçin.

Adım 3: Uygulama, PC’nizdeki tarayıcıda Xender Web’i açmanızı isteyecektir.

Adım 4: Bilgisayardaki Xender Web’i ziyaret edin ve QR kodunu Xender mobil uygulamasıyla tarayın.

Adım 5: Telefondaki fotoğraflar, videolar ve belgelerle birlikte ekranı göreceksiniz.

En İyi Yol Hangisi?

Yukarıdaki çözümlerden herhangi birini seçin; PC’nizde iTunes indirmeden daha iyi olursunuz. Bir Office 365 abonesiyseniz, 1TB depolama alanında olduğu gibi OneDrive ile gidin. Google Foto ücretsiz bir seçenektir ve işi de halleder.

PC’de Devam biraz zekice olsa da, aceleyle birkaç fotoğraf aktarmak istediğinizde faydalıdır. Büyük dosyalarla kullanmak mantıklı değildir. Ve son olarak, Xender hızlı ve herhangi bir dosya ile kusursuz çalışıyor ve aynı zamanda kullanımı ücretsizdir. Peki hangisini kullanacaksın? Deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.