İPhone’unuzu bir Google telefonuna nasıl dönüştürebilirsiniz?

Bir iPhone kullanıcısının tüm Apple uygulamalarını Google alternatifleri ile değiştirmek istemesinin birçok nedeni vardır. Örneğin, iPhone’unuzun donanımını, hızını ve gücünü gerçekten beğenebilirsiniz, ancak (benim gibi) iş için çok sayıda Google uygulaması ve hizmetine bağlısınız veya yıllardır Android akıllı telefonlarını kullandığınız için. Belki de Büyük G’nin hizmetlerinin Apple’ınkinden daha iyi olduğunu düşünüyorsun. Neyse, iPhone’unuzu% 100 Google telefonuna dönüştürebilirsiniz! İşte nasıl yapılacağı.

Gerekli Google uygulamalarını yükleyin

Başlamak için önce Apple olanlarını değiştirmek için gereken tüm Google uygulamalarını yüklemeniz gerekir. Aşağıdaki tabloda, Google’dan olanlarla değiştirmeniz gereken Apple uygulamalarını bulabilirsiniz.

  Google Play Store’u nasıl indirip yükleyebilirim?

Apple uygulamaları ve Google alternatifleri

Apple Google Safari Chrome Facetime Duo Takvim Takvim Fotoğraflar Fotoğraflar Posta Gmail Müzik YouTube Müzik Haritalar Haritalar Hava Durumu Google Notlar Hatırlatmaya Devam Et Asistan Haberler ve Etkinlikler Haberler ve Etkinlikler Kitaplar Kitap Oynat Kitaplar TV’leri Oynat Film Oynat Sağlık Fit Home Ana Sayfa Dosyalar Sürücü Sayfaları Dokümanlar Sayfalar Sunumlar İzle WearOS

Gördüğünüz gibi iOS’a önceden yüklenmiş hemen hemen her uygulama bir Google alternatifi ile değiştirilebilir. Yüklemenizi tavsiye ettiğim uygulamalar arasında YouTube gibi bazı ekstralar da var; modern bir akıllı telefonda eğlence için gitmemelisiniz, Google Translate, yabancı dilde yardımcı olmak için kontrol etmek zorunda olmanız durumunda, Android TV televizyonunuzu veya uyumlu kutunuzu ve Snapseed fotoğraflarınızı düzenlemek için kullanın.

  En iyi stok Android video oynatıcı alternatifleri

googlify iphone 1

İOS’taki varsayılan uygulamaları değiştirme

Maalesef, iOS’taki varsayılan uygulamaları değiştirmek mümkün değildir. Bir bağlantıya tıklarsanız, Safari otomatik olarak açılır, bir adrese bir bağlantıya dokunursanız, Apple Haritalar vb. Açılacaktır. Ancak Google uygulamaları, iOS içerisinde kendi küçük ekosistemlerini oluşturmada harika bir iş çıkarmaktadır. Aslında, Gmail’deki bir bağlantıyı tıklamanın Chrome’u açtığından emin olabilirsiniz; örneğin bu, Google uygulamalarının çoğu için de geçerlidir. İşte nasıl yapılacağı:

  Gmail’i açın. Yan menüden Ayarlar’a girin. Varsayılan uygulamalar öğesine gidin ve sık kullanılanlarınızı seçin.

Googlify iphone 2

Klavyeyi Gboard ile değiştirme

Son WWDC 2019 sırasında Apple, iOS 13’ü ve işletim sistemiyle ilgili diğer haberleri açıkladı. Bunlardan biri, her bir harfe dokunmak zorunda kalmadan çeşitli tuşları parmağınızla kaydırarak metin girişini destekleyen varsayılan klavyenin bir güncellemesiydi.

İyi Google hayranları olarak, Gboard’un her zaman iOS’ta bu giriş yöntemini desteklediğini biliyoruz ve bu nedenle bu üçüncü taraf klavyesine güvenmeye karar verdik:

  App Store’u açın. Arama bölümünde Gboard yazıp uygulamayı yükleyin. Ayarlar> Genel> Klavyeler> Klavyeler’e gidin (kopya değildir, Apple sipariş edilen ayarları beğenmez). Klavye Ekle’yi ve ardından Gboard’u seçin.

googlify iphone 3

Hoşçakal Siri, Google Asistanına hoş geldin

Üstesinden gelinmesi gereken son engel, Apple’ın ses yardımcısı Siri’nin varlığıdır. Siri’yi Google Assistant ile değiştirebilir misiniz? Evet, Kısayollar sayesinde! Aslında, Siri ile konuşurken sadece “Hey Google” adlı sıcak sözcüğü Mountain View devinin ses yardımcısını açacağından emin olmak mümkündür.

  Google Asistan püf noktaları: püf noktaları

Google Asistan uygulamasını App Store’dan indirin ve ilk açtığınızda, bu kısayolu Siri’ye eklemeniz önerilir. Etkinleştirme ifadesini Apple Kısayolları uygulamasında da özelleştirebilirsiniz.

Googlify iphone 4

Artık gerekmeyen Apple uygulamalarını kaldırın

Tüm iPhone sahipleri bunu bilmeyebilir, ancak önceden yüklenmiş Apple uygulamalarının çoğunu kaldırabilirsiniz. Birçok Android üreticisinin aksine, Apple, kullanılmadıkları takdirde tüm uygulamalarını telefonlarında tutmaya mecbur değildir.

  Bloatware ve önceden yüklenmiş Android uygulamaları nasıl kaldırılır

Sistemin çalışması için gerekli olan birkaç uygulama dışında (App Store, Ayarlar ve Fotoğraflar gibi), diğerleri herhangi bir soruna neden olmadan serbestçe silinebilir.

googlify iphone 5
Tarafından görüşLuca ZaninelloİOS için Google uygulamaları Android için olanlardan daha iyidirWhat do you think?5050İlk oy veren sen ol

İPhone’unuzu bir Google telefonuna mı çevirdiniz? Bize yorumlarda nasıl gittiğini anlat!