İşte Android'de PC'nizde nasıl kullanılacağı

Herkes Android'in sunduğu işlevselliği sever, bu nedenle güvenip kullandığınız özellikleri akıllı telefonunuzdan bir PC gibi diğer cihazlara getirmeye çalışmayın. PC'nizde Android uygulamaları kullanmak istiyorsanız, şanslısınız demektir. Artık bunu yapmanın bir çok yolu var ve şu anda mevcut olan en iyi yöntemlere baktık.

  • Android için en iyi emülatörler: Favori retro oyunları cep telefonunuzdan dinleyin
  • Mobil ve PC olarak serbest bırakılan WhatsApp masaüstü sürümü birbirine daha yakın sürün

AMIDuOS

AMIDuOS 2.0, Windows 7, 8 veya 10 olup olmadığına bakılmaksızın Windows PC'niz için yüklenebilecek ek bir Play Store ile tam Android 5.1 Lollipop'u size sunar. İlk 30 gün ücretsiz, ancak bundan sonra bir yaklaşık 18 $ için ömür boyu lisans.

AMI, "binlerce Android uygulamasını dikkatli bir şekilde test etti" ve bilgisayarınızda herhangi bir sorun olmaksızın daha yeni Android uygulamalarının kullanılmasını sağlamak için sürekli güncellemeler içeriyor. 3D ivme aynı zamanda Android oyunları PC'de daha hızlı hale getirir ve gamepad'ınızı AMIDuOS ile bile kullanabilirsiniz.

AMIDuOS, ana ekranı, ayarları, sensörleri ve dokunmatik ekranı bulunan eksiksiz bir Android tableti öykünür. Android uygulamalarınız bilgisayarda normal bir pencerede veya tam ekran modunda görüntülenebilir. Paylaşılan pano, bilgisayardaki metni kopyalamanıza ve Android emülasyon aracına yapıştırmanıza ve tersini yapmanıza olanak tanır. Ortak bir dosya sistemi taklit edilen Android cihazından PC sabit diskine erişmenizi sağlar.

8 GB RAM'li bir Core i7 dizüstü bilgisayarında bir test yaptık, AMIDuOS'un hızlı ve güvenilir olduğunu keşfettik. Kurulum basittir ve Play Store'un bir Windows sistemine kurulumu da çok kolay işlemektedir. Google Apps ZIP dosyasını sağ tıklamanız ve kısayol menüsünden AMIDuOS'ta Aç'ı seçmeniz yeterlidir . Resmi talimatları buradan bulabilirsiniz.

Maalesef bazı dezavantajlar var. Kullanıcı arabirimi masaüstü bilgisayarlarda fare ve klavye ile kullanılmak üzere uyarlanmamıştır. Bunun yerine, arayüz tabletler için varsayılan Android arayüzüne benzediğinden, arayüzdeki bazı değişiklikler öykünücüsü için faydalı olurdu. Remix OS (bu makalede ayrıca inceliyoruz) Windows 10 arabiriminin daha zarif bir kopyasını sağlayan bu sorunu çözdü. AMIDuOS muhtemelen bu problemleri önceden kurulmuş bir fırlatmaçıyla aynı şekilde ele almayı düşünmelidir. AMI sözcüsü Luke Lappala bu öneriyi zaten geliştirme departmanına iletti – ancak bir yıl sonra bile hâlâ bir hareket yok.

AMIDuOS with a simple tablet interface. / © AndroidPIT

AMIDUOS'ta tam ekran medya oynatılırken başka bir problem vardı: fare imleci asla gizli kalmadı ve tam ekran modu ile etkileşim kurmadı.

Netflix'in yüksek çözünürlüklü içeriği 1,366 x 768 piksel çözünürlükle çalışamadığından, video oynatımı artık kullanıcı dostu değil. Bu, ekranın kenarlarında açıkça görülebilen bir jaggele neden oldu. YouTube uygulaması, başka bir dizüstü bilgisayarda tam HD yayın akışını gerçekleştiremedi.

AMIDuOS size tuşuna uzun uygulamaları tek tek uygulama seçiminde ve Windows 10 menüsüne onları sabitleyebilirsiniz böylece Windows'un için metne Pim onlar üzerinde sürükleyebilirsiniz. Bu simge, Hızlı Başlangıç ​​çubuğunuza da eklenebilir. Sonuç olarak, Windows'da çalıştırmak istediğiniz Android uygulamasına doğrudan gidebilirsiniz; bunun için gerçekte emülatörünü kurmuşsunuzdur.

Alt çizgi, AMIDuOS'un tam olarak yapması gerekeni yapmasıdır. Emülatör çok çabuk kurulabilir. Play Store'u destekler ve önemli Android uygulamaları Windows'da birlikte çalıştırılabilir. Doğrudan Windows'tan başlatabilirsiniz, bu da Windows ve Android uygulamaları arasında geçiş yapmayı kesintiye uğratmaz; ancak öykünücünün ve uygulamanın tümüyle piyasaya sürülmesi birkaç saniye alacaktır. AMIDuOS'un hızı, bir çarpışma dışında testte göze çarpıyor ve 300 MB'den daha az RAM kullanarak çok az pil tüketiyor.

  • AMIDUOS'u indirmek için buraya tıklayın.

BlueStacks

Bir zamanlar AMD tarafından desteklenen BlueStacks Android emülatörü, 2011'in sonundan beri dolaşıyor ve geliştiricileri PC'de Android kullanımında çok deneyim topladı. Temel sistemler ya Windows ya da Mac OS'dur. BlueStacks kendisini bir "uygulama oyuncusu" olarak tanımlıyor.

Kurulum, kurulum programı vasıtasıyla gerçekleştirilir. Daha sonra BlueStacks'ı başlatıp Google hesabınıza giriş yaparsın. Bu arada, BlueStacks eski Android 4.4.2 KitKat'ı kullanarak Android'i öykünür. BlueStacks görsel olarak bir tablete benziyor ve kurulduktan ve önerilen uygulamaların bulunduğu başlangıçtan sonra bir ana ekran gösteriyor.

The BlueStacks home screen. / © AndroidPIT

Üstte bir gezinme çubuğu bulunur. Orada, Windows'da olduğu gibi, uygulamalar arasında geçiş yapabilir ve giriş ekranını çağırabilirsiniz. Ana ekranlar arasında geçiş yapmak için düğmeyi tıklatmak için fareyi kullanın ve ardından imleci sağa veya sola sürükleyin. Saf dokunmatik yüzey işlemi bunun bir sonucu olarak biraz hantaldır.

The old BlueStacks home screen is still used in the Mac version. / © AndroidPIT

Elbette, BlueStacks bir bilgisayar donanımı gerektirir. Uygulamalar ve ana ekran arasında geçiş yaparken, emülatör düşünceyi duraklatmayı sever. BlueStacks oyunlarıyla kumar oynamak istiyorsanız, entegre grafik çözümü bazen yetersiz olduğu için kendi grafik yonganıza sahip olmanız buna değer. En azından bir MacBook'da olduğu gibi hatalar da görüntülenebilir.

BlueStacks, sponsorlu uygulamalar, reklamlar veya yılda 48,00 dolar olan premium üyelik seçeneği ile öderlerdeki tüm reklamları kaldırarak finanse eder.

Windows ve Mac sürümleri arasında birkaç bariz fark vardır. Mac sürümünün daha eski bir kullanıcı arayüzü var, bu nedenle ekranın üst kısmında hiçbir görev çubuğu yok. Grafik yongası öncelikle grafik hataları ürettiği için oyunlar bir MacBook Air'de yürütülebilir değildi.

  • BlueStacks App Player'ı indirmek için buraya tıklayın.

Remix OS Player: Windows için öykünücüsü

Remix OS Player, Windows altında bir tür sanal makine olarak çalışan Remix OS'un ayrı bir sürümüdür. Kullanıcı arabirimi bağımsız sürümle aynıdır, böylece dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü bulabilirsiniz. Burada kullanılan Android sürümü Android Marshmallow'tır.

Remix OS Player start menu. / © AndroidPIT

Google Play Store üzerinden yüklediğiniz uygulamalar ve satın alınan uygulamalar burada da mevcuttur. Remix Player'ın en büyük zorluğu, geleneksel olarak QWERTY sistemine dahil edilmeyen bazı özel karakterler yerleştirildiği için klavyedir. Şifreler ancak sanal klavye her zaman gösterilirse başarılı bir şekilde girilebilir. Parolalar için bu kabul edilebilir, ancak daha uzun metinler yazmak çok pratik değildir.

İncelememizde, oyuncunun performansı ikna edicidir: Boşta kaldığında, Remix Oynatıcı kaynak tükermez ve oyun gibi uygulamalar iyi bir hızda çalışır.

  • Remix OS Player'ı indirmek için buraya tıklayın.

Remix OS Player'ın ayrıca Remix OS adı verilen tam özellikli bir vekil vardır. Bu, Android'i PC'ye getiren tamamen önyüklenebilir bir işletim sistemidir.

PC için Remix OS

PC için Remix OS, Android uygulamaları Windows'ta başlatan bir emülatör değil alternatif bir işletim sistemi. Jide'de geliştiriciler ekibi, Remix OS for PC üzerinde çalışıyor. Oldukça olgun ve Windows'un yanında bir Dizüstü bilgisayar üzerine kurulabilir dedi.

Remix OS'u indirdikten sonra yükleme, Windows ortamında bir yükleyici ile gerçekleştirilir. Biri daha sonra yeniden başlatılır ve Remix OS'u hazırdır. Test için kullandığımız Dizüstü bilgisayar WiFi'ye kolayca bağlanabiliyordu. Kurulum asistanı, Google Play hizmetlerini etkinleştirmeye yönelik ilk denemede çökmesine rağmen, ikinci girişiminde çalıştı.

Remix'in kendisi, kendi platformu olan bir ürün olan Remix Mini PC ile satılmaktadır.

Remix OS for PC is a stand-alone system. / © AndroidPIT

Remix OS için özel olan, masaüstünü optimize eden ve Chrome OS'u anımsatan en iyi arayüzüdür. Geleneksel bir masaüstü işletim sisteminde olduğu gibi pencerelerde birden fazla Android uygulaması kullanmanıza olanak tanır. Onları büyütebilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

The Remix OS interface can be customized for the desktop environment. / © AndroidPIT

Remix OS kullanırken gerçek bir masaüstü duygusu için, geliştiriciler bir görev çubuğu ve bir dosya yöneticisi gibi tipik masaüstü ve sistem uygulamaları entegre ettiler. Yeni veya eski uygulamalar entegre Google Play Store'dan indirilebilir.

İncelememizdeki Remix OS performansı arzulanan bir şey bırakmadı. Remix OS, Android Marshmallow'a dayalıdır. Remix OS öykünme gerektirmeden uygulamaları çalıştırır, bu da öykünücü çözümlerine kıyasla belirgin performans avantajlarına yol açar. Hatta oyunlar, Notebook üzerinde kendi Nvidia grafik kartıyla sorunsuz çalıştı.

  • Remix OS'yi indirmek için buraya tıklayın.

Bilgisayarda Android: Sonuç

İncelemede sunulan emülatör çözümleri bizi gerçekten ikna edemedi. BlueStacks kabul edilebilir bir performans sundu, ancak Mac'e oyuldu. Buna ek olarak, çok eski bir Android sürümü kullanıyor. Remix OS Player bazı tuhaflıklar gösterdi, ancak kullanıcı arayüzü masaüstünün koşullarına göre çok iyi uyarlanmış. AMIDUOS da sorunsuz değildir, aksi takdirde olumlu bir izlenime sahiptir.

Yine Remix OS, bir emülatör değil, Android'in bir masaüstü işletim sistemi olarak eksiksiz bir şekilde uygulanmasıdır. Sistem hızlıdır ve nitel bir anlamda şu anda bir PC'de Android uygulamalarını çalıştırmak için en iyi seçenektir – ana önyükleme, önyüklenmesi gerektiğidir.

Sonuçta, soru, PC'de bir Android uygulamasının neden gerekli olacağına bağlı kalıyor. PC'de öykünücüsü dolandırıcılığı yapılmaksızın birçok hizmet mümkündür – WhatsApp'ın PC için yazılımları vardır ve birçok uygulama web servislerine sahiptir. Emülatörler oyun için pek uygun değildir. Remix OS, iyi bir performans sergiliyor, ancak PC'lerin ve Not Defterlerinin yıpranmasına yeni bir hayat getirmeye yardımcı olmak için bir olasılık.

PC masaüstünüzde Android kullanıyor musunuz? Neden yüklemeyi seçtiniz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.