İşte her yerde ücretsiz Wi-Fi almanın yolu

Wi-Fi günümüzde her yerde bulunabilir ve en iyi Wi-Fi ücretsiz Wi-Fi'dir. Bağlı kalmanıza yardımcı olacak ipuçlarını ve püf noktalarını topladık. Hareket halindeyken Wi-Fi'yi ücretsiz ya da küçük bir kahvenin fiyatı ile nasıl bulabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  • Android'de Wi-Fi bağlantılarını iyileştirme ipuçları
  • Daha hızlı 3G için tek uygulama çözümü

Tarayıcınızı kullanın

Android cihazınız bir Wi-Fi bağlantısının güvenli olup olmadığını zaten size söyleyecektir. Ayarlar> Kablosuz bağlantı'ya gidin ve 'açık' veya 'güvenli değil' olarak etiketlenmiş bağlantıları arayın ve bağlanın. Başarısız olursanız, güvenli bir ağa bağlantı yalnızca bir şifre değildir. Kafeler gibi kamusal alanlara bakabilir veya şifreleri yayınlayabilir veya bir WiFi ağını biraz kullanabilirseniz bir komşuya sorabilirsiniz. Önemli olan tarayıcınızı kullanmayı ve gözlerinizi soyulmayı hatırlamaktır.

Use your scanner to find more networks. / © AndroidPIT

Facebook'u kullanın "Kablosuz Bul"

Daha önce indirdiğinizden emin olduğunuz Facebook uygulamasını açın, Diğer sekmesine dokunup iPhone'unuz veya Android cihazınızla "Find WiFi" yi açın. Bu özellik yakınlardaki ücretsiz ücretsiz Wi-Fi kaynaklarını bulmanıza yardımcı olur. Bölgenizdeki işletmeler listesinden seçim yapabilir ve ağ adlarının yanındaki çalışma saatlerini görebilirsiniz. Tüm işletmeler henüz ağlarını listelemeyi tercih etmemiş ancak Facebook Bul Kablosuz özelliğini zaten çok kullanışlı buluyor.

Kütüphaneye bas

Bir kütüphanenin yakınında yaşıyorsanız veya öğle yemeğinizi bir yanında alırsanız, iyi eski kitap depozitosunda sınırlı bir süre ücretsiz Wi-Fi alabilirsiniz. Yine, dolaşırken bir kağıt kağıdı almanız gerekebilir, ancak bazen Wi-Fi şifresi herkesin görmesi ve kullanması için duvara yazılır.

Libraries not only have free Wi-Fi, you can also learn something there. / © AndroidPIT

Kablo aboneliğinizi kontrol edin

Bazı büyük kablolu ağlar, abonelik işlemlerinde Wi-Fi erişimine ücretsiz erişim sağlıyor. Aboneliğinize herhangi bir veri erişimi olup olmadığını öğrenmek için ince dokümanlarınıza bir göz atın veya müşteri hizmetleri ile görüşün. Bu teknik açıdan özgür değildir, ancak şehir genelindeki sıcak noktalara erişebileceğinizi bilmezseniz, en iyi şey budur.

  • Kullanıcıları Wi-Fi çaldırmayı durdurma

Starbucks veya McDonalds'a gidin

Bazı büyük zincirlerin müşterileri ikna etmek için havuç olarak ücretsiz Wi-Fi kullandıklarını bilmek dahiyane olmaz. McDonalds'daki ücretsiz tuvaletler, ihtiyaç duyulduğunda çok fazla kişinin sallanmasına ve bazı patates kızartması için sopa tutmasına neden olduğu gibi , çok da ücretsiz Wi-Fi yok. Bir Starbucks kahvesi için altı papel ödemeyi neredeyse yapar.

Kalabalık bir Wi-Fi veritabanı uygulaması kullanın

Instabridge

Instabridge, kalabalık kaynaklı Wi-Fi bağlantılarının ve şifrelerinin milyonlarca ağa derlendiği mükemmel bir küçük uygulamadır. En iyi şey de güvenli bağlantıları içermesidir, bu nedenle bir kişi bu pahalı papatya için para ödediği sürece uygulamanın bulunduğu herkes bağlantıyı tadabilir.

Instabridge is a coordinated network of free Wi-Fi lovers. / © ANDROIDPIT

Instabridge – Free WiFi Passwords and Hotspots

WeFi

WeFi, sizi nerede buldıklarını öğrenen milyonlarca kullanıcın bir araya geldiği kaynaklara dayanılarak alanınızdaki herhangi bir ücretsiz Wi-Fi'ye otomatik olarak bağlanan mükemmel bir uygulamadır. Yedi milyondan fazla indirme ve yüzlerce milyon sıcak nokta ile WeFi, bulunduğunuz yerde kapsama alanına sahip olduğunuzdan emindir.

WeFi – Free WiFi Connect Tool & Find WiFi Map

  • Bluetooth üzerinden kablosuz paylaşımı nasıl sağlanır

Nasıl ücretsiz Wi-Fi alıyorsunuz? Wi-Fi olmadığında ne yaparsınız? Yorumlarda bize söyle.