İTunes Olmadan Apple Müzik Çevrimiçi Akışı İçin 3 Yol

iTunes şişirilmiş bir karmaşadır. Yıllar boyunca üzerinde çalışılan bir angarya olarak ele alınan birçok özelliğe sahiptir. Ve Apple Music'i izlemeye gelince, deneyim açıkça o kadar iyi değil. Kaynak yoğun, müzik kitaplığınızı doldurmak çok uzun sürüyor ve hatta zaman zaman düzgün çalışmıyor.

Ancak Apple’ın MusicKit JS’i piyasaya sürmesi sayesinde, üçüncü taraf geliştiricilerin artık web uygulamalarını oluşturma seçeneği var. Oh oğlum, ve bunu tam olarak yapmadılar. Aşağıda listelenen üç olağanüstü Apple Music web oyuncusu, masaüstünde kullanmak için mutlak bir patlama olacağından eminiz.

Note: Security-wise, your credentials are authorized via Apple, so you should be fine signing into these web players using your Apple ID. But if you are concerned, either enable two-factor authentication or create an app-specific passcode via the Apple ID management portal.

Also on Guiding Tech
How to Create Ringtone from Any Track on iPhone For Free Without iTunes

Read More

1. feverTunes

Listede ilk olarak feverTunes iyi bir sebepten dolayı. Kullanıcı arayüzü büyük, cesur ve güzeldir ve yanan koyu tema albüm sanatıyla gerçekten iyi örtüşmektedir. İnce konumlandırılmış sekmeler ve seçenekler, temelde hiçbir öğrenme eğrisi olmadan sezgisel bir deneyim sağlar.

Apple ID'nizle oturum açın ve tüm albümlere ve çalma listelerine (hem satın alımlardan hem de Apple Music aboneliğinizden) Kitaplık'tan kolayca erişilebilmelidir. Bir öğeye tıkladığınızda hemen akışa başlayabilmeniz gerekir. Bir parça çalma seçeneği, parçaları karıştırmak, şarkıları tekrarlamak, vb. İçin kullanabileceğiniz ekranın altına kadar sorunsuz bir şekilde gösterilecektir.

Gözat ve Sizin için sekmeleri iTunes'a benzer şekilde çalışır; eski parçalar, en üst şarkılara, albümlere ve şarkı listelerine göz atmanıza izin verirken, ikincisi müzik tercihlerinize göre öneriler sunar. Ayrıca mevcut, herhangi bir türden tonlarca çalınan çalma listesi bulabileceğiniz bir Küratör sekmesidir.

Web oynatıcısında bulunan Arama seçeneği çoğunlukla sorunsuz çalışır; müzik kitaplığınızdaki veya Apple Music içindeki sanatçıları, albümleri ve şarkıları aramak arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. feverTunes ayrıca müzik kitaplığınıza güzel şeyler eklemenizi sağlar. Ancak, özel çalma listeleri oluşturmanıza izin vermez, bu nedenle henüz iTunes'u tamamen çıkarmayı beklemeyin.

feverTunes, hafif bir temaya geçiş yapabileceğiniz ve akış yapmak istediğiniz bit hızını belirleyebileceğiniz şık bir Ayarlar paneline de sahiptir – evet, feverTunes tam 256 bit kalitede akışa izin verir.

Özet olarak, feverTunes bunun için herşeye sahip ve uzun süre boyunca kullanacağından şüphe yok.

FeverTunes'u ziyaret edin

Also on Guiding Tech

.camp-list-201238{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/201609/play-two-songs-at-once-iphone_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1534168882’);background-size:cover;background-position:center center}

#Music Players

Click here to see our Music Players articles page

2. Musish

Musish, iTunes'a bir başka harika alternatif. FeverTunes kadar sezgisel hissetmese de, renk teması iOS ve Android'deki Apple Music uygulamasıyla aynıdır ve bu da iyi bir şeydir. Ama sizi en çok etkileyen şey, ekrana uyan şeylerin miktarı. Bu, Musish'i Apple iTunes'a göz atarken, iTunes'un hiçbir parçasını kaybetmeden mükemmel bir şekilde gezdirir.

Web oynatıcısının sol tarafındaki gezinti bölmesi, kitaplığınız özenle listelenen alt bölümlere ayrılmış halde müziklerinize kolay erişim sağlar. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Arama özelliği hem kitaplığınızı hem de Apple Music'i aynı anda tarar, böylece karışıklığı azaltır.

Çalma kontrolleri, parçaları 'sevme', çalma listelerini karıştırma, şarkı sözlerini görüntüleme vb. Gibi çeşitli seçenekler içeren ekranın sol alt tarafına ayarlanır.

Musish, feverTunes'a göre benzersiz bir avantaj sunar – çalma listeleri oluşturma yeteneği. İTunes'u nadiren açmak istiyorsanız, bu web oynatıcısının size uygun olması gerekir.

Musish şehrini ziyaret edin.

3. ThinMusic

ThinMusic ismine mükemmel uyuyor. FeverTunes ya da Musish'in süslü zilleri ve ıslıkları olmayan minimalist bir web oynatıcısıdır. Net kontrollerle birleştirilen koyu gri tema, yayın akışı için harika olduğu anlamına gelir.

Müzik kitaplığınızı tamamen listelemek yerine, size üç sekme sunar – Gözat, Sıra ve Arama. Gözat, şarkılarınızı ve çalma listelerinizi, Apple'ın önerilerini karmakarışık hale getirerek içerir. Sıra, peki, şarkıları sıralayalım ve şarkıları çalmaya başlamak istediğiniz sıraya göre kolayca sürükleyip bırakma yeteneği harika.

ThinMusic'in müzik kitaplığınızın tamamını listelememesi, çoğu zaman Arama'ya güvenmeniz gerektiği anlamına gelir. Ancak, web oynatıcısının sorgularınız için ne kadar çabuk sonuç ürettiği ve şarkı, albüm ve çalma listesiyle düzgünce parçalara ayrıldığı göz önüne alındığında, hiçbir şekilde sınırlayıcı gelmiyor.

ThinMusic'i ziyaret edin

Also on Guiding Tech
How to Quickly Transfer Videos or Music to iPhone Using VLC, Without iTunes

Read More

Chill zamanı

feverTunes, Musish ve ThinMusic, hem görsel olarak hem de performans açısından müthiş web oyuncuları ve Apple'ın bize benzer bir şey vermemesi şaşırtıcı. Çevrimiçi olarak müzik akışı sağlamak için Apple Müzik Araç Kutusu'nu sağlıyorlar, ancak genel kullanıma yönelik değil ve başlangıçta oldukça bozuk.

Peki en sevdiğin oyuncu hangisi? Bilmemizi istediğiniz başka herhangi bir havalı Apple Music web oynatıcınız var mı? Bir yorum bırak.

Sıradaki: Apple Music üyeliğinizi yenilemeye ve ikinci düşüncelerinize yaklaşmaya yaklaşıyor musunuz? Başka bir şans vermeniz için üç harika neden bulmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.