İTunes Windows 10 Installer Paketi Hatası Nasıl Onarılır

iTunes çok şişirilmiş bir uygulamadır. Yavaş, dağınık ve Windows 10'da can sıkıcı çalışıyor. Düzgün çalışması için birden fazla ilgili uygulamaya dayanması, yalnızca deneyimi daha da kötüleştirmeye hizmet ediyor. Sonra, gününüze büyük zarar verebilecek bilinen 'Windows Installer Paketi' hatası var.

Genellikle, iTunes'u güncellemeye ya da yeniden yüklemeye çalıştığınızda 'Windows Installer Paketi' hatası görünür. Bu birkaç yıldır bilinen bir sorundur ve başlangıçta iTunes ile birlikte yüklenen Apple Software Update yardımcı programı ile çakışmalar nedeniyle ortaya çıkar.

Neyse ki, aşağıda listelenen çözümler, bu hatayı tamamen atlamanıza yardımcı olacaktır. Öyleyse başlayalım.

Also on Guiding Tech
How to Create Ringtone from Any Track on iPhone For Free Without iTunes

Read More

Apple Yazılım Güncellemesini Onar

Hatalı yapılandırılmış bir Apple Yazılım Güncellemesi örneği, 'Windows Installer Paketi' hatasının arkasındaki en büyük suçludur. Bu nedenle, şeyleri düzeltmenin açık bir yolu onu onarmayı gerektirir. Neyse ki, Uygulamalar ve Özellikler paneline kısa bir ziyaret yapmanız size yardımcı olacaktır.

Adım 1: Başlat menüsünü açın, uygulamalar ve özellikler yazın ve ardından Aç'ı tıklayın.

Adım 2: Görüntülenen uygulamalar listesinde, Apple Yazılım Güncelleştirmesi'ni ve ardından Değiştir'i tıklayın.


Adım 3: Açılan pencerede, Onar'ı tıklayın ve ardından Apple Yazılım Güncellemesini onarmak için kalan talimatları izleyin.

Adım 4: Apple Yazılım Güncelleştirmesi onarımını tamamlamanız istendiğinde Son'u tıklayın.

Adım 5: iTunes'u Apple'ın resmi web sitesinden indirin.

ITunes indirin

Adım 6: İndirilen dosyayı çalıştırın ve istendiğinde Onar'ı tıklayın. Bu iTunes'u yeniden yükleyip en son sürüme güncellemeli ve muhtemelen 'Windows Installer Paketi' hatasıyla karşılaşmamalısınız.

Yeniden herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bir sonraki kartta ne olduğunu görelim.

Microsoft Programını Kur ve Kaldır Sorun Gidericisini Kullan

Apple Software Update ürününü tamir etmenin işe yaramadığı durumlar için, Microsoft Program Yükleme ve Kaldırma Sorun Gidericisini kullanmanız gerekir. Bu yardımcı program yüklü uygulamalardaki kalıcı sorunları algılar ve giderir. Bu örnekte, Apple Yazılım Güncellemesini kaldırmak için yapılandırmanız gerekir. Daha sonra uğraşmadan en son iTunes sürümünü tekrar yükleyebilirsiniz.

Adım 1: Microsoft Programını Kur ve Kaldır Sorun Gidericiyi indirin ve sonra indirilen dosyayı çalıştırın.

Microsoft Programını İndirme Sorun Giderme

Adım 2: İleri'ye tıklayın ve araç PC'nizdeki potansiyel sorunları tararken bir süre bekleyin.

Adım 3: Kaldırmayı seçin. Araç, kayıt defteri ile ilgili sorunları ararken bir kez daha bekleyin.

Adım 4: Uygulamalar listesinden Apple Yazılım Güncellemesi'ni seçin ve ardından İleri'ye tıklayın.

Adım 5: Evet, istendiğinde kaldırmayı deneyin.

Adım 6: Microsoft Program Yükleme ve Kaldırma Sorun Gidericisi'nden çıkmak için Kapat'ı tıklayın.

İTunes'un en son sürümünü yeniden yüklemeye çalışmak bundan sonra sorun yaratmayacaktır. Hatayla tekrar karşılaşırsanız, Microsoft Program Yükleme ve Kaldırma Sorun Gidericisini çalıştırın, Apple Yazılım Güncellemesine ek olarak iTunes'u kaldırın ve tekrar deneyin.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1171{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/214778/google-assistant-reminders-not-working-fi_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1548687678’);background-size:cover;background-position:center center}

#troubleshooting

Click here to see our troubleshooting articles page

Üçüncü Taraf Temizleme Aracı'nı kullanın

Nadiren, Microsoft Program Yükleme ve Kaldırma Sorun Gidericisi 'Windows Installer Paketi' hatasını çözmede başarısız olabilir. Bu gibi durumlarda, iTunes'u ve tüm ilgili uygulamaları silmek için Revo Uninstaller, Absolute Uninstaller veya CCleaner gibi ücretsiz bir üçüncü taraf kaldırıcıyı indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.

Bu araçlar aynı zamanda artık dosyaları ve kayıt defteri anahtarlarını tamamen kaldırabilmeyi, böylece iTunes'u daha sonra yeniden yüklemek için temiz bir sayfa sunar. Revo Uninstaller'ı seçelim ve çalışırken görelim.

Note: These tools will not remove your Music Library or iPhone/iPad backups. But to be on the safer side, consider copying them to another location. Your music library is located within the Music folder of your Windows user account, while your backups are accessible by typing in ‘%APPDATA%\Apple Computer\MobileSync’ into a Run box (press Windows+R).

Adım 1: Revo Uninstaller ücretsiz sürümünü indirin ve yükleyin.

Revo Kaldırıcıyı İndir

Adım 2: Apple Yazılım Güncellemesi'ne sağ tıklayın ve ardından Kaldır'a tıklayın.

Note: If selecting Uninstall fails to remove iTunes, use the Forced MSI Uninstall option instead.

Adım 3: Revo Uninstaller otomatik olarak bir Sistem Geri Yükleme noktası oluşturmalı ve sizden iTunes'u kaldırmanızı ister. Onaylamak için Evet'e tıklayın.

Adım 4: iTunes'u çıkardıktan sonra, Gelişmiş'in yanındaki radyo düğmesini seçin ve sonra kalan öğeleri aramak için Tara'yı seçin.

Adım 5: Algılanan tüm kayıt defteri girdilerini kaldırın ve ardından Next (İleri) düğmesini tıklatın.

Adım 6: iTunes ile ilgili tüm kalan klasörleri kaldırın ve ardından Son öğesini tıklayın.

Adım 7: Sisteminizdeki iTunes ile ilgili diğer yazılımlar için prosedürü aşağıdaki sırayla tekrarlayın:

  • Apple Yazılım Güncellemesi
  • Apple Mobil Cihaz Desteği
  • Bonjour
  • Apple Uygulama Desteği 32 bit
  • Apple Uygulama Desteği 64-bit

Bundan sonra PC'nizi yeniden başlatın ve ardından iTunes'un en son sürümünü yükleyin. 'Windows Installer Paketi' hatasıyla tekrar karşılaşmanız çok az olası.

Also on Guiding Tech
How to Quickly Transfer Videos or Music to iPhone Using VLC, Without iTunes

Read More

Rahatlama zamanı, ama …

Umarım, yukarıdaki çözümler işe yaramıştır ve iTunes'u başarıyla yeniden yüklediniz veya güncellediniz. Bununla birlikte, iTunes'un Windows Mağazası sürümüne geçmeyi ve gelecekte de benzer şekilde baş ağrısından kurtulmayı düşünebilirsiniz.

Özetle, masaüstü karşılığından daha az şişkinlik taşır, performans açısından biraz daha az halsiz hisseder ve diğer Windows Mağazası uygulamalarının yanı sıra otomatik olarak da güncellenir. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

İTunes'u Windows Mağazası'ndan edinin

İTunes, Store sürümüne geçiş yapmak da ağrısızdır, çünkü mevcut yedeklemeleriniz ve müzik kitaplıkları mevcut kurulumdan otomatik olarak alınır. Windows 10 kullanmıyorsanız, geçiş yapmamanız için hiçbir neden yoktur.

Sıradaki: iTunes yedeklemeleri nedeniyle birincil sabit disk bölümünüzde boş alan kalıyor mu? Onları farklı bir bölüme veya sürücüye nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.