İTunes Windows Mağazası Uygulama Sürücüsü Yüklenmemiş Sorun Nasıl Giderilir

İTunes'un bir Windows Mağazası uygulaması olarak piyasaya sürülmesi, Apple tarafından büyük ölçüde hoş karşılanmıştı. Geleneksel iTunes uygulamasına kıyasla estetik açıdan herhangi bir fark olmamasına rağmen, Mağaza sürümü önemli ölçüde daha az şişkinlik gösteriyor ve performans açısından biraz daha iyi hissediyor. Ancak, tamamen problemsiz değildir.

Geçen gün, Windows 10'u sıfırdan kurmak zorunda kaldım. Bu, iTunes'u Windows Mağazası aracılığıyla yeniden yüklemeye çevrildi. Bilgisayarı iPad'ime bağlama kısmı dışında her şey yolundaydı. 'Sürücü Yüklenmedi' hatası beni selamladı.

Benzer bir hatayla mı karşılaştınız? Birisi hatayı gidermek için ne yapmalı? Hadi bulalım.

Remember: Before performing any of the suggested solutions, make sure to disconnect your iPhone or iPad from your PC.

Yeni Windows Güncellemelerini Denetle

Windows 10 için en son güncellemeleri yükleyerek işleri başlatalım. Bunun, aslında, 'Sürücü Takılı Değil' hatası verdiğinde iTunes tarafından önerilen eylem biçimi olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. En son güncellemeleri kontrol etmek benim için işe yaramadı (bilgisayarımdaki Windows 10 zaten güncel olduğundan), ilk önce bunu yapmanız önemlidir.

Note: Certain Windows updates can take up significant time and bandwidth to complete.

Adım 1: Başlat menüsünde, windows update yazın ve sonra da Aç 'ı tıklatın.

Adım 2: Güncellemeleri Denetle'yi tıklayın. Yeni güncellemeler tespit edilirse, otomatik olarak kurulmaya başlamalıdır.

Note: If Windows Update fails for some reason, check our troubleshooting guide on what you should do about that.

Windows'u güncelledikten sonra, iTunes'un 'Sürücü Yüklenmedi' hata mesajı olmadan iPhone veya iPad'inizi tanıdığını kontrol edin. Hala çalışmıyorsa veya PC'niz için yeni bir güncelleme yoksa, daha sonra ne yapmanız gerektiğini kontrol edelim.

Also on Guiding Tech
How to Update Windows 10 Offline Easily

Read More

Sürücüleri Güncelleme ve Yeniden Yükleme

Genellikle, iPhone veya iPad'inizle ilişkili güncel olmayan bir USB sürücüleri 'Driver Not Installed' hatasına neden olur. Windows güncellemesi yardımcı olmadığından, kendi başınıza güncelleyerek meseleleri kendi elinize almanız gerekir. Neyse ki, bunu yapmak oldukça kolay ve yalnızca Aygıt Yöneticisi'ni kısa bir ziyaretten ibarettir. Benim için işe yaradı. Umarım, sizin için de işe yarar.

Adım 1: iPhone veya iPad'inizin kilidini açın, Ana ekrana gidin ve ardından PC'nize bağlayın. İTunes otomatik olarak başlatılırsa, çıkın.

Adım 2: Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ardından beliren içerik menüsünde Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.

Adım 3: Taşınabilir Aygıtlar bölümünü genişletin; altında iPhone veya iPad'inizi bulmalısınız. Sağ tıklayın ve ardından Sürücü Güncelle seçeneğini seçin.

Adım 4: 'Güncellenmiş sürücü yazılımı için otomatik olarak ara' etiketli seçeneği seçin. Aygıt Yöneticisi, sürücünün daha yeni bir sürümünü indirmeli ve yeniden yüklemelidir.

Adım 5: Evrensel Seri Veri Yolu Aygıtları başlıklı bölümü genişletin, Apple Mobile Device USB Aygıtı'nı sağ tıklayın ve ardından Sürücüyü Güncelle'yi tıklayın. Bir kez daha, istendiğinde 'Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara' seçeneğini seçin.

Note: Certain PCs may list the Apple Mobile Device USB Device under the Universal Serial Bus Devices Controllers section.

Ayrıca, Apple Mobile Device USB Kompozit Aygıtı için sürücüyü güncelleyin. Bazı PC'ler, Aygıt Yöneticisi'nde listelenenlere sahip olmayabilir. Eğer durum buysa, endişelenme.

Ardından, Aygıt Yöneticisi'nden çıkın ve iTunes'u başlatın. Ve işte! Büyük olasılıkla iPhone'unuzu veya iPad'inizi bağlı ve gitmeye hazır bulmalısınız.

Bu işe yaramadıysa, bir sonraki kartta ne olduğunu görelim.

İTunes'u El İle Güncelleme

Windows Mağazası uygulamaları için etkinleştirilmiş otomatik güncelleştirmeleriniz varsa (Windows 10'da varsayılan yapılandırmadır), bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. Ancak bu gerçekleşmezse, iTunes'u el ile güncellemeniz gerekir. Umarım, sorunlu iTunes sürücüsüyle ilgili hataları gidermek için daha yeni bir sürümü de vardır.

Adım 1: Windows Mağazasını açın. Sonra, pencerenin sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın ve ardından İndirilenler ve Güncellemeler'e tıklayın.

Adım 2: Yeni güncellemeleri aramak için Güncellemeleri Al'ı tıklayın. İTunes için yeni güncellemeler varsa, bunları uygulamak için listenin yanındaki İndir düğmesini tıklayın.

Note: If you have automatic updates enabled, you won’t see the Get Updates button.

İşe yaradı mı? Değilse, devam edelim.

Also on Guiding Tech

.camp-list-756{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/217210/Stream-Apple-Music-Without-Itunes-Online-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1550847886’);background-size:cover;background-position:center center}

#itunes

Click here to see our itunes articles page

Konumu ve Gizlilik Ayarlarını Sıfırla

İPhone veya iPad'inizde küçük bir sorun giderme işlemi yapmak için bilgisayarınızdan uzaklaşmanın zamanı geldi. Bu çözüm iTunes için güven izinlerini sıfırlamayı içerir. Uygun olmayan izin ayarları 'Sürücü Yüklenmedi' hatasını tetiklerse, aşağıdaki adımlar sorunun düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Note: Resetting trust permissions will prompt your iOS device to forget all devices that you’ve connected to previously. Hence, you will have to trust any other PCs or Macs that you’ve already ‘trusted’ as well.

Adım 1: iPhone veya iPad'inizdeki Ayarlar uygulamasını açın, Genel'e ve ardından Sıfırla'ya dokunun.

Adım 2: Konumu ve Gizliliği Sıfırla'ya dokunun ve istendiğinde cihazınızın şifresini girin.

Adım 3: Onaylamak için Sıfırla'ya dokunun.

Adım 4: iPhone veya iPad'inizi PC'nize bağlayın ve ardından açılır bildirimde Güven'e dokunun.

Sorunlu izin ayarları tüm soruna neden olmuşsa, iOS cihazınız şimdi iTunes'da görünmelidir.

İTunes'u yeniden yükleyin

Buna nadiren rastlanır, ancak yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, iTunes'u yeniden yükleme zamanı gelmiştir. Sorunu giderilmesi gereken birkaç adımdan geçtiğimizden, büyük olasılıkla bozuk uygulama dosyalarıyla ilgili bir sorundur. İTunes'u yeniden yüklemek ne yazık ki artık kaçınılmaz bir gerçek.

Note: Uninstalling iTunes will not remove any iPhone or iPad backups that you may have made before the ‘Driver Not Installed’ error prompts. Same goes for your music library. You should have access to them upon re-installation.

Adım 1: Başlat menüsünü sağ tıklayın ve ardından bağlam menüsünden Uygulamalar ve Özellikler seçeneğini seçin.

Adım 2: Görüntülenen uygulamalar listesinde, iTunes'u ve ardından bilgisayarınızdan kaldırmak için Kaldır'ı tıklatın.

Adım 3: Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Adım 4: Windows Mağazasını açın, iTunes'u arayın ve ardından Kur'a tıklayın.

İTunes'u yeniden yükledikten sonra, Apple ID'nizle oturum açın ve ardından iPhone veya iPad'inizi bağlayın. Büyük olasılıkla, iOS cihazınızı bundan sonra sorunsuzca tespit edebilmelidir.

Also on Guiding Tech
How to Create Ringtone from Any Track on iPhone For Free Without iTunes

Read More

Bırak müzik çalsın

'Henüz Sürücü Yüklenmedi' hatasını kesinlikle düzeltmiş olmalısınız. Güncel olmayan sürücüleri manuel olarak güncellemek için Windows'u güncellemek veya Aygıt Yöneticisi'ni kullanmak, işleri çözmede büyük ölçüde yardımcı olabilir. Ancak hala sorun yaşarsanız diğer çözümleri de unutmayın. İTunes'un masaüstü sürümündeki sayısız sorunla başa çıkmak istemediğinizden kesinlikle geçerli düzeltmelerin olması çok şükür!

Peki herhangi bir hıçkırık yaşadın mı? Yorumlar bölümü hemen altında.

Sıradaki: Birincil bölümünüzdeki depolama alanının tükenmesine yakın mı? Şık bir geçici çözüm kullanarak varsayılan iTunes yedekleme konumunu taşıyarak hemen biraz yer açın. Nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.