Jabra Elite 65t vs Bose SoundSport Ücretsiz: 4 Temel Fark

Bir çift kablosuz kulaklık seçmek kolay bir iş değil. Pil ömrü, bağlanabilirlik, ses kalitesi ve kulak uçları gibi çeşitli faktörlere bakmanız gerekir. Dışarıda çok fazla kablosuz kulaklık olmasına rağmen, Jabra Elite 65t en yeni girenlerden biri. İlk önce CES 2018'de tanıtılan bu kulaklıklar, şık tasarımları, ter direnci ve elbette kaliteli ses çıkışıyla göz kamaştırıyor.

Tur yapıyor başka bir güzel kulaklık çifti Bose SoundSport Free. Jabra Elite 65t ile aynı olan bu kulaklıklar ayrıca yaklaşık beş saatlik iyi bir pil ömrüne de sahiptir (Apple AirPod'larla uyumlu). Dahili bir mikrofonu vardır ve hem Siri hem de Google Assistant ile uyumludur.

Ama hepsi bu mu? Farklı olmak için yalvarıyoruz. Bu kulaklıklar arasında çok fazla fark var. Bugün, Jabra Elite 65t ve Bose SoundSport Free arasındaki önemli farklardan bahsedeceğiz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-191467{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/206957/Top-5-Kindle-Paperwhite-Cases-with-Stand_181023_171803_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1540390023’);background-size:cover;background-position:center center}

#Buying Guides

Click here to see our Buying Guides articles page

1. Tasarım

İlk bakışta, her iki kulaklığın tasarımı da benzer görünüyor. Bununla birlikte, Jabra Elite 65t, rakiplerinden biraz daha küçük ve daha hafiftir. Çok fazla yapışmadan şık ve konforludurlar. Bu daha küçük boyut, kalp atış hızı sensörleri ve Elite Active varyantı gibi hızlandırıcı ile gelmemesi gerçeğiyle ilişkilendirilebilir.

Bağlantı parçası söz konusu olduğunda, Elite 65t, üç ekstra silikon kulak ucu setine sahiptir. Doğru kulak kulağı çiftini bulduğunuzda, sıkı bir şekilde otururlar ve kulak kanalınızı kapatacaklar. Kanatları ya da yüzgeçleri olmasa bile, koşarken ya da egzersiz yaparken düşmeleri konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, küçük tasarım dış parçanın hareket etmemesini sağlar. Son olarak, ikili ton onlara güzel ve modern bir dokunuş verir.

Öte yandan, Bose SoundSport Free biraz tıknaz ve kulağınıza yapışmaz. Bu kafana aptal bir görünüm vermekle sonuçlanabilir. Her ne kadar iyi uysalar da, StayHear + Sport önerileri sayesinde, büyük dış gövde, her an düşebilecekleri hissi veriyor ancak uymuyor. Başta, bu kulaklıklar hafif ve tomurcukları yerinde tutmak için küçük kanatlar veya yüzgeçleri ile birlikte geliyor.

Kontroller söz konusu olduğunda, her iki kulaklık da onları tomurcukların üzerine yerleştirmiştir. Elite 65t, size tek bir kulaklığı kapatmanın avantajını sunar.

Bunun dışında sol taraftaki düğmelerden parçaları atlayabilir veya ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Ancak, bunu yapmak biraz pratik gerektirebilir. Kontroller, Bose SoundSport Free kulaklıklarında biraz benzer.

SoundSport Free ayrıca, parçalara ve çağrılara bakmak için özel ses kontrol düğmelerine ve çok işlevli bir düğmeye de sahiptir. İkisi arasındaki tek fark kontrollerin yeridir.

satın almak

Jabra Elite 65t

2. Ses Yalıtımı

Her iki kulaklık da Jabra Elite 65t ve Bose SoundSport Free ile derin ve keskin bas sesler veren mükemmel ses çıkışı sağlar. Burada odaklanacağımız kilit özellik ses yalıtımı ve bunun ne kadar iyi olduğudur.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Elite 65t üç set kulak ucu ile birlikte geliyor. Bu yüzden doğru uyumla ortam gürültüsünün içeri girmesini önler. Jabra Sound + refakatçi uygulaması içindeki ekolayzır ayarları pasif ses izolasyonunu daha da arttırır. Pasif gürültü yalıtımı, EQ ayarlandığında oldukça etkileyicidir (bu bir zorunluluktur, yazı sonunda buna gideceğiz).

Ayrıca, HearThrough özelliğini kapalı tutmak için aklınızda bulundurmanız gerekir. HearThrough özelliği, özellikle dış mekanda çalışırken trafik ve diğer gürültüler için dış ortamları izlemek için ortam gürültüsünün derecesini ayarlamanıza izin veren şeffaf bir özelliktir.

Öte yandan, Bose SoundSport Free'in yarı açık kulaklık tasarımı, ses yalıtımı konusunda pek bir şey yapmıyor. Gürültülü ortamlarda ortam sesleri duyabilirsiniz. Onları yüksek miktarlarda maskeleyebilirsiniz, ancak bunu önermiyoruz. Parlak tarafta, bu yakındaki çevrenizi daha iyi ölçmenize yardımcı olur.

Also on Guiding Tech
What is Virtual Surround Sound and How to Get it On Android

Read More

3. Companion App Özellikleri

Her iki kulaklık da kendi ilgili uygulamasına sahip. Jabra Sound +, yukarıda belirtilen HearThrough özelliği ve Soundscapes gibi birçok önemli özelliğe sahiptir. Ancak, en dikkat çeken özellik Ekolayzer'dir.

Doğru tahmin ettiniz. Sesi zevkinize göre ayarlayabilmenizi sağlar. Deneyimlerimize göre, Elite 65t'in varsayılan ses profili, sıradan bir müzik tutkununa hitap edebilir. Bu nedenle ince ayar yapmak, bu kulaklıkları satın almanız durumunda yapabileceğiniz ilk şeylerden biridir. Ayrıca, tomurcukları çıkardığınızda müziği otomatik olarak duraklatmayı da seçebilirsiniz. Zekice değil mi?

Bose Connect uygulaması ayrıca sesli istemleri etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneği, Kulakiçi Yerleştirme (yanlış yerleştirilmiş tomurcukları bulmanıza yardımcı olmak için) ve Otomatik Kapanma zamanlayıcısı gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca, uygulama her iki kulaklığı da parkta yürüyüşe bağlama işlemini yapar. Ne yazık ki, yerleşik bir EQ'su yok ve eğer bir audiophile iseniz bu sizi rahatsız edebilir. Ayrıca, kulaklıkları çıkardığınızda müziği durduran otomatik duraklatma işlevinden yoksundur.

Bose SoundSport Free'ye göz atın

Also on Guiding Tech
Phaiser Tecton BHS-730 vs Bose SoundSport Wireless Headphones: 4 Key Differences

Read More

Hangisini Satın Almalısınız?

Apple AirPod'ları piyasaya sürdüğünden beri, kulaklık pazarı havaya uçtu. Jabra Elite 65t ve Bose SoundSport Free, şarj süresi veya Bluetooth bağlantısı (her ikisi de Bluetooth 5.0'a sahip) olsun, birçok açıdan benzer. Daha da önemlisi, hem hızlı bir şekilde şarj olur hem de tam şarjda beş saat pil ömrü sağlayan her iki kulaklıkta şarj süresi yaklaşık olarak aynıdır.

Jabra Elite 65t review on Amazon

Ancak, biraz farklı fiyatlandırılır. Bose SoundSport Free, 199 $ 'lık bir fiyata başlatıldı ve Amazon'da 169 $' a satıldı. Öte yandan, Jabra Elite 65t 124,99 $ fiyatlandırılır.

Amazon'daki kullanıcı incelemelerine gelince, Jabra Elite 65t% 54 yıldızlı bir değerlendirme (65 yorum) yaparken, Bose SoundSport Free carr% 39 ile 5,9 puan almıştır.

Öyleyse, harika bir ses ve mükemmel görünümlü bir kulaklık kombinasyonu arıyorsanız, neden Jabra Elite 65t'yi denemiyorsunuz? Bu arada, 44 $ 'lık bir taşınabilir Bluetooth hoparlör satın almak için yatırım yapabilirsiniz.