Javascript Problemleri için Çözümler – The Droid Guy

Solutions for Android Javascript Problems

Javascript’in etkin olmadığını söyleyen mesajlar gibi Android Javascript sorunları ile karşılaşmaya devam ederseniz veya bir web sayfası tarayıcınızda düzgün görüntülenmiyorsa, Javascript ayarlarınızda yanlış bir şeyler olabilir veya devre dışı bırakılabilir.

Bu sorunu çözmek için Javascript’i etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

1. Android cihazınızın İnternet tarayıcısını arayın ve ona dokunun.

2. Ekranınızın solundaki Menü düğmesine basın.

3. Seçeneklerden Ayarlar’ı seçin.

4. Menüde Gelişmiş’i seçin.

5. Javascript’i Etkinleştir komutunun sağındaki kutuyu arayın ve işaretleyin.

Bu Android cihazınızın Javascript’ini aktive etmeli ve hata mesajlarının gelmesini engellemelidir. Ancak, Java’yı etkinleştirdikten sonra sorun devam ederse, eski bir Android telefonu yeniden başlatma hilesinin çalışıp çalışmayacağına bakmaya çalışın, çünkü küçük bir sistem arızası buna neden olabilir.

Sorunun bir başka kaynağı da Java programının bozulması olabilir. Bu nedenle, şu adımları kullanarak yeniden yüklemeyi deneyin:

1. Google Play Store uygulamasını açın.

2. Arama çubuğuna Java yazın.

3. Java uygulamaları arasından seçim yapın.

4. Seçilen uygulamayı yükleyin.

5. AIDE gibi uygulamalar, uygulamanız için bir ad oluşturmanızı isteyebilir, bu nedenle bunu yapmak için görüntülenen talimatları izleyin.

6. Javascript’in etkin olduğundan emin olmak için Javascript’i etkinleştirmek için önceki adımları tekrarlayın.

Java ya da tarayıcınıza müdahale eden uygulamalar olup olmadığını da kontrol edin. Bu adımları kullanarak bunları devre dışı bırakmanız veya kaldırmanız yeterlidir:

1. Menü’ye basın

2. Ayarlar’a gidin.

2. Uygulamalar’ı seçin ve Tüm sekmesine kaydırın.

3. Devre dışı bırakmak veya kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Hatırlatma

Menüdeki öğeler, Android cihazınızın türüne veya modeline bağlı olarak küçük farklılıklar gösterebilir. Ancak, çeşitli Android Javascript sorunlarını çözmenin yolu burada sunulan aynı akışta geliyor.

Bize E-posta Gönderin Sorularınız ve Önerileriniz

Umarım burada verilen bilgiler bir şekilde yardımcı olmuştur. Daha fazla soru için, bize [e-posta korumalı] yazın. Sorularınız için mümkün olduğunca ayrıntılı bilgi verin, böylece probleminizi etkili bir şekilde saptayabilir ve bunun için doğru çözümü bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Konuya katkıda bulunacak bir şeyleri olan kullanıcılar, görüşlerini ve önerilerini [korumalı e-posta] veya aşağıdaki yorum kutusu yoluyla paylaşabilirler.

Daha fazla makale için Posta Çantası bölümünü de ziyaret edin.