“Kamera başarısız oldu” hatasını gösteren Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Samsung Galaxy A50’nin bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünen “Uyarı: Kamera başarısız oldu” hata mesajı, kamera uygulamasında veya donanımda bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Tüm yazılımdaki ‘Kamera durdu’ hatasının aksine, bu, sensörlerden birinin artık düzgün çalışmadığının bir işareti olabilir. Veya, hemen ele alınması gereken ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olabilir.

Bu makalede, ‘Kamera başarısız’ hatasını görüntülemeye devam eden Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Tüm olasılıkları araştıracağız ve nedenini belirleyene ve umarım onu çözene kadar birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A50’de ‘Kamera başarısız’ hatasıyla ilgili sorun giderme

‘Kamera başarısız’ hatası olan bir akıllı telefonun sorunlarını gidermede, sorunu çözebilecek bir çözümü atlamamak için kapsamlı olmanız gerekir. İşte bu yazıda yapacağımız şey ve söylendiği gibi, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: ‘Kamera başarısız’ hatasını düzeltmek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Ben şahsen geçmişte bu sorunla karşılaştım, aslında, aslında ve bunun varsayılan kamera uygulamasını başlattığınız zaman kamerayı kullanan bir uygulamadan da kaynaklanabileceğini biliyorum. Android, bir kerede yalnızca bir uygulamanın kamera sensörlerinden herhangi birini kullanmasına izin veriyor. Sensör bir uygulama tarafından zaten kullanılıyorsa ve aynı sensörü kullanmak için başka bir uygulamayı açarsanız, ‘Kamera başarısız oldu’ uyarısı açılır. Bu nedenle, Telefonunuzun hafızasını tazeleyen Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirmek çok etkilidir, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatır ve tüm hizmetleri yeniden yükler. Bu nasıl yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, kamera uygulamasını açın ve ‘Kamera başarısız’ hatasının hala gösterilip gösterilmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50’yi düzeltmek için kolay adımlar

İkinci çözüm: Üçüncü taraf bir uygulamanın neden olmadığından emin olun

İndirdiğiniz uygulamalardan birinin hatayı tetiklemesi de mümkündür. Kamera, telefonunuzdaki en çok kullanılan uygulamalardan veya servislerden biridir ve onu kullanan binlerce üçüncü taraf uygulaması vardır. Bu nedenle, bu olasılığı elemek için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için cihazınızı güvenli modda çalıştırmanız gerekir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz;

  Seçenekler gösterilinceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Güvenli moddayken Kamera’yı açın ve ‘Kamera başarısız oldu’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için fotoğraf çekmeyi deneyin. Telefon bu moddayken sorun çözülürse, yüklediğiniz uygulamalardan birinin soruna neden olduğu anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. ‘Kamera başarısız’ hatasının ortaya çıkmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, hata güvenli modda bile gösterilmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Adım adım donmaya devam eden Samsung Galaxy A50 sabitleme kılavuzunda

Üçüncü çözüm: Kamerayı sıfırlayın

İlk iki prosedürü uyguladıktan sonra sorun gösterilmeye devam ettiğinde yapmanız gereken sonraki şey kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Her zaman, sadece donanımı etkileyen bir uygulama sorunu olması ihtimali vardır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. APP ADI’nı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Bu sorunu çözmezse ve ‘Kamera başarısız oldu’ hatası ortaya çıkmaya devam ettikten sonra, bellenimin kendisinde sorun giderme zamanı gelmiştir.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Sistem önbelleğini silmek, bu soruna bazı bozuk önbellek dosyalarından kaynaklanma olasılığını ekarte edecektir. Android, telefonun sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullandığı geçici dosyalar oluşturuyor. Bazen, bu dosyalar bozulur ve bu nedenle yapabileceğiniz en iyi şey, önbelleği silmek, böylece yeni bir tane oluşturulur. İşte böyle yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ‘Uyarı: Kamera başarısız oldu’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için hemen kameraya erişin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Açılmayacak Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Beşinci çözüm: Ana sıfırlamayı gerçekleştirin

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra kamera hala bozulmaya devam ediyor, sonra yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu sıfırlamak. Bu, hatanın bir üretici yazılımı sorunu tarafından tetiklenme olasılığını ortadan kaldıracaktır. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, sıfırlamadan sonra telefonunuzun kilitli kalmaması için hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra ‘Kamera başarısız’ hatası devam ederse, her şey şimdi bu sorunun nedeni olan bir donanım sorununa işaret ediyor. Telefonu bir mağazaya getirme zamanı geldi, böylece bir teknisyen sizin için kontrol edebilir.

Umarım ‘Kamera başarısız’ hatasını gösteren Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.