Kamera Kullanıldığında Samsung Galaxy S8 Siyah Ekranı Çözdü

#Samsung #Galaxy # S8 sahibi olan okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu model geçen yıl piyasaya sürülen en iyi akıllı telefon modellerinden biridir ve aslında bugün hala kullanmak harika. Birkaç uygulamayı kolaylıkla çalıştırmasını sağlayan güçlü bir donanım mimarisine sahiptir. Ayrıca, düşük aydınlatma koşullarında bile yüksek kaliteli fotoğraflar çeken harika bir 12MP çift piksel arka kameraya sahiptir. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Bugün kamera sorunu ve diğer ilgili sorunlar kullanıldığında Galaxy S8 siyah ekranla mücadele edeceğiz.

Bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Kamera Kullanıldığında S8 Siyah Ekran

Sorun: Bazen, kameramı kullanmak istediğimde siyah bir ekran beliriyor. Bu ekranı ana ekran düğmesinden bırakabilirim, ancak fotoğraf çekemiyorum. Aynı şey Camscanner uygulaması üzerinden tarama için de geçerlidir. Bazen telefonumu yeniden başlattığımda sorun çözüldü. Ancak, tekrar tekrar devam ediyor. Telefonumda neyin yanlış olabileceğini biliyor musun? Uygulama olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler!

Çözüm: Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, kamera uygulamasındaki bir aksaklığın bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmak için kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemeniz gerekir. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Varsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

    Telefonu Güvenli Modda başlatarak indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol edin. Telefon bu modda çalıştığında yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin.Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Yazılım Güncellemesinden Sonra S8 Video Kaydı Başarısız Oldu

Sorun: Bir hafta önce bir güncelleme olduğunda bir video kaydetmeye çalışıyordum, herhangi bir çözünürlük / boyutta “kayıt başarısız” pop-up’ı alıyorum. İkinci güncellemeden sonra bunu düzelteceğini düşündüm ama olmadı. Önbelleği temizlemek için çevrimiçi şeyler gördüm – hiçbir şey değişmedi. Son indirilen uygulamalarımı sildim – hiçbir şey değişmedi. Yedekledim ve ana sıfırlama – hiçbir şey olmadı. Lütfen video çekmeyi sevdiğim için yardım edin.

Çözüm: Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra gerçekleşmişse, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanması mümkündür. Bu sorunu gidermek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin. Bir adımı uyguladıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini hemen kontrol edin. Eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçin.

    Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden silin.Telefon Güvenli Modda başlatıldığında sorunun oluşup oluşmadığını kontrol edin. Yoksa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin.Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

S8 fotoğrafları gri renkte

Sorun: Merhaba, Telefonum bazı fotoğrafları telefonumdan PC’ye aktaracak, ancak hepsini aktarmayacak. Telefondaki ‘Galeri’yi kontrol ettiğimde bazı fotoğraf karoları görünümde ve geri kalanı (tamamen) ortasında bir dağ tepe sembolü ve bir ünlem işareti ile gri renkte. Görünüşe göre bunlar aktarılmayacak olanlar. Herhangi bir fikir? Yazılım sıfırlamasını zaten denedim.

Çözüm: Fotoğraflarınız bir ünlem işaretiyle gri görünüyorsa, bu fotoğraflar bozuktur. Fotoğraf makinesi fotoğrafları microSD karta kaydedecek şekilde ayarlanmış mı? Eğer öyleyse, microSD kart bu soruna neden olabilir. Varsayılan kaydetme konumunu telefonun dahili depolama birimine değiştirmeye çalışın ve ardından microSD kartı çıkarın. Sorun oluşmazsa, kullandığınız kart zaten hatalı olabileceğinden farklı bir microSD kart kullanmanız gerekecektir.

Telefona takılı bir microSD kartınız yoksa ve sorun hala devam ediyorsa, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve sorunun büyük olasılıkla bir yazılım aksaklığından kaynaklandığı için fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

S8 Kamera Donuyor

Sorun: Kameramı her açtığımda ve bir selfie çekmek istediğimde kamera donuyor ve bana “ölümcül hata” mesajı veriyor. Ayrıca Snapchat’te, ön kamera sık sık donacak ve bu noktada dürüst olmak gerekirse çok can sıkıcı! Çok şey denedim! Lütfen yardım et!!

Çözüm: Bu durumda ilk olarak yapmanız gereken, kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemek ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir. Sorun devam ederse, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Sorun bu noktada devam ederse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.