Kamera Samsung Galaxy A50’de duruyor. İşte düzeltme.

Kamera uygulaması her başlatıldığında açılan ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hata mesajı, uygulamanın kilitlendiğini veya kilitlenmeye devam ettiğini gösterir. Bu, Samsung Galaxy A50’nin bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünüyor. Ciddi bir sorun gibi görünebilir, ancak çoğu zaman, kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir sorun.

Bu sorun giderme kılavuzunda, telefonunuzun kamerasını tekrar kullanabilmeniz için ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hatasını ortadan kaldırırken size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı düşünmeye ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy A50 ile ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hatasını giderme

Çoğu zaman, bu sadece bir veya birkaç prosedür yaparak düzeltebileceğiniz küçük bir konudur. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Sistemdeki veya uygulamalardaki bazı küçük hataların bu soruna neden olabileceği zamanlar vardır. Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirerek sorunu düzeltebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kıs düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, kamerayı başlatın ve ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 için “kamera başarısız” hatasını gösteren hızlı düzeltme

İkinci çözüm: Kamera uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Hata temel olarak uygulamanın kendisinin çöktüğü anlamına gelir. Dolayısıyla, ilk prosedür sorunu çözemezse, yapmanız gereken bir sonraki şey uygulamanın kendisini sıfırlamaktır. Uygulamalar için sıfırlama, önbelleklerini ve veri dosyalarını temizlemek anlamına gelir. Bu prosedür bu soruna karşı oldukça etkilidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Kamera öğesini bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bunu bitirdiğinizde ve telefonunuz uygulamayı açtığınızda hala ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor ve ardından bir sonraki çözüme geçiyor.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlayın

Yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzun tüm ayarlarını varsayılan değerlere geri getirmek. Bu, bazı ayarların tutarsızlıklara neden olması ve bu soruna neden olması olasılığını ortadan kaldırmaktır. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Tüm ayarları sıfırladıktan ve ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hatası hala açıldıktan sonra, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 kendi kendine kapandı ve açılmıyor

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Kamera uygulaması önceden yüklenmiştir ve çalışırsa sorun bellenimde olabilir. Yani, bir sonraki yapmanız gereken eski önbelleği silmek, böylece yeni bir önbellek oluşturulur. Sistem önbelleğinin bozulduğu zamanlar olur ve bu olduğunda, bunun gibi sorunlar oluşabilir. Önbelleği silmek için şu adımları uygulamanız gerekir:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, ‘Kamera durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Beşinci çözüm: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Bu noktada, bir sıfırlama gerekli olacaktır. Tüm uygulama sorunları sıfırlama ile giderilebilir, ancak silinecekleri için öncelikle önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda önyüklemeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmuştur. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.