Kamera Samsung Galaxy S8 Başarısız – Nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S8, şaşırtıcı ve mükemmel özellikleri ile herkesi etkilemeye gelen Samsung’un en yeni başlangıcı. Bu Samsung’un gelmiş geçmiş en iyi akıllı telefonu olarak etiketlendi. Bu nedenle, bu amiral gemisini bekleyen hayranların ellerini çoktan uzattıları oldukça yaygındır.

Pek çok kişi bunu edinmiş olsa da, bu Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ile ilgili şikayetler de birçok foruma gelmeye başladı ve Camera Galaxy S8’de başarısız oldu. Siz de aynı sorunla karşı karşıyaysanız, Galaxy S8 kamera sorununu gidermek için olası tüm çözümleri içeren bu makaleyi baştan sona okuyun.

Ayrıca bakınız: Galaxy S8 nasıl düzeltilir?

Galaxy S8 Kamera İçin Potansiyel Düzeltmeler Hata Sorunu

Galaxy S8’de kamera başarısız oldu, bir donanım sorunu değil, sadece bazı kolay hilelerden geçerek hızlı bir şekilde çözülebilecek küçük bir yazılım sorunu.

1. Çözüm: Yeniden Başlatmaya Zorla / Yazılımla sıfırlama

Yazılım sıfırlama veya yeniden başlatmaya zorlama, birçok küçük üretici yazılımı sorununu bir saniyede çözebilecek çok yararlı bir yöntemdir. Samsung, bu cihaza çıkarılabilir olmayan bir batarya eklediğinden, yeniden güçlendirme gerçekleştirmek için bataryayı çıkartmak yerine başka bir şey yapmanız gerekir. Aygıt kapanana kadar Gç ve Sesi azaltma düğmesini yaklaşık 7-10 saniye basılı tutun. Şimdi bu kamera sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için açın.

2. Çözüm: Kamera uygulamasının önbelleğini silin

Yazılımdan sıfırlama işlemi sorunu çözemezse, kamera uygulamasını sıfırlamak için gidin. Kamera uygulaması tüm önbelleğini ve verilerini temizleyerek sıfırlanabilir. İşte bunun nasıl yapılacağı.

    Ayarlar uygulamasını açın Ardından Uygulamalar üzerine dokunun ve kamera uygulamasını seçin. Ardından ‘Zorla durdurma’ üzerine dokunun ve ardından depolama menüsüne gidin. Burada ilk önce önbelleği temizle ve ardından verileri temizle öğesine dokunun. Bu kadar.

3. Çözüm: Uygulamaları güncelleyin

Bazen geriye dönük uygulama böyle bir soruna yol açabilir. Bu nedenle, cihazınızdaki tüm uygulamaların güncellendiğinden emin olun. Uygulamaların güncellenip güncellenmediği Google Play Store’a giderek kontrol edilebilir. Hangi uygulamaların güncellendiğini ve nelerin güncellenmesi gerektiğini kontrol etmek için Google Play mağazasına gidin ve ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’ı açın. Uygulamaları güncelledikten sonra, Samsung Galaxy S8 cihazınızdaki kamera sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

4. Çözüm: Cihazı güvenli modda önyükleyin

Cihazı güvenli modda başlatmak, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olup olmadığını ve bu sorunun ortaya çıkıp çıkmadığını size bildiren iyi bir seçenektir. Galaxy S8’i güvenli moda nasıl açacağınız:

    Cihazı tamamen kapatın Daha sonra, ekranda Samsung logosunu görene kadar güç düğmesine basın. Sonra Ses kısma düğmesine basın ve cihaz yeniden başlatmayı tamamlayana ve ekranın sol alt köşesinde güvenli mod belirene kadar basılı tutun.

Kamera sorunu bu modda karşı karşıya değilse, bazı üçüncü taraf uygulamaları bu soruna neden oluyordur. Hangisinin soruna neden olduğunu bulana kadar uygulamaları birer birer kaldırın. Kamera başlamadan hemen önce kurduğunuzla başlayabilirsiniz.

5. Çözüm: Önbellek bölümünü silin

    İlk önce cihazı kapatın Sonra telefon titreşene kadar Ana Sayfa, Güç ve Sesi açma düğmesine birkaç saniye boyunca tamamen basın. Telefon titreşirken güç tuşunu bırakın ancak diğer iki tuşa basmaya devam edin Birkaç saniye sonra Android sisteminin kurtarılmasını göreceksiniz. ekran ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma düğmesini kullanın. Bu seçeneği seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İleride, sistemi yeniden başlatmaya gidin.

6. Çözüm: Smart Stay özelliğini kapatın

Yukarıdaki tüm düzeltmeler bu Galaxy S8 kamera başarısız sorununu çözmede başarısız olursa, o zaman Smart Stay özelliği kamera ile etkileşime giriyor ve bu sorunu oluşturuyor olabilir. Bunun nedeni Smart Stay, ekrana baktığınızı tespit etmek için ön kamerayı kullanıyor. Yani, önerdiğiniz şey Ayar> Ekran> Akıllı Kalmaya doğru ilerlemek ve bunu kapatmak. Şimdi herhangi bir farklılık getirip getirmediğini kontrol edin.

7. Çözüm: Fabrika Ayarlarına Dön

Açıklanan diğer yöntemler sizin için işe yaramazsa, son seçenek fabrika ayarlarına sıfırlanır. Bu, sıfırdan ayarlamak zorunda kalacağınız her şeyi silecektir. Verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Fabrika ayarlarına sıfırlama kafası yapmak için Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Tüm verileri sıfırla seçeneğine tıkladığınızda cihazınızdaki her şey silinir.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy S8’de TouchWiz sorunlarını çözme