Kapalıyken ve şarj olurken nemin tespit ettiği nemi göstermeye devam eden Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir

Geçmişte birçok Galaxy kullanıcısını etkileyen can sıkıcı konulardan biri nem algılanmasıydı. Bu sorun giderme makalesinde, bu sorunun bir varyasyonunu yanıtlıyoruz. Okurlarımızdan biri, # GalaxyS8Plus’ın sadece kapalıyken ve şarj olurken tespit ettiği nem uyarısını göstermeye devam ettiğini bildirdi. Umarız bu yayın bu sorunu gidermeye yardımcı olur.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun # 1: Kapatıldığında ve şarj olduğunda nemi algılayan uyarıları almaya devam eden Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir

Yaklaşık 9 ay boyunca Samsung Galaxy S8 Plus’ım var. yaklaşık bir hafta önce, şarj portunda nem olduğuna dair bildirim almaya başladım. Bu yalnızca telefon kapalı olduğunda olur. Telefon açıkken, telefonu şarj etmekte sorun yoktur. Şarj portunu temizledim ve kuru olduğundan emin oldum. Hatta telefonu bile başlatabilirim nem bildirimi alıyorum ve düzgün şarj olmaya başlıyor.

Çözüm: Normalde nem algılanan hata yalnızca sistem şarj portu alanında veya yakınında nem veya su tespit ettiğinde meydana gelir. Hatayla ilgili söyledikleriniz, yalnızca cihazı kapatırken şarj ederken meydana geliyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla bir yazılım arızası olabilir. Bu, işletim sisteminin kötü bir uygulama veya yazılım hatası nedeniyle yanlış parametreler alması anlamına gelir. Bu sorunu çözmek için bir dizi sorun giderme adımı yapmanız gerekir. Aşağıdaki önerilerimize uyduğunuzdan emin olun.

Şarj portunun kuru olduğundan emin olun

Herhangi bir yazılımla ilgili sorun gidermeden önce, şarj bağlantı noktasının gerçekten kuru ve nemsiz olduğuna bakın. Su molekülleri normalde kendi başlarına buharlaşır, bu yüzden telefonun en uygun şekilde yerleştirildiğinden emin olarak işlemi biraz hızlandırmaya çalışın. Bunu, cihazınızı bir TV arkası veya bilgisayar kulesi gibi dolaylı bir ısı kaynağının yakınına yerleştirerek yapabilirsiniz, böylece biraz yumuşak bir ısı alır. Telefonu en az 24 saat bu konumda bırakın. Ayrıca, gizlenebilecek su veya nemi çıkarmak için telefonu kuvvetlice sallayabilirsiniz.

Şarj portuna bir şey yapıştırmaktan veya bir kutu basınçlı hava kullanmaktan kaçının. Sonuncusu, özellikle telefonunuzun su geçirmezlik koruması tehlikede ise, suyu daha fazla içeri itebilir.

Önbellek bölümünü temizle

Önbellek bölümünün temizlenmesi bu durumda, özellikle de sorun bir güncelleme yaptıktan sonra başlarsa gereklidir. Bazen, Android sistem önbelleği bir güncellemeden sonra veya başka nedenlerden dolayı bozulabilir. Telefonunuzun iyi bir sistem önbelleğine sahip olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçenekleri.) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. . “Evet” i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güvenli Mod’da gözlemleyin ve şarj edin

Bu durumda yapabileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, sorunun uygulamalarınızdan biri olup olmadığını kontrol etmektir. Tüm uygulamalar aynı beceri ve uzmanlıkla inşa edilmemiştir, bu nedenle daima bir soruna neden olma veya Android ile etkileşime girme şansı vardır. Şüphemizin doğru olup olmadığını kontrol etmek için telefonu güvenli modda başlatmak istiyorsunuz. Bu modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılmasına izin verilmez, bu nedenle S8 Plus’ınız güvenli modda başlattıktan sonra normal olarak şarj edilirse, uygulamalardan birinin suçlu olması gerektiği konusunda bahis oynayabilirsiniz.

Güvenli moda önyüklemek için:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Telefonu şarj edin ve ne olduğunu görün.

Hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli moda getirin ve aşağıdaki adımları izleyin:

  Güvenli moda önyükleyin. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S8’iniz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

En son Android güncellemesini yükle

Bazı Galaxy kullanıcıları geçmişte sadece tespit edilen nemi tespit edip bir güncelleme yükleyerek çözebiliyorlardı. Varsayılan olarak, S8’inizin Android güncellemelerini otomatik olarak indirip kurması gerekiyor, ancak bu davranışı değiştirdiyseniz, Ayarlar> Yazılım güncellemesi altında manuel olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Fabrika ayarları

Sonuçta, yukarıdaki önerilerin tümü işe yaramazsa fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kullanıcı verilerini siler ve tüm yazılım bilgilerini varsayılan değerlerine geri döndürür. Sorunun nedeni bilinmeyen bir yazılım hatasından kaynaklanıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olabilir. S8 Plus’ınızda fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin adı:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun # 2: Galaxy S8’in siyah ölüm ekranıyla düzeltilmesi (açılmıyor)

Siyah Ölüm Ekranına sahip bir Samsung Galaxy S8’im var. Yazılım sıfırlama işleminden sonra ekranın çok yavaş yanıt vermesini sağladım ancak fabrika ayarlarına erişmeye çalıştığımda sürekli olarak Sistem Kullanıcı Arayüzünün Tepki Vermediğini ve beni öldürme veya beklememe seçeneği sunduğunu söyleyen bir hata alıyorum. Yavaş yavaş ilerlerken, tamamen duruncaya kadar tekrar tekrar beklemeye çalıştım. Sesi kıs, Güç düğmesini denedim. Ses Açma Güç düğmesi. Sesi Açın Ana Sayfa ve Güç Düğmesi. Ancak yeniden başlatılmayacak veya menüye girmeyecek. Telefon şarj olacak. LED ışığı hala bildirimler için yanıp söner ve telefon ara sıra bildirim sesleri çıkarır. Ancak ekran açılmaz ve yeniden başlatılmaz. Maalesef, yükseltme yapamayan birkaç ay uzaktayım.

Çözüm: Telefonunuz kendiliğinden çözemediği bir işletim sistemi hatasıyla karşılaşmış olabilir. Bu duruma neden olan daha önce yaptığınıza bağlı olarak, düzeltmenin bir yolu olabilir veya olmayabilir. Bu durumda, size verebileceğimiz sadece üç öneri var:

  önbellek bölümü wipemaster cihaza sıfırlama stok firmware.

İlk iki seçenek, telefonun Kurtarma Moduna önyükleme yapmasını ve üçüncü Odin veya İndirme Modunu gerektiriyor. Bu modlara erişmek için önce telefonun kapatılması gerekir. İlk önce telefonu kapatmadan düğme kombinasyonlarına basmak işe yaramaz.

S8’inizi Kurtarma Moduna başlatmak için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Önce önbellek bölümünü silmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlayın.

S8’inizi Odin veya İndirme Modunda başlatmak için:

  Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, asla Odin Modu’na ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Kısma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. İndirme ekranını görene kadar bekleyin. Cihazınızın yanıp sönme prosedürünü izleyin.

ÖNEMLİ: Yanıp sönme sadece gelişmiş Android kullanıcıları için tavsiye edilir. Bu terimi duymadıysanız veya ilk defa yapıyorsanız, gerekli araştırmayı yaptığınızdan emin olun. Yanıp sönme, cihazınızın yazılım ortamına zarar verebileceğinden potansiyel olarak zarar verebilir; bu nedenle, başarısız olursanız telefonu kaybetme riskini kabul etmeye hazır olun. Telefonunuzu flaş etmek için iyi bir rehber aramak için Google’ı kullanın.

Sorun # 3: Galaxy S8 donma ve pil seviyesi çok hızlı bitiyor

S8 birkaç hafta önce dondurmaya başladı ve bu daha sık oldu. Bunu çözmek için, bir hafta öncesine kadar iyi çalışan yumuşak bir yeniden başlatma işlemi (güç ve voltaj azaltma) yapacağım, pil yeniden başlatıldığında% 1’e düşecekti. Şimdi tam olarak şarj ettim ama 2 dakika kullandıktan sonra kapanacaktı. Bu daha sonra giderek kısaldı (b4 gücü kapanma süresi). Yeniden taktım ve önerildiği gibi bir güncelleme yaptım ama şimdi hiç başlamıyor. Samsung S8 ekranını alıyorum, sonra kıvılcım sonra donuk donuk Samsung sonra kapalı. Önbelleği silme önerilerinizden birini denedim ve hiçbir uygulamanın arka planda çalışmamasını sağladım. Neler olup bittiği hakkında herhangi bir fikir?

Telefon şimdi kızım tarafından kullanılıyor, bu yüzden arama veya mesaj yok, sadece çoğunlukla Müzik ve kamera / video uygulamaları. Eski telefonumdu. Charlotte Lee

Çözüm: Telefonunuzun bataryasında, telefonun erken kapanmasına neden olan bir hata olabilir. Düzeltip düzeltemeyeceğinizi görmek için, işletim sistemini ve pili yeniden ayarlamayı deneyin. İşte nasıl:

  Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir. Telefonu,% 100’e ulaşana kadar şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha şarj etmeyin ve şarj ederken kullanmayın. Geçen süreden sonra cihazınızı çıkarın. Cihazı tekrar başlatın Telefonunuzu tamamen tamamen bitinceye kadar kullanın. 1-5. Adımları tekrarlayın.

 

 

 

Ayrıca, tüm yazılım bilgilerini varsayılan ayarlara geri döndürmek için telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Sorunun nedeni bir yazılım sorunuysa, fabrika ayarlarına sıfırlama çalışmalıdır. Nasıl yapılacağı ile ilgili yukarıdaki adımları izleyin.

Hiçbir sorun giderme yazılımı sorunu çözmezse, kötü donanımın suçlanacağını varsayabilirsiniz. Tamir veya değişim için telefonu Samsung’a getirin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.