Kapatılan ve yanıt vermeyen Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A10 giriş seviyesi bir cihaz ama bazı donanım özellikleri ve Android 9 Pie’i kutudan çıkardığı gerçeği var. Rakipleriyle karşılaştırıldığında, avantajını kolayca ayırt edebilirsiniz. Ancak, bu cihazın bazı sahipleri, kendiliğinden kapatıldığı ve açma / kapatma tuşuna ne kadar süreyle veya ne kadar basıldığına bakılmaksızın artık yanıt vermediği için şikayetçi oldu.

Geçmişte benzer sorunlarla karşılaştık ve zaman zaman böyle bir sorunun yaşandığını temin ederim. Ancak, diğer kullanıcıların bir donanım sorunu olduğunu söylediklerinin aksine, aslında bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir ürün yazılımı sorunudur. Elbette, fiziksel veya sıvıda herhangi bir hasar belirtisi yoksa ve bellenimin hiçbir şekilde değiştirilmediği anlamına gelir. Tüm bunlar söylendiğinde, size kapalı olan ve artık cevap vermeyecek Galaxy A10’unuzu nasıl gidereceğinizle ilgili adımlar atacağım için aşağıdakileri okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Artık kapanmayan ve artık yanıt vermeyen Galaxy A10’u sabitlemek

Çoğu zaman, bu sorun genellikle bir ürün yazılımı çökmesi veya bir aksaklık nedeniyle ortaya çıkar ve bu nedenle doğal olarak, o kadar da ciddi değildir. Aslında, bu sorunu çözmek için yalnızca birkaç yordama ihtiyacınız vardır ve işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, Galaxy A10’unuzun çalışması ve tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Zorunlu bir yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Telefonunuzda böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu, bellenimde bir sorunsa veya bir sistem çökmesi nedeniyle, telefonunuz şimdiden başlatılıyor olmalıdır. Ancak, bu işlemden sonra bile hala cevap vermiyorsa, batarya tamamen boşalmıştır. Böylece, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Ekran Titreşen Sorunu Nasıl Onarılır

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorla Yeniden Başlatma işlemini yapın

Temel olarak, boşalmış bir bataryaya sahip olmak gerçekten bir sorun değildir çünkü çoğu zaman şarj cihazına bağlıysa herhangi bir telefonun hemen yanıt vermesi beklenir. Bununla birlikte, basit bir pil tüketiminin bellenim çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Doğru, telefonun pili bittiğinde, bazı servisler kapanıyor ancak bataryanın tamamen boşalmasına izin verirseniz, bazı bileşenler ve servisler doğru şekilde kapatılmayabilir. Bu, bellenim çökmesine neden olabilir ve sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihaza neden olan birkaç küçük sorunla ilgileniyor olacaksınız. İşte bu konuda yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Nasıl MMS Sorunu Gönderemiyor?

Sorun gerçekten o kadar ciddi değilse, bu prosedür telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlar. Cihazınızın açık olduğunu ancak sorunun devam ettiğini varsayarsak, telefonunuzu sıfırlamanızın işaretidir. Bu nedenle, önemli dosya ve verilerinizin yedeğini alın, ardından Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın ve telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A10 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ancak, telefon tüm bunlardan sonra hala cevap vermiyorsa, o zaman muhtemelen donanım ile ilgili bir sorun. Bu söylenirken yapmanız gereken bir sonraki şey, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için cihazı mağazaya veya mağazaya getirmektir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy A10 nasıl açılmıyor? Sorun Giderme Açılışta Açılmıyor veya Siyah Ekran Nasıl Yapılır Samsung Galaxy A10 Wi-Fi Ağına Nasıl Bağlanmaz? Samsung Galaxy A10 Nasıl Yapılır? Ölümün Siyah Ekranı