Kapatıldıktan sonra bile Google Gelen Kutusu nasıl kullanılır?

Birçok kullanıcının sevdiği Gmail’e paralel bir servis olan Google Gelen Kutusu resmen kapatıldı. Büyük G, Gmail’de en çok kullanılan işlevleri yerine getirdiğini söylüyor, ancak bazı kullanıcılar Gelen Kutusu’ndan çıkamıyor. İşte kapanış sonrası servisi kullanmaya nasıl devam edeceğinizi!

Gmail’in gelen kutusu, Google’ın en uzun soluklu “denemelerinden” biriydi. 2014 yılında başlatılan, e-posta ve hatırlatıcı kavramlarını birleştirerek kullanıcıların e-postalarıyla etkileşime girme şeklini değiştirmeye söz verdi. Ne yazık ki, 2019 Mart ayının sonunda, Gelen Kutusunun sonu sona erdi.

    Android için en iyi e-posta uygulamaları: patron gibi gelen kutusu

Yine de her şey kayıp değil. Google’ın e-posta servisinin düzenli bir kullanıcısıysanız (benim gibi) ve gelen kutunuzu dört yıldan uzun bir süre sonra gelen kutunuzu yeniden düzenlemek için saatler harcamak istemiyorsanız, erişmeye devam etmenin kolay bir yolu olduğunu bilin.

gmail inbox

Kapattıktan sonra Gelen Kutusunu kullanmaya devam etme

Google’ın alternatif posta uygulamasına aşık olan büyük kullanıcı topluluğu sayesinde Reddit, Kaliforniya şirket tarafından yayınlanan ve “ölümünü” duyurmak için uygulamanın açılışında yayınlanan blok ekranını engellemek için bir yöntem keşfetti. Tek yapmanız gereken, uygulamayı Google Play Store’dan kaldırmak ve önceki bir APK ramite güncellemesini yüklemek.

    Gelen kutusu sürüm 1.77 – Download APK Gelen kutusu sürüm 1.72 – Download APK

Haberleri bildiren Android Police’in meslektaşları, Android için Gelen Kutusu uygulamasının çalışmasını Mayıs 2018’in 1.72 sürümünde ve Eylül’ün 1.77’sinde doğruladılar. Muhtemelen, Google, kullanıcılara geçiş yapma süresi tanımak için tüm erişimleri yavaş yavaş kapatıyor ve yakında bu yöntemin işe yaramayacağından şüphelendik.

Ancak, Gmail’in Gelen Kutusu’ndan ayrılmasını geciktirmek en iyi yoldur!

Kaynak: Android Polisi