Karanlık Modlu En İyi 5 iOS Tarayıcı

Karanlık mod şu anda moda. Uygulamalar yalnızca siyah renkte bol dökümlü görünmekle kalmaz, aynı zamanda gözler üzerinde oldukça kolaydır. En son OLED ekranlara sahip iOS cihazlarına gelince, daha koyu pikseller pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olur. Ancak, iOS’un kendi Safari’sinde özel bir karanlık modu yoktur.

Gece geç saatlerde internette gezinmeyi seven birçoğumuz için böyle bir serseri. Safari’de karanlık mod işlevselliği elde etmek için birkaç geçici çözüm kullanabilirsiniz. Peki ya kovalamayı kesmek ve sadece özellik için yerel desteği destekleyen bir tarayıcı kullanmak istiyorsanız?

Bu nedenle, kullanımda bir patlama olsa da, çeşitli düzeylerde karanlık mod işlevleri sunan beş web tarayıcısının listesini derledik.

1. Firefox

İOS için Firefox’un bu listede en üst sıralarda yer almasının birkaç nedeni var – tanınmış bir geliştiriciden (Mozilla), iOS’a ek olarak hemen hemen tüm platformları destekliyor, cihazlar arasında veri senkronize ediyor ve karanlık mod işlevselliği sağlıyor. karanlık bir tema ve bir gece modu kombinasyonu.

Firefox Ayarları panelinde, tüm Firefox temasındaki ışıkları anında kapatmak için Ekran öğesine ve ardından Koyu öğesine dokunun. Yeni sekme sayfaları, yer imi menüleri, okuma listeleri, menüler vb. Etkilenir.

Sorunları daha da iyileştirmek için, ortamdaki ışık seviyeleri çok düştüğünde, karanlık temanın kendi kendine başlamasını sağlamak için Otomatik seçeneğini (Ayarlar altındaki Ekran’da bulunur) kullanabilirsiniz. Evet, Firefox ayrıca bunun olmasını istediğinizde tam ekran parlaklığı seviyesine karar vermenizi sağlar. Bu oldukça havalı!

Web sayfalarını karanlık modda görüntülemek için, Gece Modu adlı ayrı bir seçenek kullanılmalıdır. Firefox menüsünden açın ve gitmek için iyi olmalısınız. Oldukça iyi çalışıyor ve karanlık tema çalışırken, harika bir karanlık mod deneyimi sunuyor.

Ancak, zaman zaman garip resmin ters çevrilmesini bekler (özellikle reklamlarda olur). Ancak aldığınız işlevsellik ile gerçekten şikayet edebilir misiniz?

Firefox’u indirin

2. UC Tarayıcı (Yalnızca iPhone)

UC Tarayıcı adı tanıdık gelebilir ve iyi uygulanmış bir karanlık modu olan başka bir tarayıcıdır. Ancak Firefox’tan farklı olarak, hem tema hem de tüm web sayfaları, UC Tarayıcı menüsünden kolayca erişilebilen yerleşik Gece moduna geçerek karanlık duruma getirilir.

UC Browser’ın karanlık mod işlevselliğini oldukça özel yapan şey, ekranınızdaki güçlü renkleri de karartması ve böylece gece geç saatlerde sörf yapmak için mükemmel olması. Firefox ile karşılaştırıldığında, görüntülerin yanlışlıkla çevrilmesi de oldukça önemsizdir.

Harika görünüyor, değil mi? Ne yazık ki, tarayıcı yalnızca iPhone için kullanılabilir, ancak yine de isterseniz iPad’de uyumluluk modunda çalıştırmayı seçebilirsiniz.

UC Tarayıcıyı İndir

3. Berry Koyu Tarayıcı

Berry Dark Browser, bu listedeki tek ücretli tarayıcıdır, ancak kapsamı, büyük ölçüde App Store’da zaman içinde aldığı yüksek puanlar nedeniyledir. Aşağıya doğru basit, üç parmaklı bir kaydırma ile tamamen karanlık moda (hem tema hem de web sayfalarına) geçme yeteneğine sahip.

Tarayıcı ayrıca, diğer uygulamalarda kullanabileceğiniz tamamen karanlık temalı bir klavye, yerleşik bir içerik engelleyici ve diğer uygulamalardan gelen bağlantıların kolayca açılabileceği bir Ana ekran widget’ı gibi bunun için birçok özelliğe sahiptir Berry Dark Browser üzerinden daha sonra. Ek kolaylık istiyorsanız ve bunun için ödeme umursamıyorum, o zaman budur.

Berry Dark Tarayıcıyı İndir

Berry Dark Browser hem iPhone’u hem de iPad’i destekler ve daha sonra gizli ücretler veya uygulama içi satın alımlar olmadan bir kereye mahsus ücreti 4.99 ABD Doları tutarındadır.

4. Opera Mini (Yalnızca iPad)

İPad’de, Opera Mini karanlık bir temaya geçme özelliğine sahiptir. Tarayıcının Ayarlar menüsündeki Temayı Değiştir’e dokunun, en karanlık temayı seçin ve kullanıcı arayüzü önyüklemek için eşleşen bir duvar kağıdıyla siyah renkte görüntülenmelidir. Bununla birlikte, tarayıcı hala adres çubuğunu ve çevresindeki alanı beyaz olarak görüntülüyor, ancak Özel moda geçmek de bununla ilgileniyor.

Note: To switch to Private mode, tap New Private Tab on the Opera menu. Do remember that the browser won’t remember your browsing history while in Private mode.

Ancak bu hikayenin sonu değil – Opera Mini, diğer tarayıcılardan farklı olarak web sayfalarını siyah yapmak yerine ekranı kararan şık bir Gece Modu özelliği sunar. Açmak için, Opera menüsünde Gece Modu’nun yanındaki kaydırıcıya dokunun.

Ayrıca, tarayıcı, iOS’un kendi Gece Vardiyası’na benzer, ancak biraz daha sıcak, ekranınızdaki parlama düzeyini etkin bir şekilde yönetmek için şık bir Göz Gerinme kaydırıcısı kullanmanıza izin verir. Opera Mini Ayarları içindeki Gece Modu seçeneğine dokunarak kaydırıcıya erişebilirsiniz.

Bazı web sayfalarının karanlık modda görünmesinden hoşlanmıyorsanız, Opera Mini karanlık bir tema ve gözlerinizi zorlamayan net bir şekilde görülebilen sayfalarla mükemmel dengeyi sağlar. İPhone’daysanız, Gece Modu özelliğini kullanmaya devam edersiniz, ancak tema varsayılan olarak kırmızı ve beyaz kalır.

Opera Mini’yi indirin

5. Microsoft Edge

Microsoft Edge’in karanlık bir teması var, ancak çok iyi hazırlanmış bir tema. Web tarayıcısının Ayarlar panelinde, Tema bölümünün altındaki Koyu seçeneğine dokunduğunuzda, kullanıcı arayüzünün tamamı koyu siyah olarak görüntülenir.

Tarayıcı, web sayfalarını karanlık modda göstermediğinden, gece geç saatlerde gezinirken gözlerinizi zorlamamak için Night Shift özelliğini kullanmayı düşünmelisiniz.

Edge ayrıca Windows ve Android’de de mevcuttur (sözde eserlerde bir macOS sürümü var) ve tüm platformlarda karanlık tema için destek sunuyor. Her yerde benzer bir deneyim istiyorsanız (gezinme verilerini en üst sıralara eşzamanlı olarak senkronize ederek), o zaman Edge kesin bir seçimdir.

Microsoft Edge’i indirin

Gözlerinde Kolaylaş

Karanlık mod işlevselliği harika ve gözleriniz uzun tarama oturumlarında kullandığınız için teşekkür etmeli. Evet, web sitelerinin çoğu karanlık mod için optimize edilmemiştir ve bazıları düpedüz korkunç görünmektedir. Umarım, karanlık modun her yerde bir norm olduğu gün gelir.

Peki, listedeki favori tarayıcın hangisi? Firefox otomatik koyu temasıyla hayal gücünüzü gıdıkladı mı? Yoksa Opera Mini’de koyu ve sıcak renklerin kombinasyonunu mu tercih ettiniz? Yorumlarda bize bildiriniz.