Kararsız Wi-Fi interneti nasıl düzeltebilirim, Samsung Galaxy J7’deki bağlantı kesilmesi (kolay adımlar)

Samsung Galaxy J7 sahipleri tarafından gündeme getirilen yaygın sorgulardan biri, telefondaki sık Wi-Fi bağlantısının kesilmesi veya kesintili İnternet bağlantısı üzerinde. Ancak, Wi-Fi’nin aynı kablosuz ağı kullanan diğer cihazlarda sorunsuz çalışması. Bu, Samsung’tan düzeltme eki gerektiren bir donanım sorununu veya yazılım hatasını gösterebilir mi? Bunlar bu yazıda ele alacağımız ana sorular. Öğrenmek için okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili birçok ortak sorunu çözdüğümüz için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Galaxy J7’niz neden istikrarlı bir Wi-Fi internet bağlantısı alamıyor?

Herhangi bir cihaz, sık sık bağlantı kesilmesi de dahil olmak üzere çeşitli ağ sorunları ile karşılaşabilir. Sorun, sunucu hataları, ağ tabanı sorunları, hatalı ağ ayarları, hileli uygulamalar ve hesapla ilgili sorunlar gibi birçok faktöre bağlanabilir. En kötü senaryoda, sorun, daha önce düşme ve / veya sıvıya maruz kalma durumlarından sıvı veya fiziksel hasar alan kablosuz anten gibi hatalı donanım bileşenlerinden kaynaklanabilir. Ancak çoğu durumda, mobil cihazlardaki Wi-Fi sorunları bir yazılım sorununa bağlanır.

Yazılımla ilgili sorunlarla başa çıkmak için iyi bir şey, uygulanabilir herhangi bir geçici çözüm kullanarak sizin tarafınızdan çözülebilecekleri gerçeğidir. Bu nedenle, bir servis merkezine seyahat etmek ve servis ücreti için ekstra ödeme yapmak gerekmez.

Galaxy J7’nizde sık sık Wi-Fi düşüşlerini düzeltmek için olası çözümler

Mobil internet sorunlarını düzeltmek biraz daha zordur, çünkü birçok farklı faktöre ve olası tetikleyicilere bakmanız gerekecektir. Bu, başlamak için bu sonraki adımlara bakın. Her bir çözümü yaptıktan sonra İnternet bağlantınızı test etmeyi unutmayın; böylece sorunu gidermeyi ne zaman durduracağınızı bilirsiniz.

İlk çözüm: Kablosuz yönlendiriciyi veya modu yeniden başlatın.

Ağ desteği ekibiniz tarafından aralıklı bağlantı veya sık sık Wi-Fi bağlantısının kesilmesi de dahil olmak üzere kablosuz İnternet problemleriyle uğraşırken verilen ilk öneri, kablosuz yönlendirici veya modemi yeniden başlatmasıdır. İnternet bağlantınızın çok üstünde çalışmak çoğu zaman hızlı bir çözüme yol açar. Diğer tüm cihazlar gibi, yönlendirici veya modem üretici yazılımı da çökebilir. Bu olduğunda, İnternet belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Aynı kablosuz ağı kullanırken tüm cihazlarınız aynı sorunu yaşıyorsa, suçlamayı yönlendiricinize veya modeminize ekleyebilirsiniz. Bu durumda, bir yönlendirici / modem güç döngüsü çözümü deneyebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Tüm LED göstergeler kapanana kadar Güç düğmesine basarak kablosuz yönlendiricinizi veya modeminizi kapatın. AC adaptörünü güç kaynağından çıkarın ve yaklaşık 30 saniye boyunca fişini çekin. Ardından tüm LED göstergeleri yanana ve sabit olana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Samsung Galaxy J7 cihazınızı ve aynı ağa bağlı diğer tüm cihazlarınızı yeniden başlatın.

Ardından Galaxy J7 cihazınızdaki İnternet’e bağlanmayı deneyin, daha sonra bağlantının sağlam olup olmadığını görün.

Not: Yönlendirici veya modem LED’lerinde herhangi bir kırmızı ışık görürseniz, bir şeyin yanlış olduğunu ve bunun büyük olasılıkla Galaxy J7’nizde sık sık internet bağlantısının kesilmesine neden olduğunu gösterir. Bu durumda, ilk önce yönlendirici / modem sorununu çözmeniz ve Samsung Galaxy J7 telefonunuzda sabit bir İnternet bağlantısına sahip olmanız gerekir. Yönlendirici sorunlarını giderme konusunda daha fazla yardım için üreticiye veya yönlendiricinize veya İnternet Servis Sağlayıcınıza (ISS) başvurun.

İkinci çözüm: Galaxy J7’nizde Wi-Fi ayarlarını kontrol edin.

Galaxy J7 ile daha önce aynı sorunu yaşayan diğer insanlar, telefondaki bazı kablosuz seçenekleri değiştirerek bir düzeltme bulabildiler. Kullanıcı tanımlı çözümlerden biri, telefonu uyku sırasında Wi-Fi açık tutacak şekilde ayarlamaktır. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar-> Wi-Fi-> Gelişmiş sekmesine gidin. Ardından, uyku sırasında Wi-Fi özelliğini açık tutma seçeneğinin Her Zaman olarak ayarlandığından emin olun.

Gelişmiş Wi-Fi ayarlarında gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra Galaxy J7’nizi yeniden başlatın ve çalışıp çalışmadığını görmek için İnternet bağlantınızı kontrol edin. Değilse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Galaxy J7’nizde Wi-Fi güç tasarrufu modunu kapatın.

Etkinleştirildiğinde, Wi-Fi güç tasarrufu modu, cihaz ekranı kapalı ve pil gücü açıkken bant genişliğini ve yanıtı etkiler. Bunun tetikleyici olmadığından emin olmak için, Galaxy J7’nizde Wi-Fi güç tasarrufu modunu şu yeni yöntemle devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz:

  Tuş takımında Telefon / Çevirici uygulamasını açın. Dial * # 0011 # Bu, gizli bir servis menüsü açar. ServiceMode ekranının sağ üst köşesindeki üç nokta taşma (Daha fazla simge) öğesine dokunun.

İnternete bağlanmayı deneyin ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Dördüncü çözüm: Galaxy J7 telefonunuzdaki tarih ve saat ayarlarını değiştirin.

Tarih ve saat ayarlarını değiştirmek, cihazınızın dahili saatini şebekenize sıfırlamanıza yardımcı olabilir. İşte Android 7.1 platformuyla Galaxy J7’nizde nasıl değiştireceğiniz:

  Giriş ekranından Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar-> Genel bakım öğelerine dokunun. Tarih ve saat öğesine dokunun. Otomatik tarih ve saat seçeneğini devre dışı bırakmak için dokunun.

Ayrıca, İnternet Servis Sağlayıcınıza uyacak şekilde Galaxy J7 telefonunuzdaki tarih ve saati ayarlamanız önerilir. Bunu dene ve Wi-Fi sorununun çözülüp çözülmediğine bak.

Beşinci çözüm: Uçak modunu etkinleştirin ve devre dışı bırakın.

Bu eski ama yine de etkili olan hile, birçok kişinin kararsız Wi-Fi internet bağlantısını düzeltmelerine yardımcı oldu. Birkaç saniye açmak ve ardından tekrar kapatmak için Uçak modu anahtarına geçerek çalışır. İşte tam olarak nasıl yapıldığı:

  Telefonunuzu kapatın. Pili ve herhangi bir harici depolama ortamını yaklaşık 30 saniye çıkarın, sonra yeniden takın. Telefonunuzu tekrar açın. Ayarlar-> Uçak Modu’na geri dönün, sonra kapatmak için düğmeye dokunun.

İnternete bağlanın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Altıncı çözüm: Kablosuz ağınızı unutun ve tekrar kurun.

Sorun, kablosuz ağınız bozulursa, ağın kaldırılması ve daha sonra yeniden ayarlanması size yardımcı olacaktır. Ancak lütfen ağlarınız ve şifrelerinizle birlikte Wi-Fi bilgilerinin yanı sıra sunucu ve APN ayarlarının da silineceğini unutmayın. Bununla birlikte, kablosuz ağınızı yeniden kurduğunuzda daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz için bu bilgileri not alın. Galaxy J7 Android 7.1’deki kablosuz ağın silinmesi veya unutulması şöyle:

  Giriş ekranından Uygulamalar simgesine dokunun.> Ayarlar-> Bağlantılar. Ağı unutun. Android 6.0’da, Uygulamalar-> Ayarlar-> Wi-Fi’ye gidin, ardından Wi-Fi’yi açmak için Wi-Fi düğmesine dokunun. Unutulacak veya silinecek kablosuz ağınızı seçmek için dokunun ve ardından Ağı onaylamayı unut öğesine dokunun.

Artık kullanılmayan listedeki diğer kablosuz ağları da silebilirsiniz. Cihazınızı yeniden başlatın ve kablosuz ağınızı tekrar kurun. Wi-Fi ağınızı kurduktan sonra, bağlantının kararlı olup olmadığını görmek için İnternet’e bağlanmayı deneyin.

Yedinci çözüm: Galaxy J7’nizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Cihazınızdaki ağ ayarlarının, özellikle kablosuz ağınızın kararsız veya dengesiz olmasına neden olan önceki değişiklikleri yaptıysanız, sıfırlama ihtiyacı olabilir. Ağ ayarları, ağ ile ilgili uygulamalara veya Android sisteminin kendisine buggy güncellemelerini yüklerken karışabilir.

Telefonunuzdaki ağ ayarlarının sıfırlanması, tüm kablosuz ağ yapılandırmalarınızı siler ve varsayılan ya da orijinal değerleri geri yükler. Bununla birlikte, yanlış değerler silinecek ve düzeltilecektir. İşte böyle yapılır:

  Giriş ekranından Uygulamalar öğesine dokunun.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından kablosuz ağınızı tekrar kurun. İnternete bağlanın ve zaten sağlam bir bağlantı alıp almadığınızı görün.

Diğer seçenekler

Samsung Galaxy J7 telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin. Yukarıda belirtilen tüm çözümleri gerçekleştirdikten sonra sorun devam ederse, önbellek bölümünü silmek gerekebilir. Sorunun, sistem önbellek bölümüne kaydedilen bazı bozuk veriler tarafından tetiklenmesi mümkündür. Bu durumda, önbellek bölümünü silmek potansiyel bir çözümdür. Ve işte nasıl:

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınız kapalıyken, Ses Seviyesi Azaltma tuşunu basılı tutun. Ardından, telefon titreşene kadar Güç tuşuna basın. Telefon titreştiğinde Güç tuşunu hızlıca bırakın, ancak Ses Seviyesi tuşunu basılı tutun. kırmızı ve mavi metin satırları belirdiğinde, Ses Seviyesi Azaltma tuşunu bırakın. Önyükleme için yeniden başlat seçeneği vurgulanana kadar Ses Seviyesi Azaltma tuşuna art arda basın. Ardından, seçimi onaylamak için Gç tuşuna basın. Telefon ekranınızı açın. Sesi Azaltma tuşuna Önyükleme Modu seçeneği vurgulanana kadar arka arkaya basın. Ardından, seçimi onaylamak için Gç tuşuna basın. Gç tuşunu basılı tutun, ardından Sesi Aç tuşuna basın ve bırakın. Ardından, Önbellek Bölümünü Sil seçeneği vurgulanana kadar Ses Düzeyi tuşuna art arda basın. Seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın ve ardından Evet’i seçmek için Ses Düzeyi tuşuna basın. Şimdi kök seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç tuşuna tekrar basın.

Yeniden başlattıktan sonra, Galaxy J7’nizde İnternet’e göz atmaya çalışın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Telefon yazılımını ve tüm uygulamalarınızı güncelleyin. Uygulamalarınızı ve telefon yazılımınızı güncel tutmak, cihazınızda optimum performans ve sistem dengesi sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle telefonunuz veya uygulamalarınız için uygun bir güncelleme yüklemeniz önemle tavsiye edilir. Bu yüzden, indirmek ve yüklemek için herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

Bu yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve Galaxy J7’nizde hala kararsız Wi-Fi internet bağlantısı varsa, sorunu Samsung Destek’e yükseltmeyi düşünün. Bir yazılım güncellemesiyle ele alınması gereken veya daha da kötüsü bir donanım sorunu ile ele alınması gereken daha karmaşık bir yazılım sorunu olabilir. Aksi takdirde daha gelişmiş çözümler gerçekleştirmede daha fazla yardım isteyebilir, başka seçenekler arayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz

  Bir güncellemeden sonra kapanmaya devam eden ve rastgele yeniden başlayan Samsung Galaxy J7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Açılan Samsung Galaxy J7 “Ne yazık ki com.android.phone işlemi durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy ile ilgili sorunları giderme Siyah ekranın yaşandığı J7 (BSoD) Samsung Galaxy J7 hatasını düzeltmek için “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 hatası nasıl düzeltiliyor “Maalesef, Samsung Hesabı durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Açılışta sıkışan Samsung Galaxy J7’nizle ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Logosuna takılan ve açılmayacak olan Samsung Galaxy J7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]