Karartılan ve açılmayan Samsung Galaxy A40 cihazını tamir etmek

Samsung Galaxy A40 gibi orta menzilli bir cihaz karartıldığında veya kendiliğinden kapandığında ve açılmadığında veya yanıt vermediğinde, sorun küçük bir ürün yazılımı sorunu veya ciddi bir donanım sorunu olabilir. Böyle bir sorunun yeni cihazlarda bile meydana geldiği ve çoğu kişinin bunun ciddi bir sorun olduğunu düşünmesine rağmen, çoğu zaman kendi başınıza çözebileceğiniz küçük bir ürün yazılımı sorunudur.

Bu, böyle bir problemle ilk karşılaştığımızda değil. Bu yüzden, bu yazıda, açılmayacak Galaxy A40’ınızın sorunlarını gidermek için size yol göstereceğim. Bu gibi sorunları çözmek için kullandığımız çözümleri sizlerle paylaşacağım. Dolayısıyla, şu anda bu sorunla ilgilenen sahiplerden biriyseniz, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Karartılan ve açılmayan Galaxy A40 nasıl düzeltilir

Bu sorunla şahsen geçmişte birkaç kez karşılaştım ve özellikle belirgin bir sebep ya da neden olmadan ortaya çıktığında, gerçekten ciddi olmadığını söyleyebilirim. Söylemeye gerek yok, kendi başınıza düzeltebilmelisiniz. Bu tür bir sorunla ilgili bir telefonla ilgili sorunları gidermek için, bunun küçük bir ürün yazılımı sorunu olma olasılığını ekarte etmeniz gerekir, çünkü bu kılavuzdaki prosedürleri uyguladıktan sonra da devam ederse, o zaman telefonu mağazaya getirmeniz gereken zamandır. veya bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için alışveriş yapın. Ancak telefonunuz nedense açılmıyorsa yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzun Zorla Yeniden Başlatma özelliğini kullanarak yanıt vermesini sağlayın

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı, aslında Galaxy A40’ınızı tekrar açılmayacak hale getirmek için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Kişisel deneyimlerime dayanarak çoğu zaman, bir telefon kendi kendine kapandığında ve tekrar açılmayacağında, ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanmaktadır. Telefonu yanıt vermeyen küçük bir sistem sorunu. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Bu tür bir problem için oldukça etkili bir prosedür ve işte böyle:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra Galaxy A40 logosu ekranda görünüyorsa, sorun zaten giderilmiştir. Sonuçta, bu prosedür için yapmamız gereken, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamaktır. Cihaz ilk kez yaptıktan sonra hala açılmıyorsa veya yanıt vermiyorsa, birkaç kez daha yapmayı deneyin ve telefonunuz hala açılmıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

İkinci çözüm: Telefonu şarj et ve Zorla çalıştırmayı yeniden başlat

Bu noktada, bataryanın tamamen boşalmış olması çok olasıdır. Sorun boşalmış veya boşalmış bir bataryaya sahip olmak gerçekten bir sorun değil, değil mi? Bunun nedeni, telefonu prize takılı olan şarj cihazına bağladığınızda, telefonun hemen yanıt vermesidir. Ancak, pil bitmeden hemen önce bellenimin veya sistemin çöktüğü zamanlar vardır. Bu olduğunda, hem yanıt vermeyen bir cihaza hem de açılmayacak bir telefona neden olan birkaç sorunla karşılaşıyorsunuz demektir. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A40 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuz karartılmış durumda kalır ve açılmaz, daha sonra bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için telefonu tekrar mağazaya veya mağazaya getirme zamanıdır.

Umarım kararmış ve açılmayacak olan Galaxy A40’ınızı düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.