Karartılan ve açılmayan Samsung Galaxy S10e cihazını tamir etmek

Samsung Galaxy S10e gibi üst düzey bir akıllı telefon karardığında ve artık açılmadığında, neredeyse yalnızca bir ürün yazılımı sorunu olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, bunun bir donanım problemi olma ihtimali de var. Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı izi bulunmadığı sürece, bu sorunu çözebilir ve cihazınızın tekrar yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Sorunun ne hakkında olduğunu bilmek ve düzeltmek için bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. Bu yüzden, bu yazıda, karartılan ve açılmayacak olan Galaxy S10e’nizi gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı değerlendireceğiz ve sorun çözülene kadar onları ekarte edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, bu sayfada kendinize benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Karartılan ve açılmayan Galaxy S10e nasıl düzeltilir

Bu sorunla şahsen geçmişte birkaç kez karşılaştım ve özellikle belirgin bir sebep ya da neden olmadan ortaya çıktığında, gerçekten ciddi olmadığını söyleyebilirim. Söylemeye gerek yok, kendi başınıza düzeltmeniz gerekir. Bu tür bir sorunla ilgili bir telefonla ilgili sorunları gidermek için, bunun küçük bir ürün yazılımı sorunu olma olasılığını ekarte etmeniz gerekir, çünkü bu kılavuzdaki prosedürleri uyguladıktan sonra da devam ederse, o zaman telefonu mağazaya getirmeniz gereken zamandır. veya bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için alışveriş yapın. Ancak telefonunuz nedense açılmıyorsa yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzun Zorla Yeniden Başlatma özelliğini kullanarak yanıt vermesini sağlayın

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı, aslında, Galaxy S10e’nizi tekrar açılmayacak hale getirmek için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Kişisel deneyimlerime dayanarak çoğu zaman, bir telefon kendi kendine kapandığında ve tekrar açılmayacağında, ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanmaktadır. Telefonu tepkisiz hale getiren küçük bir sistem sorunu. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Bu tür bir problem için oldukça etkili bir prosedür ve işte böyle:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Galaxy S10e logosu bunu yaptıktan sonra ekranda gösterirse, sorun zaten giderilmiştir. Sonuçta, bu prosedür için yapmamız gereken, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamaktır. Cihaz ilk kez yaptıktan sonra hala açılmıyorsa veya yanıt vermiyorsa, birkaç kez daha yapmayı deneyin ve telefonunuz hala açılmıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Gmail durdu” hatası veriyor.

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatma işlemini yapın

Bu noktada, bataryanın tamamen boşalmış olması çok olasıdır. Sorun boşalmış veya boşalmış bir bataryaya sahip olmak gerçekten bir sorun değil, değil mi? Bunun nedeni, telefonu prize takılı olan şarj cihazına bağladığınızda, telefonun hemen yanıt vermesidir. Ancak, pil bitmeden hemen önce bellenimin veya sistemin çöktüğü zamanlar vardır. Bu olduğunda, hem yanıt vermeyen bir cihaza hem de açılmayacak bir telefona neden olan birkaç sorunla karşılaşıyorsunuz demektir. Bunu ekarte etmek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuz karartılmış durumda kalır ve açılmaz, daha sonra bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için telefonu tekrar mağazaya veya mağazaya getirme zamanıdır.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “Maalesef, Kamera durdu” hatası veriyor

Umarım karartılan ve açılmayacak olan Galaxy S10e’nizi düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Sinyal kaybına neden olan Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilirSamsung Galaxy S10e “Ayarlar durdu” hatasını göstermeye devam ediyor Donmuş bir Galaxy S10e’yi nasıl çözebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]