Kaybolan veya çalınan cihazınızdan nasıl veri silinir?

Android telefonunu kaybetmekten daha kötü bir şey var ve telefonunda çok fazla kişisel şey varken telefonunu kaybediyorsun. Uygulamalarınıza erişen bir başkasının düşüncesi, dünyaya hükmetmek için e-posta ya da gizli planlar sizi korkutuyorsa, çözüme sahibiz.

    Telefonunuzda bilmeniz gereken güvenlik güncelleştirmeleri Akıllı telefonunuzu güvenlik altına alın: en iyi virüsten koruma ve güvenlik uygulamaları

Tüm bu adımları attığınızdan emin olursanız, telefonunuz kaybolunca bile rahatlayabilirsiniz. Verilerinizi uzaktan korumak için gerekli adımlar.

Atlamak:

    İlk adım – kur Cihazımı Bul Telefonunuzu nasıl bulabilirim Telefonunuzu uzaktan nasıl çalabilirim Kilit ekranında bir mesaj nasıl gösterilsin Çalınan bir telefondaki veriler nasıl silinir Cihazımı Bul çalışmıyor?

Hala telefonun varken, bunu yap

Telefonunuzu uzaktan silme özelliğini kullanmak için Cihazımı Bul uygulamasını kurmanız ve ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir. Varsayılan olarak etkinleştirilmesi gerekir, ancak şunlardan emin olun:

    Her şeyden önce, Google Play Store’a gidin ve Cihazımı Bul’u indirin


Cihazımı Bul

    Google Ayarlar> Güvenlik> Cihazımı Bul’u seçin Cihazımı Bul’un etkin olduğundan emin olun Cihazınızın konumuna uygulama tarafından erişilmesine izin ver

find my device

Daha eski bir cihazınız varsa, Cihazımı Bul’un eski sürümünde (Android Cihaz Yöneticisi) şu adımları uygulamanız gerekebilir:

    Uzaktan kilitlemeye izin ver ve silme ve açık olduğundan emin olun. Aygıt Yöneticisi’nde ikinci geçişi etkinleştir: Uzaktan Bu Aygıtı Bul Her iki ayarın etkin olup olmadığını iki kez kontrol et.

Cihazımı Bul tabletler için de çalışır, ancak birden fazla kullanıcı hesabınız varsa, yalnızca tablet sahibi olarak ayarlanan kişi bu özellikleri ayarlayabilir.

Google’ın kendi videosu, Kayıp Telefon durumunda Cihazımı Bul’un nasıl kullanılacağını açıklar:

Ayrıca birkaç başka önlem almak da iyi bir fikirdir: microSD kartlara duyarlı bir şey saklamayın (uzaktan silme onları silemez), düzgün bir kilit koduna veya düzenine sahip olduğunuzdan emin olun ve böyle bir uygulamaya yatırım yapmayı düşünün AirDroid veya Lookout olarak. Her iki uygulama da uzaktan silme özellikleri sunar, ancak fişi çekmeden önce önemli verileri aktarabilirler.

Android telefonunu nasıl bulabilirsin

Oh hayır! Telefonun gitti! Harekete geçme zamanı ve harekete geçerek Cihazımı Bul derken. Cihazımı Bul’a iki yoldan erişebilirsiniz: Cihazımı Bul uygulamasını başka bir Android cihazında veya burada web sitesi aracılığıyla.

Giriş yaptıktan sonra, Cihazımı Bul eksik cihazınızı bulmaya çalışır. Açıksa ve sinyal alabiliyorsa, konumu haritada göreceksiniz. Ayrıca üç seçenek göreceksiniz: çaldır, kilitle veya uzaktan sil. Cihaz açık değilse veya sinyal alamıyorsa, Cihazımı Bul özelliği açıldığında ve bir Wi-Fi veya hücresel ağa bağlandığında konumunu bildirir.

Bu noktada, tüm verileri telefonunuzdan silebilirsiniz, ancak nükleer hale gelmeden ve her şeyi silmeden önce daha az ciddi olan seçenekleri denemenizi şiddetle öneririz. Onları bu sırayla deneyin:

Bir şey yapmadan önce, sadece kaybolmadığından emin ol

Kayıp telefonlar genellikle kalıcı olarak kayıp veya çalınmak yerine yanlış yönlendirilir. Telefonumu beş dakika boyunca yüksek sesle çaldırmak için Cihazımı Bul’u kullanabilirsiniz. Bu, arabanızın zeminine düşmüşse veya çocuklarınızdan birinin terlikine gizlenmişse telefonunuzu bulmanızı sağlar – bunlar olur!

admring

Kilit ekranını değiştirin

Kullanabileceğiniz ikinci bir nükleer olmayan seçenek var: kilit ekranını değiştirmek, böylece telefon bir sonraki açıldığında mesajınız görüntülenir. “TELEFON MEVSİMİ BEDAVA VER” muhtemel bir üretkenlik olabilir, ancak mütevazı bir ödülle desteklenen bir “Lütfen beni ara” mesajı sadece işe yarayabilir.

Denediniz mi? Hala neşe yok mu? TAMAM. Verilerinizi imha etme zamanı.

admlock

Hepsi başarısız olursa, verilerinizi silin

Verilerinizi silme seçeneğine sahip olacaksınız ancak SD kartlardaki verilerin silinmeyebileceğini ve sonuç olarak çalınmamış veya kalıcı olarak kaybedilmemişse, Google şifrenizi kullanmanız gerekebileceğini unutmayın sildikten sonra tekrar. Bu işlemden sonra Cihazımı Bul uygulamasını da kullanamazsınız.

Silme seçeneğinin seçilmesi telefonunuzu veya tabletinizi bazı cihazlarda uzaktan silecektir. Bu, tam fabrika ayarlarına sıfırlama yapmakla aynıdır, bu nedenle tüm ayarlarınızı, müziğinizi, fotoğraflarınızı ve uygulamalarınızı (ama tabii ki, SD kartı değil) siler. Kilitlemede olduğu gibi, eksik telefon kapalıysa, bu seçeneğin seçilmesi tekrar çevrimiçi olduğunda uzaktan silinecektir.

Bu seçeneği alacak kadar endişeleniyorsanız, Google Hesabınıza girmeli ve eksik telefonunuzun erişimini iptal etmelisiniz. Ekstra önlemler almak istiyorsunuz, çünkü çok kararlı hackerlar fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra bile verilerinize erişebilirler. Parolalarınızı çevrimiçi hizmetlerinize değiştirmenizi de öneririz. Kayıp bir telefonun tüm eşyalara erişimde sorunlara yol açması olasılığı çok uzak, ancak bu olasılığı tamamen ortadan kaldırmak uzun sürmüyor.

admerase

Ya Cihazımı Bul bağlantısı yoksa?

Cihazımı Bul bağlantısı yoksa, deneyebileceğiniz iki şey daha vardır. Google Haritalar, telefonunuzun konum geçmişini izler – ya da en azından Google Hesabınızda bu özelliği kapatmadıysanız, bu da bazen eksik telefonunuzun Konum Geçmişi sayfasını ziyaret ederek ve zaman damgalarını kontrol ederek nerede olduğunu keşfedebilirsiniz. Telefonunuzun şimdi nerede olduğunu mutlaka söylemeyebilir, ancak nerede olduğunu söyleyebilir.

Başka bir seçenek de eski Android cihazlarda iyi çalışan Android Lost gibi bir uygulama kullanmaktır. Uzaktan kurabileceğiniz birkaç çözümden biridir, bu yüzden yukarıda belirtilen Cihazımı Bul seçeneklerini etkinleştirmediyseniz, iyi bir seçenek olabilir. Uygulama ve web sitesi korkunç görünüyor, ancak cihazın çalışması için hücresel ağ veya Wi-Fi üzerinden çevrimiçi olması gerekse de iyi çalışıyor.

Kayıp bir telefonu başarıyla bulmak veya silmek için Cihazımı Bul’u veya başka bir yöntemi kullandınız mı? Yorumlarda bize bildirin!