Kendi kendine kapanan ve tekrar açılmayacak bir Galaxy S9 nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

# GalaxyS9 sadece haftalar önce piyasaya sürüldü, ancak zaten, bazı kullanıcılar kendiliğinden kapandıktan sonra açılmayan cihazları hakkında bizimle iletişime geçtiler. Samsung Galaxy cihazlarının uzun ömürlü sorunlarından biri olduğu için bu konuda şaşırmamıza rağmen, S9 sahiplerinin bu kadar yakın zamanda yaşadıklarını duymayı beklemiyorduk. Bu sorunla karşılaştığınız şanssız birkaç kişiden biriyseniz, aşağıdaki önerilerimize uyduğunuzdan emin olun.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Şarj aksesuarlarını hasar açısından kontrol edin

Aşağıdaki çözümlerimizden herhangi birini denemeden önce, kullandığınız şarj aksesuarlarının uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu gönderideki sorunun telefonla ilgili bir hata olabileceğini varsaydığını ancak şarj aksesuarlarının çalıştığından emin olmanın hala önemli bir husus olduğunu biliyoruz. Asıl sorun kötü bir şarj kablosunda ya da adaptörde olduğunda fabrika ayarlarına sıfırlama gibi ciddi sorun giderme adımlarını yapmak istemezsiniz. Temel olarak, yapmak istediğiniz şey, USB kablosunda ve adaptöründe görünür bir hasar olup olmadığını kontrol etmektir. Bu süre zarfında orijinal USB kablosunu ve adaptörü kullandığınızı da varsayıyoruz. Orijinal Samsung şarj aksesuarlarını almayı düşünmediyseniz ve telefonun tekrar açılmasına yardımcı olup olmadığını görün.

Çözüm # 1: En az 30 dakika şarj edin

Orijinal Samsung USB kablosunu ve adaptörünü baştan beri kullandıysanız ve her ikisinin de iyi çalıştığını düşünüyorsanız (belki başka bir cihazı şarj etmek için kullanarak veya bilinen başka bir şarj cihazı seti kullanarak), S9’unuzun pil gücünü kaybetmediğini Bunu bir süre şarj etmesine izin vererek yapabilirsiniz. Sorun giderme amacıyla, S9’unuzu en az 30 dakika boyunca şarj etmek istiyorsunuz. Bu tamamen boş bir pili yaklaşık% 40’a kadar şarj etmek için yeterli olmalıdır.

2. Çözüm: Kablosuz bir şarj cihazı kullanın

S9’unuzun şarj portunun sorunlu olması ihtimali var. Limanın kendisini belirgin hasar belirtileri açısından fiziksel olarak kontrol edebilmenize rağmen, başlık altı arızalarının ortalama bir kullanıcı tarafından tespit edilmesi zor olabilir. Telefonunuzun şarj bağlantı noktasının hasar görüp görmediğini görmek için telefonu şarj etmek için kablosuz bir şarj cihazı kullanabilirsiniz. Bu durumda, telefonunuzu en az bir saat şarj etmenizi öneririz. S9’unuz yanıt vermiyorsa, S9’unuzu yeniden başlatmayı zorlamayı deneyebilirsiniz.

Çözüm # 3: S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Açılmayan Samsung Galaxy cihazlarının büyük çoğunluğu hiç ölü cihaz değil, aslında donmuş sistem haline geldi. Başka bir deyişle, aygıtlar bir nedenden ötürü sıkışıp kalmış ve kullanıcılar onlar hakkında hiçbir şey yapamıyorlardı. Kendi S9’unuzun basitçe donup donmadığını veya tepkisiz hale geldiğini bilmek için, aşağıdaki adımları uygulayarak çözmeyi deneyebilirsiniz:

  Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Cihazı en az 30 dakika (veya kablosuz bir şarj cihazı kullanırken bir saat) şarj ettikten sonra yeniden başlatmaya zorlamalısınız.

4. Çözüm: Güvenli moda önyükleme yapın

Bir akıllı telefonun Android tarafından başlatılmasını engelleyen veya engelleyen bir akıllı telefonun görülmesi nadir olsa da, bu imkansız değildir. S9’unuz bir uygulamayı yükledikten sonra tesadüfen başlatılamadıysa, söz konusu uygulamanın suçlu olabileceği ihtimalini ortadan kaldırmamalısınız. Kontrol etmek için cihazınızı güvenli modda başlatmak istiyorsunuz. S9’unuz güvenli moddayken yalnızca üçüncü taraf uygulamaların çalışmasının engelleneceğini unutmayın. Telefonunuzu güvenli modda açabilecek ancak normal veya normal modda kullanamayacaksanız, sistemdeki olası kötü uygulamaların bir işareti olabilir.

S9’unuzu güvenli modda yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

5. Çözüm: Alternatif önyükleme modlarına erişin

Bazı durumlarda, sistemin düzenli olarak donmasına ve hatta yeniden açılmamasına neden olarak düzgün çalışmasını önleyen bilinmeyen bir Android hatası olabilir. Sorununuzun Android ile ilgili olup olmadığını görmek için, cihazı diğer yazılım ortamlarına önyükleyebilirsiniz – Kurtarma Modu ve Odin Modu. Bu modların her ikisinin de Android çalışması için çalışması gerekmez, bu nedenle S9’unuz bunlardan herhangi birine başlayabiliyorsa, işletim sistemiyle ilgili bir problemin olduğu kesindir. Aşağıda, S9’unuzu bunlardan birine nasıl başlatacağınız adımlar verilmiştir.

S9’unuzu Kurtarma Moduna nasıl boot edersiniz

  Şu anda hala açıksa, cihazı kapatın. Güç düğmesini kullanarak normal şekilde kapatamazsanız. Pil tükenene kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra, aşağıdaki adımları uygulamadan önce şarj etmeniz gerekir. güncelleme ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).

S9’unuzu Odin veya İndirme Modunda nasıl önyükleyebilirsiniz?

  Şu anda hala açıksa, cihazı kapatın. Güç düğmesini kullanarak normal şekilde kapatamazsanız. Pil tükenene kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra, aşağıdaki adımları yapmadan önce şarj etmeniz gerekir. Hazır olduğunuzda, Güç, Bixby ve Sesi Azaltma düğmelerini aynı anda basılı tutun. Bu üç düğmeyi özel mavi ekrana gelinceye kadar basılı tutun. ekranı atlamak ve İndirme Moduna geçmek için düğmeye basın

S9’unuz açılacak ve bu modlardan herhangi birine başlayacaksa, işletim sistemi sorununuz olduğu anlamına gelir. Sorunu gidermek için önbellek bölümünü silebilir veya ana sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

Çözüm # 6: Önbellek bölümü silme

Önbellek bölümünü silmek, yalnızca S9’unuzu Kurtarma Moduna başlatabiliyorsanız uygulanabilir. Bu yordam, soruna neden olabilecek olası bozuk sistem önbelleği ile ilgilenecektir. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 7: Telefonu Fabrika ayarlarına sıfırla

Önbellek bölümü silme prosedürü gibi, fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlara sıfırlama işlemi yalnızca cihazı Kurtarma konumuna getirmeyi başarabilmeniz durumunda gerçekleştirilebilir. Bu, tüm ayarları varsayılan ayarlarına geri döndürür ve telefonunuzdaki tüm kişisel verilerinizi siler. Bu, kaydedildikten sonra kaydedilmemiş dosyaları kaybedeceğiniz anlamına gelir. S9’unuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 8: Samsung desteğine başvurun

İdeal olarak, S9’unuz şu anda çalışmaya devam etmeli, ancak hala yanıt vermiyorsa ve yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra açılmıyorsa, buna neden olan bir donanım arızası olduğunu varsayabilirsiniz. Bu, sorunun büyük olasılıkla sizin seviyenizde çözülemeyeceği anlamına gelir. Sorunu çözmek için, Samsung ile bağlantı kurmanızı öneririz, böylece düzeltmenize yardımcı olabilirler.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.