Kendi kendine kapanan ve tekrar açılmayacak Nokia 8 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürülen Nokia 8, oldukça etkileyici özelliklere sahip Android akıllı telefonlardan biri; Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 yonga seti, Android 7.1 Nougat işletim sistemi (Android 8 Oreo’ya yükseltilebilir) ve büyük 3090 mAh pil. Ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi Nokia 8 de sahiplerinin zaman zaman karşılaştıkları sorunlardan muaf değil. En yaygın sorunlar arasında güç ve bellenim ile ilgilidir ve bu yazıda, kendi kendine kapatıldığı bildirilen telefonun tekrar açmayı reddettiği sorununa değineceğim.

Bu sorun güçle ilgili bir sorun olarak sınıflandırılabilir, ancak ürün yazılımı ile ilgili bazı sorunlardan da kaynaklanabilir. Aslında, bu sorunu diğer cihazlarla zaten birkaç kez karşılaştık ve biliyoruz ki, neden kendi başına kapandığının nedenini ve neden kazandığını bilmeden gerçekten ne olduğunu bilmiyoruz ” t tekrar açın. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda böyle sorunlar yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Kapandıktan sonra artık açılmayan Nokia 8 nasıl düzeltilir?

Daha sık olarak telefon kendi kendine kapandığında, cihaz sert bir yüzeye düşmediği veya birkaç dakika suya batırılmadığı sürece bir ürün yazılımı sorunudur. Nokia 8, IP54 derecesine sahiptir ve bu da sıçramaya karşı dayanıklıdır ve hepsi bu kadar. Suya dayanıklılık veya su geçirmezlik derecesi değildir, bu yüzden cihazı su dolu bir lavaboya düşürürseniz, suyun içine girmesini ve devrelerini kirletmesini bekleyebilirsiniz. Ancak asıl nokta, Nokia 8’iniz suya düşürülmediyse veya suya batmadıysa ve bu sorun belirgin bir neden olmadan başladıysa, bunu yapmak çok kolay olabilir. Bununla birlikte, bu konuda yapmanız gerektiğini önerdiğim şey…

Sesi Açma düğmesini ve Güç tuşunu 10 saniye boyunca veya telefon açılana ve açılıncaya kadar basılı tutun.

Bunu yapmak telefonu yeniden başlatmaya zorlar ve sorun gerçekten bir sistem çökmesi veya küçük bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanıyorsa, telefonunuzu tekrar canlandırmak için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Bu prosedür, pil bağlantısını kesmeyi simüle eden Zorunlu Yeniden Başlatma olarak adlandırdığımız şeydir; telefonunuzun belleğini yeniler ve önyükleme sırasında tüm hizmetleri ve uygulamaları yeniden yükler. Küçük bellenim ve uygulama ile ilgili sorunların çözümünde çok etkilidir. Telefonunuz buna hala yanıt vermiyorsa şunu deneyin…

    Önce Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi Açma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Bu, temel olarak yalnızca prosedürü doğru yaptığınızdan emin olduğumuz ilk prosedürle aynıdır. Sesi Açmadan önce Güç tuşunu basılı tutarsanız, Zorunlu Sıfırlama başlatılmaz, bu yüzden telefonu açmaya başlamadan önce Sesi Aç düğmesini basılı tutmanız gerekir. Hala buna cevap vermiyorsa, bunu deneyebilirsiniz…

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın.Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. ve Güç tuşlarını 10 saniye veya daha uzun bir süre boyunca açmaya çalışın, ancak bu kez şarj cihazına bağlıyken.

Tüm bunları yaptıktan sonra ve telefon siyah ekranıyla yanıt vermiyorsa, sorun sadece küçük bir sistem çökmesinden veya aksaklığından daha fazlasıdır. Teknisyenin sizin için kontrol etmesine izin vermelisiniz, bu yüzden kontrol edilecek servis merkezine getirin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.