Kendi kendine kapandıktan sonra artık açılmayacak LG Q6 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

LG Q6, şirketin 2017 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlardan biri ve amiral gemileri kadar popüler olmasa da, özellikle dayanıklı telefonlar arayanlar için çok sayıda kullanıcı çekti. LG Q6, telefonun diğer akıllı telefonların yapamayacağı strese dayanabileceği anlamına gelen MIL-STD-810 uyumludur. Dışarıda belki dayanıklıdır, ya sorun içeriden gelirse?

Daha sıklıkla, bir akıllı telefon kendi kendine kapandığında ve tekrar açılmadığında, kullanıcılar bunun bir donanım sorunu veya hatta bir pil sorunu olduğunu düşünürler. Ancak, bu şekilde düşünüyorsanız, gözden kaçan bir şey var – ürün yazılımı. İşletim sistemidir ve yalnızca uyumlu donanımda çalışır, ancak her şey senkronizasyonda mükemmel çalışmalıdır. Birinin sorunu varsa, telefon kendi kendine kapanabilir veya açılmayabilir.

Bu yazıda, telefonunuzda sorun giderme konusunda size yol göstereceğim ve bu tür bir sorun için işe yaradığını bildiğim çözümü sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu harika telefonun sahibiyseniz ve şu anda bu tür bir sorun yaşıyorsanız, bu makale bir şekilde size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Açılmayacak LG Q6 Nasıl Onarılır

LG Q6’nızın sert bir yüzeye düşürülmemesi veya suya batırılmaması koşuluyla, bu sorunun düzeltilmesi oldukça kolaydır ve hemen açılmasını sağlayabilirsiniz. Telefonunuzu düzeltmek için aşağıdaki prosedürleri uygulayın…

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü uygulayın

Sık sık, kendini kapattıktan sonra artık açılmayacak bir telefon bir sistem çökmesinin sonucudur. Bu olduğunda, telefonunuz kapalıymış gibi görünebilir ve artık normal işlemlere yanıt vermeyecektir. Örneğin, Güç tuşuna veya düğmelerinden birine basarsanız yanıt vermez ve şarj cihazına ne kadar süre bağlı tutursanız tutun, en azından şarj olduğunu göstermez.

Bu sorunu çözmek için şunu deneyin:

    Sesi Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 12 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Bu, cihazınızı açılmaya zorlar, ancak bunu yapmak için yeterince zaman verdiğinizden emin olun. Ekranda LG logosu göründüğünde, tuşları serbest bırakabilirsiniz.

Bu, sistem çökmesinden kaynaklanan sorunlara en etkili çözümdür, bu nedenle telefonunuz bundan sonra başarıyla önyüklenirse, sorunun gerçekten o kadar ciddi olmadığı açıktır. Ancak, gelecekte tekrar ortaya çıkabilir, ancak en azından şimdi ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Öte yandan, bundan sonra telefon yanıt vermemeye devam ederse, aynı işlemi birkaç kez yapmayı deneyin veya bunu deneyebilirsiniz…

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.Şimdi Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 12 saniye veya daha fazla basılı tutun. Logo göründüğünde her iki tuşu da bırakın.

Bunun gibi bir kombinasyon yaparken, tuşları belirli bir süre basılı tuttuğunuzdan emin olmalısınız. Başka herhangi bir tuştan önce Güç tuşuna basmak her zaman istediğimiz sonuca götürmez. Ancak, Güç tuşuna basmadan önce Sesi Kısma düğmesine basmanın farklı bir etkisi vardır ve bu ikinci prosedürde yaptığımız şeydir. Telefonunuz buna hala yanıt vermiyorsa bir sonraki çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü tekrarlayın

İlk çözüm işe yaramadıysa, pilin boşalmış olması ve telefonun kendisini yanlış kapatmadan hemen önce, sistem sizi yanıt vermeyen ve boşalmış bir cihaz nedeniyle açılmayacak bir telefonla bırakarak çöktü pil. Öyleyse şunu dene…

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın.Telefonunuzu orijinal kabloyu kullanarak şarj cihazına bağlayın. Aşağı ve Güç tuşlarını aynı anda 12 saniye veya daha uzun süre kullanın, ancak bu kez şarj cihazına bağlıyken.

Bu kez, Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirmeden önce telefonunuza kararlı bir güç kaynağı veriyoruz.

Sorunun yakında oluşmasını önlemek için dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından LG Q6’nızı sıfırlayın:

    Dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin Aygıtı kapatın. Aygıtın arkasındaki Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun. LG logosu göründüğünde, tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun “Fabrika verilerine sıfırla” görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Onaylamak için Güç düğmesine basın. “Tüm kullanıcı verilerini sil ve varsayılan ayarları geri yükle” istendiğinde, vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın Evet, cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Umarım çözümümüz sizin için çalışır. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka şeyler varsa, aşağıya bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.