Kendi kendine kapanıp tekrar açılmayacak bir Galaxy S9 nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

# GalaxyS9 birkaç hafta önce piyasaya sürüldü, ancak zaten bazı kullanıcılar, kendileri kapatıldıktan sonra açılmayan cihazlar hakkında bizimle iletişime geçiyorlar. Samsung Galaxy cihazları için çok yıllık sorunlardan biri olduğu için bu sorundan şaşırmasak da, S9 sahiplerinin bunları yakında deneyimlemesini beklemiyorduk. Bu sorunla karşılaşan şanssız birkaç kişiden biriyseniz, aşağıdaki önerilerimize uyduğunuzdan emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Şarj aksesuarlarında hasar olup olmadığını kontrol edin

Aşağıdaki çözümlerimizden herhangi birini denemeden önce, kullandığınız şarj aksesuarlarının uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu yazıdaki sorunun telefonla ilgili bir hata olabileceğini varsayıyoruz, ancak şarj aksesuarlarının çalıştığından emin olmak hala önemli bir husustur. Gerçek sorun kötü bir şarj kablosu veya adaptörde olduğunda fabrika ayarlarına sıfırlama gibi önemli sorun giderme adımlarını yapmak istemezsiniz. Temel olarak, yapmak istediğiniz şey USB kablosu ve adaptörde görünür hasar olup olmadığını kontrol etmektir. Ayrıca, bu süre boyunca orijinal USB kablosunu ve adaptörü kullandığınızı varsayıyoruz. Orijinal Samsung şarj aksesuarlarını almayı düşünmediyseniz ve bunun telefonun tekrar açılmasına yardımcı olup olmayacağına bakın

1. Çözüm: En az 30 dakika şarj edin

Orijinal Samsung USB kablosunu ve adaptörünü baştan sona kullanıyorsanız ve her ikisinin de iyi çalıştığından eminseniz (başka bir cihazı şarj etmek için kullanarak veya bilinen başka bir şarj cihazı seti kullanarak), emin olun S9’unuzun pil gücünü kaybetmediği anlamına gelir. Bunu bir süre şarj etmesine izin vererek yapabilirsiniz. Sorun giderme amacıyla, S9’unuzu en az 30 dakika şarj etmek istersiniz. Bu, tamamen boşalmış bir pili yaklaşık% 40 oranında şarj etmek için yeterli olmalıdır.

2. Çözüm: Kablosuz şarj cihazı kullanın

S9’unuzun şarj bağlantı noktasının sorunlu olma ihtimali vardır. Bağlantı noktasının kendisini fiziksel olarak belirgin hasar belirtileri açısından kontrol edebilmenize rağmen, kaput altı arızalarını ortalama bir kullanıcı tarafından tespit etmek zor olabilir. Telefonunuzun şarj bağlantı noktasının hasarlı olup olmadığını görmek için, telefonu şarj etmek üzere kablosuz bir şarj cihazı kullanabilirsiniz. Bu durumda, telefonunuzun en az bir saat şarj olmasına izin vermenizi öneririz. S9’unuz yanıt vermemeye devam ederse, S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz.

3.Çözüm: S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Açılmayan Samsung Galaxy cihazlarının çoğunluğu ölü cihazlar değil, aslında donmuş sistem. Başka bir deyişle, cihazlar bir nedenden ötürü sıkışmış durumda ve kullanıcılar onlar hakkında hiçbir şey yapamadılar. Kendi S9’unuzun basitçe donup donmadığını veya yanıt vermeme durumunu öğrenmek için, aşağıdaki adımları uygulayarak dondurmayı deneyebilirsiniz:

  Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Cihazınızı yalnızca en az 30 dakika (veya kablosuz şarj cihazı kullanırken bir saat) şarj ettikten sonra yeniden başlatmaya zorlamalısınız.

Çözüm # 4: Güvenli moda önyükleme yapın

Bir akıllı telefonun bir uygulama tarafından Android’i önyüklemesini devre dışı bıraktığını veya engellediğini görmek nadir olsa da, imkansız değildir. Bir uygulamayı yükledikten sonra S9’unuz tesadüfen önyükleme yapamadıysa, söz konusu uygulamanın suçlama olasılığı ortadan kaldırılmamalıdır. Kontrol etmek için cihazınızı güvenli moda önyüklemek istiyorsunuz. Unutmayın, S9’unuz güvenli moddayken, yalnızca üçüncü taraf uygulamalarının çalışması engellenir. Telefonunuzu güvenli modda açabiliyorsanız, ancak normal veya normal modda açamıyorsanız, bu sistemdeki olası kötü uygulamanın bir belirtisidir.

S9’unuzu güvenli moda yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Güvenli moddayken, soruna neden olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Çözüm # 5: Alternatif Önyükleme Modlarına Erişin

Bazı durumlarda, düzgün çalışmasını engelleyen bilinmeyen bir Android hatası olabilir, bu da sistemin düzenli olarak donmasına ve hatta tekrar açılmamasına neden olur. Sorununuzun Android ile ilgili olup olmadığını görmek için cihazı başka bir yazılım ortamına (Kurtarma Modu ve Odin Modu) önyükleyebilirsiniz. Bu modların her ikisinin de çalışması için Android’e ihtiyacınız yoktur, bu nedenle S9’unuz bunlardan herhangi birine başlayabiliyorsa, işletim sistemiyle ilgili bir sorununuz var demektir. S9’unuzu bunlardan herhangi birine nasıl başlatacağınız adımları aşağıda bulabilirsiniz.

S9’unuzu Kurtarma Moduna nasıl önyükleyebilirim?

  Halihazırda açıksa cihazı kapatın. Güç düğmesini kullanarak normal şekilde kapatamıyorsanız. Pil bitene kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra, aşağıdaki adımları gerçekleştirmeden önce şarj etmeniz gerekir. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistemin yüklenmesi güncelleme ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir).

S9’unuzu Odin veya İndirme Moduna nasıl önyükleyebilirim?

  Halihazırda açıksa cihazı kapatın. Güç düğmesini kullanarak normal şekilde kapatamıyorsanız. Pil bitene kadar beklemeniz gerekir. Bundan sonra, aşağıdaki adımları gerçekleştirmeden önce şarj etmeniz gerekir. Hazır olduğunda, Güç, Bixby ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda basılı tutun.Bu üç düğmeyi özel mavi ekrana gelene kadar basılı tutmaya devam edin ekranı atlayıp İndirme Moduna önyükleme yapmak için

Unutmayın, S9’unuz açılacak ve bu modlardan herhangi birine başlayacaksa, bu bir işletim sistemi sorununuz olduğu anlamına gelir. Sorunu çözmek için önbellek bölümünü silebilir veya ana sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

Çözüm # 6: Önbellek bölümü silme

Önbellek bölümünü silmek yalnızca S9’unuzu Kurtarma Moduna başlatabiliyorsanız geçerlidir. Bu yordam, soruna neden olabilecek olası bozuk sistem önbelleğine bakar. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Çözüm # 7: Fabrika ayarlarına sıfırlama yoluyla telefonu silin

Önbellek bölümü silme prosedürü gibi, fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama yalnızca cihazı Kurtarma’ya önyüklemeyi başarabiliyorsanız gerçekleştirilebilir. Bu, tüm ayarları varsayılan ayarlarına döndürecek ve telefonunuzda olabilecek tüm kişisel verileri silecektir. Bu, kaydedilmemiş dosyaları yaptıktan sonra kaybedeceğiniz anlamına gelir. S9’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

8.Çözüm: Samsung desteğine başvurun

İdeal olarak, S9’unuz şu anda tekrar çalışır durumda olmalıdır, ancak yine de yanıt vermiyorsa ve yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra açılmazsa, buna neden olan bir donanım arızası olduğunu varsayabilirsiniz. Bu, sorunun büyük olasılıkla sizin seviyenizde düzeltilemeyeceği anlamına gelir. Sorunu çözmek için, sorunu çözmenize yardımcı olabilmeleri için Samsung ile iletişim kurmanızı öneririz.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.