Kendi kendine MMS uzun SMS dönüştüren Galaxy S9 metin mesajlaşma uygulaması nasıl düzeltilir

Merhaba ve bugünün # GalaxyS9 sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Bu yazı, bize, özellikle S9'u uzun metrajlı metinleri MMS'e dönüştüren üç adet mesaj meselesine cevap vermeye çalışıyor. Aşağıda tipik bir durum var. Aynı veya benzer bir deneyiminiz varsa, sorun giderme adımlarımızı uyguladığınızdan emin olun.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S9 Plus'taki Facebook ve Messenger kendi başlarına güncellenmeye devam ediyor
 • Sorun # 2: Galaxy S9 Plus, Facebook uygulamasında belirli bir blogu görüntüleyemiyor
 • Sorun # 3: Uzun SMS'i kendi başına MMS'e dönüştüren Galaxy S9 metin mesajlaşma uygulaması nasıl düzeltilir?
   • Önbellek bölümünü silin
   • Güncellemeleri yükle
   • Önbelleği / verileri temizle
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Fabrika ayarları
   • Başka bir metin mesajlaşma uygulaması kullan
   • Operatörünüzle iletişim kurun
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Galaxy S9 Plus'taki Facebook ve Messenger kendi başlarına güncellenmeye devam ediyor

  Benim gökada S9 Plus, Facebook ve Messenger'ı kendi başına güncellemeye devam ediyor. Google Play, Samsung Uygulaması, Facebook ve uygulama ayarlarımda otomatik güncellemeyi kapattım. Yine de birkaç günde bir güncelleniyor. Facebook App Manager adında bir uygulamamız olduğunu keşfettim. Bu uygulamayı zorladım ve hala güncellemeleri. Çevrimiçi okuma Facebook Installer Uygulamasını devre dışı bırakmam gerektiğini söylediği yerde buldum, ancak telefonumda bu uygulamanın yüklü değil. Facebook & Messenger üzerinden sürekli güncellenen zihnimin sonuna geldim ve hiç bir kontrolüm yok. Ve Facebook ve Messenger'ı tamamen kaldırdım, yumuşak bir yeniden başlatma yaptım ve her ikisinin de aynı sorunlara sahip olması için yeniden yükledim. Bu noktada herhangi bir yardım memnuniyetle karşılanmaktadır. Şimdiden teşekkür ederim.

  Çözüm: Telefonunuzda en az beş Facebook uygulaması olmalıdır:

  • Facebook
  • Facebook uygulaması yükleyici
  • Facebook uygulama yöneticisi
  • Facebook servisleri
  • haberci

  Facebook uygulama yükleyicisini, Facebook uygulama yöneticisini ve Facebook hizmetlerini durdurmaya zorlamak yerine, onları devre dışı bırakmayı düşünün ve ne olduğunu görün. Uygulamanızdaki güncellemelere otomatik olarak izin vermekten sadece Facebook uygulama yükleyicisinin sorumlu olduğunu düşünüyoruz, ancak hangisinin gerçekten sorumlu olduğunu görmek için eleme yöntemini deneyebilirsiniz.

  Sorun # 2: Galaxy S9 Plus, Facebook uygulamasında belirli bir blogu görüntüleyemiyor

  Merhaba. Bu sayfadaki Facebook görüntüleyenlerimizin birçoğu tarafından çizgi film hikayesine erişememekten şaşkınlık duydum: https://www.facebook.com/eenanderekijkopautisme Web sayfasının bu sayfasına bağlantı veren çizgi film hikayesiyle yazıya bağlanıyor: https://www.ikbenautist.nl/graphics/het-spectrum-begrijpen-introductie-door-adje/ Samsungs S7 + ve S9 + ve Huawei'nin sayfalara bağlantı kurduğu insanlar ne zaman görecekleri konusunda bir şans meselesi gibi görünüyor. karikatürler veya sadece web sitesi sayfa başlığı ve hiç resim yok. Bir süre için görüntüler görülebilir, daha sonra bir süre için tamamen ortadan kayboldular. Ne yazık ki, irade ile çoğaltılabilecek bir şey değildir. Her ne kadar (benim durumumda) en az 20 kez çalışmış olsa da, bir çok kez imkansız olduğunu biliyorsunuz. Ve sonra birkaç saat sonra tekrar çalışır. Bu berbat, çünkü sitemizi ziyaret eden ziyaretçiler çalışana kadar tekrar tekrar tekrar çalışmayacaklar. Burada neler olabilir? Bilmek isterim. 🙁 Şerefe.

  Çözüm: Bunun bir Facebook sorunu olduğunu düşünmüyoruz. Sonunda burada söylediğin sorunu yeniden üretemeyiz. Bloğun sahibiyle çalışmalı ve sorunu çözebilsinler. Blog, belirli sayıda kullanıcının içeriğini görüntülemesi için yeterli bant genişliğine sahip olmayabilir. Bu blogun sahibi sizseniz, onu barındıran şirketle konuşmayı deneyin ve kendisine atanan bant genişliğini iyileştirmenin bir yolu olup olmadığını görün.

  Sorun # 3: Uzun SMS'i kendi başına MMS'e dönüştüren Galaxy S9 metin mesajlaşma uygulaması nasıl düzeltilir?

  Messenger, tüm çoklu metinleri çoklu ortam metinlerine dönüştürmeye rasgele başladı ve artık hiçbir zaman geçmiyor. Artık mesajı diğer segmentlere ayırmıyor. Örneğin, bir kerede bir kişiye 2 mesaj gönderemiyorum. İletiyi bölme noktasına ulaşır ve sonra dönüştürür. Bunu daha önce hiç yapmadı.

  Çözüm: Sorunun bir takım olası nedenleri var, bu nedenle aşağıdaki önerilerimizi deneyin ve hangisinin düzeltilebileceğini görün.

  Önbellek bölümünü silin

  Sistem güncellemeleri ve uygulama güncellemeleri, bazen önbellek bölümünde bulunan sistem önbelleğini bozabilir. Bu tür önbellek, Android'in uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemesine yardımcı olmak için tasarlanmış olsa da, bozuk hale geldiğinde sorunlara ve hatalara neden olabilir. Telefonun iyi bir sistem önbelleğine sahip olduğundan emin olmak için önce önbellek bölümünü sildiğinizden emin olun. İşte nasıl:

  1. Cihazı kapatın.
  2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  3. Android logosu görüntülendiğinde, üç anahtarı da serbest bırakın.
  4. Android sistem kurtarma menü seçeneklerinin görünmesinden önce 30 – 60 saniye boyunca bir 'Sistem güncellemesi yükleniyor' mesajı görünecektir.
  5. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
  7. Evet'i vurgulamak için Sesi kıs düğmesine basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
  8. Silme önbelleği bölümü tamamlandığında, şimdi yeniden başlatma sistemi vurgulanır.
  9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Güncellemeleri yükle

  Hem Android hem de uygulamaların güncel olduğundan emin olun. Tüm uygulamalarınız Play Store'dan alınmışsa, tümünü güncellediğinizden emin olun (uygulamanın güncellemeleri otomatik olarak indirmesini ve yüklemesini sağlayan varsayılan ayarı değiştirirseniz). İşte nasıl yapılacağı:

  1. Play Store uygulamasını açın.
  2. Sol üstteki Diğer ayarlar'a (üç satırlı simge) dokunun.
  3. Seçilen Google hesabının fotoğrafını gördüğünüz en üstte, kullanmak istediğiniz hesabın profil fotoğrafına dokunun.
  4. İstediğiniz profili seçtikten sonra Uygulamalarım ve oyunlarım'ı seçin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

  Play Store dışındaki diğer üçüncü taraf kaynaklardan uygulamalarınız varsa, bunların işletim sistemi ile uyumlu olduklarından emin olun. Emin değilseniz, geliştiricilerinle konuşun.

  Android güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar> Yazılım güncellemesi altından gidebilirsiniz.

  Önbelleği / verileri temizle

  Bir uygulamanın önbelleğini veya verilerini temizlemek bu sorunu düzeltmek için gerekli olabilir. Bunu yapmak için gereken adımlar şunlardır:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
  5. Uygulamanızı bulun ve dokunun.
  6. Depolama'ya dokunun.
  7. Önbelleği Temizle veya Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  8. S9'unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Uygulama tercihlerini sıfırla

  Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu Android sorun giderme makalesinde sıklıkla gözden kaçan bir durumdur, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızın biri veya bir kısmı doğru şekilde ayarlanamayabilir ve bu aksaklığın oluşmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından, yapmanız gereken yalnızca tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Uygulamalar'a dokunun.
  3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
  4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
  5. Note8'inizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

  Fabrika ayarları

  Sorun hala bu noktada kalıyorsa, telefonunuzdaki tüm yazılım bilgilerini varsayılan ayarlarına geri döndürmeyi düşünün. Bu özellikle, söz konusu uygulama, Samsung Mesajlar uygulaması gibi işletim sistemi ile geliyorsa yararlı olabilir.

  S9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
  2. Cihazı kapatın.
  3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
  4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
  5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
  6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
  7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
  8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
  9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
  10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

  Başka bir metin mesajlaşma uygulaması kullan

  Bir geçici çözüm olarak, başka bir metin mesajlaşma uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu hata, kullandığınız mevcut mesajlaşma uygulamasında yer alıyorsa yararlı olabilir. Play Store'da deneyebileceğiniz birçok kısa mesaj uygulaması var. Google'ın kendi Android İletileri ile başlamanızı öneririz.

  Operatörünüzle iletişim kurun

  Yukarıdaki tüm çözümler başarısız olursa, ağ operatörünüzün sorunu bilmesini sağlayın, böylece sorun gidermenize yardımcı olabilir. Taşıyıcıların hizmetlerinin zaman zaman nasıl çalıştığını değiştirebileceğini unutmayın. Normal olarak gönderilebilecek SMS'in uzunluğuna bir sınır koymuş olabilirler. Bu uzunluk taşıyıcıya göre değişir, bu yüzden öncelikle bu konuya daha önce sahip olmadığınız için ilk elinizle konuşmanız gerekir.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.