Kendi kendine yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy Note 8 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy Note 8 gibi üst düzey bir akıllı telefon burada ve orada birkaç hıçkırıkla karşılaşabilir, ancak giriş seviyesi cihazların karşılaştığı kadar sık ve ciddi değildir. Ancak, telefonlarıyla ilgili rastgele bir yeniden başlatma sorunu hakkında bizimle iletişime geçen okuyucularımız var. Bazıları güncellemeden sonra başladığını söylerken, diğerleri sorunun belirgin bir neden olmadan oluştuğunu bildirdi.

Açıkçası, bu sorun ürün yazılımı ile ilgilidir, ancak özellikle pille ilgili bir donanım sorunundan kaynaklanma olasılığı da vardır. Bize yardım arayan bize ulaşan okuyucularımızın yararına bu yazıda bir kez daha bu konuyu ele alacağız. Her bir olasılığa bakmaya çalışalım ve gerçek sorunun ne olduğunu ve neden olduğunu belirleyene kadar bunları tek tek ortadan kaldıralım.

Sorun gidermemize geçmeden önce, Not 8’inizdeki farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmıyorsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Kendi başına yeniden başlatılmaya devam eden Galaxy Note 8 için hızlı düzeltme

Bu gibi rastgele yeniden başlatma sorunları ile başa çıkmanın etkili yolunu sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yöntemler, bir bellenim güncellemesinden sonra ortaya çıkan sorunlar için mükemmel çalışır. Neden daha sonra anlatacağım. Şimdi, bu sorunu gidermek için şu adımları izleyin. Endişelenmeyin, dosyalarınız ve verileriniz silinmez, böylece hem telefonunuz hem de kişisel dosyalarınız için güvenlidir …

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini öğrenmek için telefonunuzu kullanmaya devam edin. Bu yöntemi etkili kılan şey, bir güncellemeden sonra bozulmuş veya kullanılmamış olanları içeren tüm sistem önbelleklerini silmesidir. Silindikten sonra, bellenim yenilerini oluşturacaktır ve bu sefer yeni sistemle mükemmel şekilde çalışmalıdırlar.

Ancak, bundan sonra sorun devam ederse, bu sorunu gidermek için bir sorun yaşamamız gerekir.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 neden bildirim tepsisini otomatik olarak kapatıyor? Bunu nasıl düzeltebileceğiniz… Samsung Galaxy Note 8 ile ne kadar laggy, halsiz ve yavaş oluyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8 ile yeniden başlatılmaya / yeniden başlatılmaya devam edilmesi gerekenler [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy cihazınız ne yapmalı Not 8, Verizon ekranında takılı kalıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeniden başlatılmaya devam eden Galaxy Note 8 ile ilgili sorun giderme

Bazılarının bu kılavuzdaki prosedürleri izlemekten çekinebileceğini anlıyorum, bu yüzden onlardan biriyseniz, teknik tarafından kontrol edilmesi için bir servis merkezine götürmenizi öneririm. Ancak, bu sorunu gidermeyi denemek isteyenler için, prosedürlerden biri sizin için işe yarayabileceğinden okumaya devam edin.

Sıvı hasarı belirtisi olmadığından emin olun

Devam etmeden önce, telefonunuzu herhangi bir sıvı hasarı belirtisi için fiziksel olarak incelemeniz zorunludur, çünkü bu sorun su nedeniyle ortaya çıkarsa, aşağıdaki tüm sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenin bir anlamı yoktur. Not 8’in suya dayanıklı olduğunu anlıyorum ama hepsi bu kadar. Su direnci asla su geçirmez değildir, bu nedenle telefonunuzda sıvı hasarı olma ihtimali hala vardır. Cihazı şu şekilde kontrol edersiniz…

  Nem izlerini bulmak için USB bağlantı noktasına bakın. İçinde nem olup olmadığına bakılmaksızın, daha fazla komplikasyona neden olabilecek herhangi bir yabancı maddeden kurtulmak için temizlemeniz daha iyidir, alanı temizlemek için bir pamuklu çubuk kullanın veya nemi emmek için bir parça kağıt mendil kullanın. Şimdi, Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) kontrol edip atmadığını kontrol edin. SIM kart tepsisini çıkarın ve SIM yuvasına bakın. LDI hala beyazsa, telefonunuzda sıvı hasarı olmaz, ancak kırmızı veya mor renkte yanıyorsa , su veya herhangi bir sıvının cihazınıza girdiği olumludur.

Yine, bir sıvı hasarı belirtisi varsa, telefonu servis merkezine götürün.

Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin

Sıvı hasarı belirtisi olmadığından emin olduktan sonra, cihazda sorun giderme zamanı. Yapmanız gereken ilk şey, istikrarlı bir güç kaynağına sahip olması için şarj cihazına bağlamaktır. Yine de kendi kendine yeniden başlayıp başlamayacağını öğrenmek için kullanmaya devam edin.

Bu adımın amacı, rastgele yeniden başlatma işlemlerine arızalı bir pilin neden olup olmadığını belirlemektir. Bu nedenle, telefon takılıysa mükemmel bir şekilde çalışmaya devam ederse, pil arızalı olabilir. Ancak, telefon şarj oluyor olsa bile yeniden başlatmalar devam ederse sorun gidermeye devam edin.

Güvenli modda telefonunuzu gözlemleyin

Uygulamaların bir telefonun rastgele yeniden başlatılmasına veya kullanıldığında neden olduğu durumlarla karşılaştık. Bu bizim son çare devam etmeden önce göz ardı etmek gerekir başka bir olasılıktır. Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın ve tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakın ve o ortamdayken hala yeniden başlatılıp başlatılmadığını öğrenmek için gözlemlemeye devam edin.

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu moddayken sorun çözülmüş gibi görünüyorsa, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmak ve kaldırmaktır. Ancak, bu moddayken sorun hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki adımı gerçekleştirmeyi deneyin.

Ana Sıfırlamayı Yapın

Yine, bu senin son çare ama böyle bir sorun bu yöntemle kolayca düzeltilebilir. Ancak, tüm dosyalarınız ve verileriniz silinecek, bu yüzden sizin için önemli olanların bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, yedeklemeden sonra, fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmezsiniz. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirmişsinizdir ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun telefonunuzla benzer sorunları çözmenize yardımcı olabileceğini umarız. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy Note 8 neden e-posta eklerini açamıyor veya görüntülemiyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 cihazım neden Wi-Fi’ye bağlanmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Verizon Galaxy Note 8, küçük mesajlara bölünmüş uzun mesajlar, SMS bozuk, diğer manifatura sorunları “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy Note8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] titreklik sorunu olan yeni Samsung Galaxy Note8 [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 Ölümün Siyah Ekranı nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] “Kamera başarısız” hatasını gösteren Samsung Galaxy Note8 ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Fotoğraf makinesi durdu ”hatası Samsung Galaxy Note 8’de görüntülenmeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]