Kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A5’i (2017) nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu]

Telefonunuzda bir ürün yazılımı sorunu varsa daha sık, performansı ilk etkilenecek ve en yaygın belirtiler arasında halsizlik, sık sık donmalar ve gecikmeler, rastgele yeniden başlatmalar ve kapanmalar olacaktır. Cihazınızın normal çalışmasını etkilediğinden, bu sorunların hemen ele alınması gerekir. Söylemeye gerek yok, biri sürekli devam ederse telefonunuzu normal şekilde kullanamayabilirsiniz.

Bu yazıda, sorun giderme konusu olan Samsung Galaxy A5 ile yeniden başlatma sorununu ele alacağım. Her olasılığı değerlendireceğiz ve cihazdaki sorunun gerçekten ne olduğunu kolayca belirleyebileceğimiz bir noktaya gelene kadar birer birer ekarte edeceğiz. Sorun hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra, sorunu giderebilecek ve gelecekte tekrar olmasını engelleyebilecek bir çözüm üretmeye çalışabiliriz. Böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız, size yardımcı olabileceği için bu yazıyı okumaya devam edin.

Ancak doğru sorun gidermeye gitmeden önce, bu sayfayı farklı bir sorunun çözümünü aradığınız için bulursanız, o zaman bu konuda en sık bildirilen sorunlara değindiğimiz için Galaxy A5 sorun giderme sayfamıza gitmenizi öneririm Telefonunuzda aradığınızı bulabilirsiniz. Sağladığımız çözümleri ve geçici çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve ardından gönder düğmesine basın; size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A5’iniz nasıl giderilir

Rastgele yeniden başlatma sorunları genellikle telefonunuzun bir ürün yazılımı sorunu yaşadığının ve ciddi olup olmadığının bir işaretidir, henüz bilmiyoruz. Üçüncü taraf uygulamaların soruna neden olan uygulamalar olduğu durumlar vardı, çünkü çökmeye devam ediyorlardı, sonunda arka planda çalışan ve çok fazla kaynak kullanan ve sistemde çatışmalar yaratan hizmetler olduğu için telefon yeniden açılacaktı.

Elbette, bu problemin telefonun bazı donanım bileşenleriyle bir ilgisi olabilir. Örneğin, eğer batarya iyi çalışmıyorsa, özellikle güç kaynağı kesildiğinde telefonu yeniden başlatması için tetikleyebilir.

Ayrıntılı olmak için tümdengelimli bir sorun giderme yöntemi kullanacağız. Burada önemli bir şeyi kaçırmak istemiyoruz ama dosyalarınızın ve verilerinizin güvenliğinden ödün vermeden bu sorunu çözmenizi kolaylaştırmak istiyoruz. Tüm bunlar söylendiğinde, işte size bu sorunla ilgili yapmanı önereceğim:

1. Adım: Telefonunuzu şarj edin ve kullanmaya devam edin

Telefonunuzda yeterli batarya kalsa bile bu işlemi yapın, çünkü sadece telefonunuzu şarj etmiyoruz, ancak cihazınız sabit bir güç kaynağına sahip olsa bile, rastgele yeniden başlatmaların olup olmadığını bulmaya çalışıyoruz, bu durumda şarj cihazı. Telefonunuzun iyi çalıştığını ve fişe takılıyken kendiliğinden yeniden başlatılmadığını varsayarsak, sorun pilde olduğu anlamına gelir ve A5’in çıkarılabilir pili olmadığı için, sadece yeni bir pil satın alamaz ve yenisiyle değiştiremezsiniz. kendin; Bataryayı şu ana kadar değiştirmek için bir teknisyene ihtiyacınız var, telefonu dükkana getirin ve teknolojinin sizin için sorunu çözmesine izin verin.

2. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın ve

Telefonunuzu bu modda başlatarak, aslında tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız. Bu uygulamalardan birisinin veya bir kısmının soruna neden olup olmadığını bulmamız gerekiyor, çünkü yaparlarsa sorun kolayca çözülebilir; sadece bu uygulamalardan kurtulun ve sorun giderildi. Bunu yapmak zorundasınız, ancak şarjlı veya takılı olsa bile telefonunuz yine de kendi kendine yeniden başlatılıyorsa.

Telefonunuzu güvenli modda şöyle başlatırsınız:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefonunuzu bu moddayken, üçüncü taraf uygulamalar devre dışı olsa bile yeniden başlatılıp başlatılmayacağını görmek için kullanmaya devam edin. Yeniden başlatmaların gerçekleşmediğini farz edersek, yüklediğiniz uygulamalardan biri veya bazıları soruna neden oluyor olmalıdır. Hangi uygulamanın suçlu olduğuna dair bir ipucunuz yoksa, önce güncellenmesi gereken uygulamaları güncellemeyi deneyin. Uyumluluk sorunlarının uygulamaların çökmesine neden olan en yaygın neden olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak gerekli bir işlemdir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Herhangi bir Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Mevcut tüm güncellemeleri olan uygulamaları güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için bireysel uygulamayı ve ardından Güncelle öğesine dokunun.

Bununla birlikte, soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz bazı uygulamalarınız varsa, sorunların çözülüp çözülmediğini görmek için önbelleklerini ve verilerini temizlemeye veya hatta kaldırmaya devam edin. Birden fazla uygulamayı sıfırlamanız ve kaldırmanız gerekebilir; bu nedenle, sıfırlamadan veya kaldırmadan önce ilerlemenizi ve verilerinizi yedeklemek için bunları hesabınızla senkronize ettiğinizden emin olun.

Galaxy A5’deki uygulamaların önbelleklerini ve verilerini nasıl temizlediğiniz

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Verileri temizle ve ardından Tamam’a dokunun.

Galaxy A5’inizden uygulamaları nasıl kaldırabilirsiniz?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Yeniden başlatmalar telefonunuz güvenli modda olsa veya tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bile devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Adım 3: Tüm sistem önbelleklerini silin, böylece değiştirilirler

Şimdi bu sorunun bazı bozuk önbelleklerden kaynaklanma ihtimaline bakacağız. Bu geçici dosyalar, telefonunuz tarafından sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için sistem tarafından oluşturulur ve kullanılır. Silindiğinde, sistem otomatik olarak bunları değiştirmek için yenilerini oluşturur, ancak bozulduğunda, telefon rasgele yeniden başlatmalar ve benzeri gibi performansla ilgili sorunlarla karşılaştığında. Muhtemelen bu sorunun bazı bozuk önbelleklerden kaynaklanabileceği ihtimalini ekarte edelim. Yani, kurtarma modunda telefonunuzu önyükleme ve önbellek bölümünü silerek Android’in yeni dosyalar oluşturması için zaman ayırın. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın.’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bu işlemden sonra da devam ederse, bu sorunu çözme olasılığı daha yüksek olan genel bir sorun giderme prosedürüne başvurmanız gerekir – ana sıfırlama.

4. Adım: Önemli dosyaları ve verileri yedekleyin, ardından telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuz başarıyla başarıyla açılabilir ve sorun ortaya çıkana kadar normal şekilde kullanabilirsiniz. Telefonunuzu sıfırladığınızda silineceklerinden ve dosyalarınızı geri yükleyemeyeceğinizden, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeye devam edebilirsiniz. Yedeklemeden sonra, Google Kimliğinizi ve şifrenizi not ettiğinizden emin olun veya daha iyisi, telefonunuzun Fabrika Ayarlarına Karşı Koruma (FRP) özelliğini devre dışı bırakmamaya dikkat edin.

Galaxy A5 FRP nasıl devre dışı bırakılır

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla Git. Hesabı Kaldır

Galaxy A5 Master Sıfırlama nasıl yapılır

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Alternatif olarak, telefonunuzu Ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz.

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlama. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, PIN’inizi veya şifrenizi girin. Devam’a dokunun.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu telefonunuzun performansını yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.