Kendiliğinden rasgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy J2 Pro 2019 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Rasgele yeniden başlatmalardaki cihaz sorunları, hatalı bir uygulama veya dosya nedeniyle olmadıklarında genellikle bir hafıza sorununa bağlanır. Genel olarak, sorunun altında yatan neden yazılımdadır. Arızalı bir donanımın suçlanacağı başka durumlar da vardır. Donanımla ilgili sorunlar genellikle servis gerektirir, ancak yazılım sorunları ile ilgili olanlar muhtemelen bazı geçici çözümler tarafından ele alınabilir. Bu yazıda vurgulanan birkaç yardımcı çözümdür ve Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunda rastgele yeniden başlatmalar üzerinde benzer bir sorunu ele almak için önerilen geçici çözümler. Eğer bir şans eseri bu aynı cihaza sahipseniz ve gelecekte aynı problemle karşılaşırsanız, bu gönderi size yardımcı olabilir.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

Yeniden başlatmaya devam eden Galaxy J2 Pro 2018 nasıl düzeltilir

Sorun gidermeye başlamadan önce, cihazınızdaki herhangi bir SD kartı çıkarmayı deneyin. Bir telefonun SD kartının bozuk olması nedeniyle düzgün şekilde çalışamadığı durumlarda benzer durumlar vardır. Bunun altında yatan sebep varsa, hatalı SD kartını çıkarmak sorunu çözmek için gereken tek şeydir. Aksi halde, cihazınızın yanlış çalışmasına neden olabilecek yazılım sorunlarını devam ettirin ve sorunlarını giderin. İşte seçeneklerin.

İlk çözüm: Yeniden başlatmaya zorla.

Zorla yeniden başlatma, donmuş bir cihazı yeniden başlatmak ve çözmek için alternatif bir yöntemdir. Cihazın çalışmasına ve sıkışmasına neden olan sistem hatalarını ve hatalarını etkin bir şekilde temizler.

Bunu yapmak için, Gç düğmesini ve Sesi Azalt düğmesini aynı anda yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun ve sonra telefon yeniden başlatıldığında düğmeleri bırakın.

Telefonunuz dokunuşlara yanıt veriyorsa, bunun yerine normal yeniden başlatma veya yazılım sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Kuvvet yeniden başlatması ile aynı şekilde çalışır, ancak nasıl yapıldığına dair bazı küçük değişiklikler ile.

Yazılım sıfırlama yapmak için, menü seçenekleri ekranda görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Kapat seçeneğini seçmek için dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Yaklaşık 30 saniye bekleyin, ardından telefonunuzu tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın.

Hem zorlama yeniden başlatma hem de yazılım sıfırlama, cihazınızın dahili hafızasında saklanan verileri etkilemez, bu nedenle işlem sırasında hiçbir şey silinmez.

İLGİLİ POSTLAR:

  Çok yavaş çalışan bir Samsung Galaxy J2 Pro 2018 akıllı telefonunu nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J2 Pro 2018’inizde düzgün çalışmayan, çökmesini engelleyen bir Facebook uygulaması nasıl düzeltilir? Kısa mesaj gönderip alamayan 2018 akıllı telefon (SMS) Nasıl açılmıyor Samsung Galaxy J2 Pro nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Nasıl düzeltilir Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunuzda SIM kart hatası yok (kolay adımlar ) SD kartınız Samsung Galaxy J2 Pro 2018 tarafından algılanmazsa ne yapmalı (kolay adımlar)

İkinci çözüm: Güvenli modda önyükleme yapın ve uygulamaları tanılayın.

Telefonunuzu güvenli modda başlatmak, sorunun üçüncü taraf bir uygulamaya atfedilip atılmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Yalnızca yerleşik uygulamaların güvenli modda çalıştırılmasına izin verilir ve üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Sorun güvenli modda gerçekleşmezse, üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu söyledi. Aksi halde, sorun telefon sistemindedir. Bunu anlamak için Galaxy J2 Pro’nuzda (2018) Güvenli modu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihaz açıkken, Samsung logosu görünene ve ekranda gösterilecek menü seçenekleri görüntülenene kadar Güç düğmesini basılı tutun. Menü seçenekleri göründüğünde, Restart iki kez dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılır. Telefon yeniden başlatılırken, Ses Azalt düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve telefonun açılması bittiğinde serbest bırakın. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod rozeti görmelisiniz. . Bu, telefonunuzun zaten güvenli modda çalıştığı anlamına gelir.

Sorun güvenli moddayken oluşmazsa, şüpheli uygulamaları cihazınızdan kaldırmayı deneyin. Size biraz ipucu vermek için, en son hangi uygulamayı indirdiğinizi düşünün. Muhtemelen problem başlamadan önceki olanı. Sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için bir uygulamayı sildikten sonra cihazınızı test etmeyi unutmayın. Aksi takdirde, cihazınızdaki yazılım sorunlarını gidermeye devam edin.

Üçüncü çözüm: Varsa, yazılımı en son sürüme güncelleyin.

Yeni yazılım yüklemenin faydaları arasında (Android) güncelleme performans ve kararlılık vardır. Güncellemeler ayrıca hatalardan ve sistem hatalarından kaynaklanan cihaz sorunlarını da çözebilir. Ve bu, telefonunuzu tamir etmenin anahtarı olabilir. Yeni güncellemeleri havadan (OTA) kontrol edebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için telefonunuzun İnternete bağlı olması gerekir. İşte Galaxy J2 Pro (2018) cihazınızdaki en yeni yazılım versiyonunun nasıl kontrol edileceği:

  Ayarlar’a gidin. Cihaz hakkında dokunun. Yazılım güncellemesi seçeneğine gidin.

Yeni bir sürüm mevcutsa bir güncelleme bildirimi göreceksiniz. Yeni güncellemeyi indirip yüklemeden önce, bataryanızın yüzde 50’nin üzerinde olduğundan ve telefonunuzun yeterli belleği olduğundan, en az 1 GB boş saklama alanı olduğundan emin olun.

Ardından, cihazınıza yeni yazılım güncellemesi indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Alternatif olarak, Samsung Kies’i kullanarak telefonunuzu bir bilgisayarda kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz. Başlamak için, Samsung Kies’i bilgisayarınıza yükleyin ve ardından cihazınızı USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Tüm işlemi tamamlamak için Samsung Kies yazılım yükseltme menüsündeki ekrandaki talimatları izleyin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin.

Cihazınız yeni bir güncelleme yükledikten sonra çalışmaya başlıyorsa, önbellek bölümünü silmek önerilir. Bu, bozuk ve düzensiz olanlar da dahil olmak üzere sistem bölümündeki geçici dosyaları temizler. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın aksine, önbellek bölümünün silinmesi, dahili hafızaya kaydedilen verileri etkilemez, bu nedenle veri kaybına neden olmaz. İşte böyle yapılır:

  Telefonunuz kapanana kadar Gç düğmesini basılı tutun. Kapalıyken, Sesi Aç, Ana Sayfa ve Gç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde düğmeleri serbest bırakın. Komut Yok etiketi ile Android logosu görünür. Cihazınız şimdi kurtarma modunda olmalıdır. Belirtilen seçeneklerden Önbellek bölümünü sil öğesini vurgulamak için Ses Kısma düğmesine birkaç kez basın. Ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. . Sistemin yeniden başlatılmasını onaylamak ve başlatmak için Güç düğmesine basın.

Önbellek bölümünü sildikten sonra cihazınızın nasıl çalıştığını test edin ve görün. Her şey normale dönerse, o zaman iyisindir. Aksi takdirde, diğer gelişmiş çözümleri denemeniz gerekir.

Beşinci çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama / ana ayarlara sıfırlama.

Son çare olarak, Galaxy J2 Pro’nuzda (2018) bir fabrika sıfırlama veya ana sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. Bu, telefondaki bazı zorlu hatalar veya karmaşık sistem hataları ile tetiklenirse, sorunu çözmenin anahtarı olabilir. Tek dezavantajı, kişisel bilgiler, özelleştirilmiş ayarlar ve indirilen uygulamalar dahil olmak üzere tüm dosyalarınızı kaybetmenizdir; çünkü bu işlem sırasında her şey silinir. Herhangi bir sert hata da yok edilir. Devam etmek istiyorsanız, önceden tüm kritik verilerinizin bir yedeğini almayı unutmayın. Ardından hazır olduğunuzda aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulamalar menüsünü açın. Ayarlar bölümüne gidin, Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun.

Cihazınızın sistemi sıfırlamasını tamamlamasına ve telefonunuzdaki varsayılan ayarları geri yüklemesine izin verin. Tamamlandığında otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Daha sonra cihazınızı yeni olarak ayarlayabilirsiniz. Tipik olarak, ana sıfırlama yapıldıktan sonra telefondaki yazılım sorunları giderilir. Bununla birlikte, cihazınız şimdi iyi olmalı. Değilse, o zaman hizmete ihtiyacı var.

Servis / Onarım seçenekleri

Yukarıda belirtilen prosedürlerden hiçbiri işe yaramazsa ve Samsung Galaxy J2 Pro (2018) akıllı telefonunuzda rastgele yeniden başlatmalar hala gerçekleşiyorsa, donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için bir servis merkezine götürebilirsiniz. Sorun, cihazınızdaki bazı hasarlı fiziksel bileşenlerin hizmet gerektiren fiziksel veya sıvı hasarlarından kaynaklanıyor olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy J2 Pro 2018 donmuş gözüküyor, nasıl çözüleceğiniz işte (kolay adımlar) Samsung Galaxy J2 Pro 2018 “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatasını göstermeye devam ediyor. Nasıl Samsung Galaxy J2 Pro 2018 (Ölümün Siyah Ekranı) (kolay adımlar) Nasıl Yapılır Samsung Galaxy J2 Pro 2018 çökmesini tutar Instagram düzeltmek (kolay adımlar)