Kendiliğinden yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Performans sorunları, bir akıllı telefon sahibiyseniz, cihazınızın markası ne olursa olsun, kesinlikle karşılaşabileceğiniz şeyler arasındadır. Çünkü performans zamanla bozulur. Samsung Galaxy A50 cep telefonunun sahibi olan okuyucularımızın bazıları, cihazlarının yeniden başlatılmaya devam ettiğini ve bunun neye sebep olduğuna dair net bir gösterge olmadığını bildirdi. Bu gibi sorunlar, cihazınızı kullanırken sıklıkla meydana geldikleri için oldukça can sıkıcıdır ancak düzeltilmesi o kadar da zor değildir.

Bu yazıda, kendi başına yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Konunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar her olasılığa bakmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer semptomlar yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A50 Sorunlarını Giderme

Bir telefon kendiliğinden yeniden başlatılmaya devam ettiğinde, sorunun donanımda olması ihtimali vardır. Ancak, bu durumda yapabileceğimiz çok şey var, ancak bu sorun açık bir neden veya neden olmadan ortaya çıktıysa, o zaman muhtemelen sadece küçük bir üretici yazılımı sorunudur. Dışarıda bırakmamız gereken şey bu. Söylendiği gibi, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu şarj olurken kullanın

Telefonunuzun şarj cihazına bağlı olup olmadığını, düzgün çalışıp çalışmadığını bilmemiz gerekir, çünkü durum buysa, bataryanın arızalı olduğu anlamına gelir. Batarya ile ilgili birçok yeni telefonla karşılaştım ve bunlardan biri Not 7 idi.

Ancak, şarj cihazına bağlı olsa bile telefonunuz hala yeniden başlatılıyorsa, sorun ürün yazılımı veya başka bir bileşende olabilir. Bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Ölümün Siyah Ekranına takılan Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Moddayken kullanın

Dışarıda bırakmamız gereken bir sonraki şey, bazılarınızın veya uygulamalarınızın telefonun kendiliğinden yeniden başlatılmasına neden olma olasılığıdır. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatarak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız ve bu sorunu izole eder. Sorun bu modda giderilirse, şüphemizi onaylar ve sorunu çözmek oldukça kolaydır. Ancak, telefon güvenli moddayken yeniden başlatmaya devam ederse, cihaz yazılımı ile olabilir.

Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatırsınız:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Sorunun çözüldüğünü varsayarsak, bundan sonra yapmanız gereken şey budur:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak bu modda sorun devam ederse veya ortaya çıkarsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKU: Yavaş çalışan Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünün silinmesi, ürün yazılımı ile ilgili sorunların çoğunu çözecektir ve bu durumlardan biriyse, bu işlemden sonra telefonunuzu doğru kullanabilmeniz gerekir. Bunu yaparak eski önbelleği siliyor ve yenisiyle değiştiriyorsunuz. İşte böyle yapılır:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, normal olarak hala yeniden başlatmaya devam edip etmediğini görmek için normalde yaptığınız gibi kullanmaya devam edin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Titizlik A50’inizi ekran titremesi sorunuyla düzeltmek için kolay adımlar

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, bu sorunu sıfırlama ile çözebilmelisiniz. Ancak ondan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceklerinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan ve bu dosyaları daha sonra kurtaramayacağınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için hem google hem de samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.