Kendiliğinden yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy Note 8’i nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Samsung Galaxy Note 8 gibi üst düzey bir akıllı telefon burada ve orada birkaç hıçkırıkla karşılaşabilir, ancak giriş seviyesi cihazların karşılaştığı kadar sık ve ciddi olmayabilir. Ancak, telefonlarıyla rastgele bir yeniden başlatma sorunu hakkında bizimle iletişime geçen okuyucularımız var. Bazıları bunun bir güncellemeden sonra başladığını söylerken, diğerleri sorunun açıkça görülmediğini belirtti.

Açıkçası, bu sorun bellenimdedir ancak, özellikle pili ilgilendiren bir donanım sorunundan kaynaklanma ihtimali de vardır. Bu yazıda, yardım arayan bize ulaşan okurlarımızın yararı için bu sorunu bir kez daha ele alacağız. Her olasılığa bakmaya çalışalım ve asıl sorunun ne olduğunu ve neden olduğunu belirleyene kadar onları tek tek ekarte edelim.

Sorun gidermeye geçmeden önce, Not 8’inizdeki farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Galaxy Note 8 için hızlı düzeltme

Bunun gibi rastgele yeniden başlatma problemleriyle baş etmenin etkili yolunu sizinle paylaşmak istiyorum. Bu yöntemler, bir üretici yazılımı güncellemesinden sonra ortaya çıkan sorunlar için mükemmel çalışır. Sana neden sonra söyleyeceğim. Şimdi, bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin. Endişelenmeyin, dosyalarınız ve verilerinizden hiçbiri silinmez, bu nedenle hem telefonunuz hem de kişisel dosyalarınız için güvenlidir…

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, sorunun hala devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu kullanmaya devam edin. Bu yöntemi etkili kılan, bir güncelleme sonrasında bozulmuş veya eski olanları içeren tüm sistem önbelleklerini silmesidir. Bir kere silindiğinde, ürün yazılımı yenilerini oluşturacak ve bu sefer yeni sistemle kusursuz çalışacaklar.

Bununla birlikte, sorun bundan sonra devam ederse, sorunu çözme konusunda daha fazla çaba göstermemiz gerekir.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Samsung Galaxy Note 8 “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası veriyor, donuyor ve gösteriyor ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 bildirim tepsisini neden otomatik olarak kapatıyor? İşte nasıl düzeltileceği… Samsung Galaxy Note 8 ile ne kadar laggy, durgun ve yavaş oldu? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 ile yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı sürdüren ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy’niz ne yapmalı Not 8 Verizon ekranında takılıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeniden başlatmaya devam eden Galaxy Note 8 ile İlgili Sorunları Giderme

Bazılarının bu kılavuzdaki prosedürleri izlemekte tereddütlü olabileceğini biliyorum, bu yüzden onlardan biriyseniz, sizi teknoloji tarafından kontrol ettirmek için bir servis merkezine götürmenizi öneririm. Ancak, bu sorunu çözmeyi denemek isteyenler için, prosedürlerden biri sizin için işe yarayabileceğinden okumaya devam edin.

Sıvı hasarı olmadığından emin olun

Devam etmeden önce, telefonunuzu herhangi bir sıvı hasarı belirtisi için fiziksel olarak denetlemeniz zorunludur, çünkü bu sorun su nedeniyle gerçekleştiyse, aşağıdaki tüm sorun giderme işlemlerini yapmanın bir anlamı yoktur. Not 8’in suya dayanıklı olduğunu anlıyorum ama hepsi bu kadar. Suya dayanıklılık hiçbir zaman su geçirmez değildir, bu nedenle telefonunuzun sıvı hasarına uğrama ihtimali vardır. İşte cihazı nasıl kontrol edeceğiniz…

  Nem izlerini bulmak için USB portuna bakın. İçeride nem olup olmamasından bağımsız olarak, daha fazla komplikasyona neden olabilecek yabancı maddelerden kurtulmak için temizlemeniz daha iyi olur. Alanı temizlemek için pamuklu bir bez kullanın veya nemi emmek için bir parça kağıt parçası yerleştirin. Şimdi açılıp açılmadığını öğrenmek için Sıvı Hasar Göstergesini (LDI) kontrol edin. SIM kart tepsisini çıkarın ve SIM yuvasına bakın. LDI hala beyazsa, telefonunuzda sıvı hasarı yoktur ancak kırmızı veya morsa , suyun veya herhangi bir tür sıvının cihazınıza girmesi olumludur.

Yine, sıvıda bir hasar varsa, telefonu servis merkezine götürün.

Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin

Sıvı hasarı olmadığından emin olduktan sonra, cihazın sorunlarını gidermesinin zamanı geldi. Yapmanız gereken ilk şey, sabit bir güç kaynağına sahip olması için şarj cihazına bağlamak. Hala kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmayacağını bilmek için kullanmaya devam edin.

Bu adımın amacı, rastgele yeniden başlatmaların başarısız bir bataryadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemektir. Bu nedenle, telefon prize takıldığında mükemmel bir şekilde çalışmaya devam ederse, bataryanın arızalı olabileceği anlamına gelir. Ancak, telefon şarj olsa bile yeniden başlatmalar meydana gelirse, sorun gidermeye devam edin.

Güvenli moddayken telefonunuzu gözlemleyin

Uygulamaların bir telefonun rasgele veya kullanıldıklarında yeniden başlatılmasına neden olduğu durumlarla karşılaştık. Bu, son çareimize geçmeden önce göz ardı etmemiz gereken bir başka olasılık. Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakın ve bu ortamda iken hala yeniden başlatılıp açılmadığını bilmek için gözlemlemeye devam edin.

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorun bu moddayken sabit görünüyorsa, yapmanız gereken sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmak ve onu kaldırmaktır. Ancak, sorun bu moddayken hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki adımı atmayı deneyin.

Ana Sıfırlamayı Gerçekleştirin

Yine, bu sizin son çarenizdir, ancak böyle bir sorun bu yöntemle kolayca çözülebilir. Ancak, tüm dosya ve verileriniz silinecek, bu nedenle sizin için önemli olanların bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Ardından, yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). Verileri / fabrika ayarlarına sıfırla. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – Tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun telefonunuzdaki benzer sorunları gidermenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy Note 8’im neden e-posta eklerini açamıyor veya görüntüleyemiyor ve nasıl düzeltebilirim? [Sorun Giderme Kılavuzu] Neden Samsung Galaxy Note 8’im Wi-Fi’a bağlanmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Verizon Galaxy Note 8 uzun mesaj, daha küçük mesajlara ayrıldı, SMS sorunlu değil, diğer mesajlaşma sorunları nasıl giderilir Samsung Galaxy Note8 “Ne yazık ki, Mesajlar durdu” hatasını göstermeye devam ediyor Ekran titremesi sorunu olan yeni Samsung Galaxy Note8 [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 nasıl giderilir? Siyah Ekran Ölüm [Sorun Giderme Kılavuzu] “Kamera başarısız oldu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy Note8 ile ne yapılmalı Fotoğraf makinesi durdu ”hatası Samsung Galaxy Note’te ortaya çıkmaya devam ediyor Not 8 [Sorun Giderme Kılavuzu]