Kilit ekranı şifreniz olmadan Samsung akıllı telefonunuzun kilidini açma

Hepimiz oradaydık. Kilit ekranı PIN’inizi veya şifrenizin artık akıllı telefonunuza giremeyeceğini unuttunuz. Bir Samsung cihazınız varsa, başka bir yol var. Hafızanızı çalıştırmak zorunda kalmadan telefonunuza nasıl geri döneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bölüme atla:

    1. Samsung My Mobile’ı Bul ile telefonunuzun kilidini açın 2. Telefonunuzu başka bir cihazdan sıfırlayın 3. Telefonunuzu düğmeleriyle sıfırlayın

Doğal olarak, birinci seçenek ilk seçenek olmalıdır. Cihazınızı sıfırlamadan kilidini açabiliyorsanız, bu büyük bir artı. Çok yeni bir yedeklemeniz varsa ve daha sonra geri yüklemek için tüm verilerinizi silmeyi umursamıyorsanız, ikinci ve üçüncü seçenek gitmek için yol olabilir.

1. Samsung Find My Mobile ile telefonunuzun kilidini açın

Samsung akıllı telefonunuzun kilidini uzaktan açmak için önce birkaç şeyin kontrol edildiğini kontrol etmeniz gerekir. Telefonunuzun bir Wi-Fi ağına veya mobil ağa bağlı olması gerekir, bu nedenle içinde SIM kart yoksa veya kablosuz bir internet bölgesinde değilseniz bu yöntemi kullanamazsınız. İkinci olarak, Samsung hesabınızı etkinleştirmeniz gerekir. Samsung, telefonu ilk kez kurduğunuzda bunu yapmanızı ister. Samsung’da Mobil Cihazımı Bul’u ayarladıysanız, işlem çok basittir:

    Bir web tarayıcısından Samsung’un Mobil Cihazımı Bul sayfasına gidin. Samsung hesabınızda kimliğiniz ve şifrenizle veya Google oturum açma düğmesini kullanarak oturum açın. Seçeneklerin bulunduğu sağ tarafta Diğer’i tıklayın. En altta Cihazımın Kilidini Aç’ı göreceksiniz. Samsung hesabı şifrenizi yazın ve ardından Kilidi Aç’ı tıklayın.

Cihazınız internete bağlı değilse, hesabınıza hiç kaydedilmediyse veya Samsung hesabınızın şifresini de unuttuysanız, daha sert önlemlere geçme zamanı gelmiştir.

samsung unlock find my phone

2. Telefonunuzu başka bir cihazdan sıfırlayın

Samsung Find My Mobile ile telefonunuzun kilidini açamıyorsanız, tekrar girmek için cihazınızı sıfırlamanız gerekir. Yakın zamanda yedeklemeniz varsa telefonunuzu silmek dünyanın sonu değildir. Hatta üzerinde biriken çöpleri temizleyerek cihazınıza yeni bir yaşam süresi bile verebilir. Samsung telefonlar da dahil olmak üzere Android akıllı telefonunuzu başka bir cihazdan sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Android’in Telefonumu Bul sayfasına gidin. Google Hesabınızda oturum açın. Birden fazla telefonunuz varsa, silmek istediğiniz telefona tıklayın. Unuttuğunuz kilit ekranı şifresi de dahil olmak üzere akıllı telefondaki tüm verileri silmek için Sil’i tıklayın.

find my phone david english

3. Telefonunuzu düğmeleriyle sıfırlayın

Akıllı telefonunuzu sıfırlamanın ve tüm verileri Ayarlar menüsüne girmek zorunda kalmadan silmenin bir yolu vardır – bu, şifreyi unuttuysanız yapamazsınız. Önce Samsung akıllı telefonunuzu kurtarma modunda yeniden başlatmanız ve ardından içindeki tüm verileri silmeniz gerekir.

Unutulmaması gereken önemli bir nokta, Google’ın Android’de bir güvenlik özelliği olması ve Lollipop’un silinmeden önce telefonda bulunan bir Google hesabında oturum açmanızı gerektirmesidir. Bu, akıllı telefon hırsızlarının bir telefonu kurtarma modundan silmelerini ve yeni bir başlangıç yapmalarını önlemektir. Telefonda birden fazla Google hesabınız varsa, bunlardan herhangi birinde oturum açmak işe yarayacaktır. Samsung telefonunuzu yalnızca yandaki düğmeleri kullanarak silmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki adımları izleyin:

    Akıllı telefonunuzu kapatın. Kurtarma moduna girmek için hem güç düğmesini hem de ses açma düğmesini basılı tutun. Menüyü yukarı ve aşağı hareket ettirmek için ses ayar düğmesini ve bir seçenek seçmek için güç düğmesini kullanarak gezinin. Kurtarma moduna gidin ve ardından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ya ve ardından onaylamak için Evet’e gidin. Tamamlandığında, telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın ve başlamak için bir Google Hesabında oturum açın.

s7 recovery mode

Bu ipuçları akıllı telefonunuza geri dönmenize yardımcı oldu mu? Değilse, aşağıdaki yorumlar bölümünde sorununuzu bize bildirin, size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız. Şifreleri hatırlamak için en iyi ipucunuz nedir?

Tips & Tricks
Android for Beginners
Samsung

Facebook Twitter