Kilitlenmeye devam eden Google Play Store’u nasıl düzeltebilirim, Huawei Mate 10 Lite cihazınıza düzgün şekilde yüklenmeyecek [Sorun Giderme Kılavuzu]

Google Play Store olarak bilinen Google Play, Android akıllı telefonlar ve tabletler için sahip olması gereken uygulamalar arasında yer alıyor. Google Play Store üzerinden kullanmak istediğiniz uygulamaları indirebilir ve kurabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey Gmail hesabınızı ayarlamak, cihazınızı İnternete bağlamak ve istediğiniz gibi uygulamalar ve hizmetler eklemek için hepinizin hazır olması gerekir. Ancak, diğer uygulamalar gibi, Google Play de her zaman düzgün çalışmıyor ve çalışıyor. Ağ bağlantısı sorunu ortaya çıktığında, Google Play veya Play Store uygulaması dahil olmak üzere çevrimiçi uygulamalar çalışmaz.

Ağ sorunlarının yanı sıra, Google Play işlemlerini durdurabilecek diğer yazılımla ilgili faktörler de vardır. Uygulamayı başlattığınız anda bir şeyin yanlış olduğunu fark edeceksiniz ve yüklenmeyecek veya yüklenmeyecek ancak kararsız olabilir. Bu tür sorunlar olsa telefondaki yazılım hataları olmasa da, bu yüzden tamir edilebilir ağ sorunlarına atfedilir. Huawei Mate 10 Lite’nizde Google Play’i kullanırken bu semptomlardan herhangi biriyle karşılaşmanız durumunda, cihazınızı gidermek için kullanabileceğiniz olası çözümleri ve geçici çözümleri belirledim. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

Kilitlenmeye devam eden Play Store ile Huawei Mate 10 Lite ile ilgili sorunları giderme

Sorun gidermeden önce İnternet bağlantınızı kontrol edin. Google Play’in gerektiği gibi çalışması için cihazınızın güçlü ve istikrarlı bir İnternet bağlantısına sahip olması gerekir. Aksi takdirde, önce ağ bağlantı sorunları ile ilgilenmeniz gerekir. Ayrıca, Gmail / Google hesabınızın telefonunuzda doğru bir şekilde kurulduğundan emin olun. Hatalı hesap kurulumu da buna sebep olmaktadır. Tüm bu gereksinimler karşılanırsa, ancak Google Play uygulaması hala düzgün şekilde yüklenmiyorsa veya Huawei Mate 10 Lite cihazınızı çökertmeye devam ediyorsa, bu çözümlerden herhangi birini deneyin.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın / yumuşak sıfırlayın, ardından Google Play Store uygulamasını yeniden başlatın.

Google Play Store’un çalışmayı durdurduğunu öğrenirseniz, Google Play Store uygulaması işlevlerini etkileyebilecek küçük sistem hatalarını gidermek için Mate 10 Lite cihazınızı yazılımdan sıfırlayın veya yeniden başlatın. Mate 10 Lite’nizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Güç düğmesine birkaç saniye basın. Güç kapatma menüsü seçeneği göründüğünde, telefonunuzu tamamen kapatmak için Tamam’a dokunun. 30 saniye sonra, telefon açılıncaya kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Telefonunuzun önyüklemeyi bitirmesini ve ardından Google Play Store’u yeniden başlatmasını sağlayın, ardından uygulamanın sabit olup olmadığını kontrol edin.

İkinci çözüm: Google Play Store ve Google Play Hizmetlerinde önbelleği ve verileri temizleyin.

Uygulamanın önbelleğini temizleyin ve veriler, uygulamaya kaydedilen tüm geçici dosyaları ve verileri siler, böylece uygulamaya temiz bir başlangıç sağlar. Bunu yapmak, aynı şekilde hatalı önbelleğe atfedilen küçük uygulama sorunlarını da çözebilir. Google Play Store uygulamasındaki önbelleği ve verileri nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmaktadır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun, ardından tüm uygulamaları görüntüleme / görüntüleme seçeneğini seçin. Aşağı kaydırın ve Google Play Store’a dokunun. Depolama alanına dokunun. Sonra, uygulamanın önbelleğini silmek için Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. App kaydedildi.

Google Play’de önbelleği ve verileri temizledikten sonra, uygulamayı tekrar açın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Google Play Store’un yanı sıra, Google Play Hizmetler uygulamasındaki önbellek ve verilerin de temizlenmesi önerilir. Bunlar birbiriyle ilişkili iki uygulama olduğundan, Play Services uygulamasında bir şeyler ters giderse, Play Store uygulaması da aynı şekilde etkilenebilir ve bunun tersi de geçerlidir. Google Play Hizmetlerinde önbelleği ve verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Diğer (üç dikey nokta) öğesine dokunun, ardından Sistem seçeneğini göster’i seçin. Google Play Services’e gidin ve dokunun. Dokunun. bellek.

Önbelleği ve verileri temizleme işlemi tamamlandıktan sonra Google Play Store uygulamasını tekrar açın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Üçüncü çözüm: Google Play Store güncellemelerini kaldırın ve yeniden yükleyin.

Google Play veya Play Store güncellemelerinin kaldırılması ve yeniden yüklenmesi, uygulamanın başlamasını tetiklemiş olabilecek hataları gidermenize de yardımcı olabilir. Bunu yapmak için, telefonunuz güvenilir bir Wi-Fi şebekesine bağlı olmalıdır. Sonra şu adımları izleyin:

  Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar öğesine gidin. Aşağı gidin ve Google Play Store veya Play Store uygulamasına dokunun. Ekranın üst kısmındaki Diğer simgesine dokunun. Mağaza uygulamasını fabrika sürümüne geri oynatın, Tamam’a dokunun.

İşlem bittiğinde, Google Play Store uygulamasını açın ve düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Cihazınızdaki ağ hatalarını gidermek için, herhangi bir hata veya geçersiz yapılandırma dahil olmak üzere mevcut ağ ayarlarını silmek için sıfırlama işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz. Sıfırlamadan sonra, seçenekleri ayarlayabilir ve gerekli özellikleri uygun şekilde etkinleştirebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar menüsünde öğesine dokunun, ardından Ayarlar öğesini seçin.

Şebeke ayarları tamamen sıfırlandıktan ve varsayılan değerlerine geri getirildikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Ardından, Google Play Store dahil olmak üzere İnternet uygulamalarına ve hizmetlerine erişmek ve bunları kullanmak için telefonunuzu Wi-Fi ağınıza yeniden bağlayın.

Beşinci çözüm: Telefonu, mevcut en yeni Android sistemine güncelleyin.

Mate 10 Lite cihazınıza sistem güncellemesi yüklemek, aynı zamanda bazı hatalara ve sistem verilerinin bozulmasına bağlıysa sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Sistem güncellemeleri, telefondaki mevcut yazılım sorunlarını gidermek için genellikle rastgele hata düzeltmeleri ve sistem geliştirmeleri sunar. Mate 10 Lite akıllı telefonunuzdaki en son Android sistemini manuel olarak kontrol etmek ve kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Giriş ekranından Ayarlar öğesine dokunun. Aşağı gidin ve System.Tap Sistem güncellemesine dokunun. Güncellemeleri Kontrol Et öğesine dokunun. Telefonunuz daha sonra indirmek ve kurmak için yeni sistem güncellemesi aramaya başlar. Yeni güncellemeyi telefonunuza indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Güncelleştirmeyi yüklemeyi tamamladığınızda telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu yapmak, tüm yeni sistem değişikliklerinin doğru şekilde uygulanmasını sağlar ve aynı şekilde uygulamaların hilelere düşmesini de önler. Ardından Google Play Store uygulamasını tekrar açın ve iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Google Play Store çalışmıyorsa ve hesaba ilişkin bir hata isterse, Google (Gmail) hesabınızı kaldırmayı ve yeniden eklemeyi deneyin. Düzeltme gerektiren bazı geçersiz veya yanlış hesap bilgileri olabilir.

Diğer seçenekler

Daha fazla yardım ve daha gelişmiş sorun giderme yöntemleri için Google Destek ile bağlantı kurun veya Google Play’in Huawei Mate 10 Lite akıllı telefonunuzda düzgün şekilde yüklenmesini veya yüklenmesini engelleyen girişleri ve diğer yolları toplamak için Google destek web sitesini ziyaret edin. Alternatif olarak, daha fazla yardım için cihaz üreticinize veya Huawei Destek ekibine başvurabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.