Kilitlenmeye devam eden veya bir Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonda çalışmayı durduran Gmail uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Çağdaş akıllı telefonlar genellikle önceden yüklenmiş e-posta uygulamalarıyla birlikte gelir, ancak birçok kişi yine de Gmail uygulamasını kullanmayı tercih eder. Gmail uygulamasının gelişmiş özelliklerinin yanı sıra, birçok kişi onu stok uygulamalarından daha güvenilir ve daha gelişmiş buluyor. En önemlisi, bu uygulama İnternet devi Google Inc tarafından geliştirilmiştir. Bu nedenle küresel akıllı telefon kullanıcılarını kolayca etkiledi. Yine de, Gmail uygulamasının kendi kusurları payı vardır. Gmail uygulaması istendiği gibi çalışmadığında bir şeyin yanlış olduğunu fark edeceksiniz. Gmail uygulamasıyla ilgili en yaygın sorunlar arasında rastgele çökmeler ve yükleme hataları var. Huawei Mate 10 Pro’nuzda bu sorunlarla karşılaşırsanız ve sorun giderme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki vurgulanan çözümlere başvurabilirsiniz. Kilitlenen veya düzgün yüklenmeyen Gmail uygulamasının Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonunuza nasıl düzeltileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Kilitlenmeye devam eden Gmail uygulamasıyla Huawei Mate 10 Pro ile ilgili sorun giderme

Uygulama hatalarını gidermeden önce, İnternet bağlantınızı kontrol edin ve güçlü ve kararlı olduğundan emin olun. İnternet’e zayıf veya kesintili bağlantı, Gmail gibi çevrimiçi uygulamaların neden düzgün yüklenmemesi veya rastgele çökmeler yaşamamasının yaygın nedenlerinden biridir. İnternet bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, önce onu düzeltmeniz gerekir. İnternet’inizi yeniden kurduktan ve çalıştırdıktan sonra, Gmail uygulaması da dahil olmak üzere çevrimiçi uygulamaların ve hizmetlerin tekrar düzgün çalışması gerekir.

İlk çözüm: Gmail uygulamasını durmaya zorlayın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Hatalı uygulamalar genellikle yeniden başlatma ile giderilir. Gmail uygulamanız diğer arka plan uygulamaları arasında açık kalmış olabilir ve nihayetinde hileli bir hal aldı. Bu durumda, uygulamayı yeniden başlatmak yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda önce uygulamayı sonlandırmanız gerektiği anlamına gelir. Denemek için ilk olası çözüm olarak, Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki Gmail uygulamasını durdurmaya ve ardından yeniden başlatmaya / yavaş sıfırlamaya zorlayın. Bunu yapmak, Gmail uygulamasında veri bozulmasına neden olabilecek hatalı önbellek ve geçici dosyaların temizlenmesine yardımcı olur. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Son Uygulamalar düğmesine dokunun. Etkin uygulamalar simgesine dokunun. Gmail uygulamasının yanındaki Sonlandır’a dokunun. Arka planda çalışan birden fazla uygulamanız varsa Tümünü Sonlandır düğmesine dokunarak da kapatın. İşlemi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Gmail’i ve diğer arka plan uygulamalarını bitirdikten sonra, Huawei Mate 10 Pro’nuzu aşağıdaki adımlarla yeniden başlatın veya sıfırlayın:

  Güç düğmesine birkaç saniye basın. Güç kapalı menü seçeneği göründüğünde, telefonunuzu tamamen kapatmak için Tamam’a dokunun. 30 saniye sonra, telefon açılana kadar Güç düğmesini basılı tutun.

Yumuşak sıfırlama daha iyi ve akıcı bir performans için dahili belleği temizler ve yeniler. Bu, telefondaki kayıtlı verileri etkilemez.

İkinci çözüm: Önbelleği ve verileri temizleyin veya Gmail uygulamasını sıfırlayın.

Gmail uygulaması ayrıca önbelleği veya geçici dosyaları belleğinde saklar. Bu dosyalar benzer verilerin daha hızlı yeniden yüklenmesi açısından yarar sağlayabilirken, önbelleğe alınan dosyalar da bir noktada bozulabilir. Ve bu olduğunda, tüm uygulama işlemlerinin olumsuz etkilenme olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle uygulama önbelleğinin ve verilerin düzenli olarak temizlenmesi önerilir. Bunu henüz yapmadıysanız, Gmail uygulamanızdaki önbelleği ve verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

  Ana menüye gidin. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulama yöneticisini seçin, Tüm sekmesini seçin. Gmail’i uygulamalar listesinden seçin. Önbelleği Temizle veya Verileri Temizle seçeneğine dokunun. Verilerin temizlenmesi, Gmail hesabınız ve giriş kimlik bilgileriniz de dahil olmak üzere uygulama için kaydedilmiş verileri siler. Bu, daha sonra Gmail hesabınızda tekrar oturum açmanız gerektiği anlamına gelir. İstenirse, uyarıyı okuyup gözden geçirin ve işlemi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Gmail uygulamanızdaki önbelleği ve verileri temizledikten sonra, kalan hataları boşaltmak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Üçüncü çözüm: Gmail uygulamasını ve / veya telefon yazılımını en son sürüme güncelleyin.

Güncelleştirmeler, özellikle bazı kötü amaçlı yazılım veya yazılım hataları nedeniyle ortaya çıkan sorunlara yönelik düzeltme düzeltme ekleri içerir. Gmail uygulaması düzenli olarak yeni özellikler ve güvenlik geliştirmeleri sunan bir güncelleme alır. Cihazınızı uygulamaları otomatik olarak güncelleyecek şekilde ayarlamadıysanız, büyük olasılıkla Gmail’in uygulamanın bu tür performans sorunlarına girmesini engelleyebilecek kritik güncellemeleri uygulamayı kaçırmışsınızdır. Bu durumda, Huawei Mate 10 Pro’nuzda Gmail ve diğer uygulamalar için bekleyen güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilir ve yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Play Store veya Google Play Store uygulamasını açın. Menü simgesine dokunun. Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümüne gidin. Gmail uygulamasını bulun. Güncelle düğmesine dokunun.

Gmail için otomatik güncellemeleri etkinleştirmek istiyorsanız, sağ üst köşedeki üç dikey noktaya hafifçe vurun, ardından Otomatik güncelleme’nin yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru bir şekilde uygulandığından emin olmak için uygulamalarınızın güncellenmesi tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatın / yumuşak sıfırlayın.

Dördüncü çözüm: Gmail uygulamasını kaldırın ve telefonunuza yeniden yükleyin.

Uygulama tamamen bozulmuşsa sorun büyük olasılıkla devam edecektir. Önemli verilerin bozulması bu durumu Gmail uygulamanızda gerçekleştirebilir. Bu nedenle, uygulamayı yeniden yüklemeniz gerekir. Ancak bunu yapmadan önce Gmail uygulamasını cihazınızdan kaldırmanız veya silmeniz gerekir. İşte böyle yapılır:

  Play Store’u veya Google Play’i açmak için dokunun. Parmağınızı soldan sağa kaydırın. Uygulamalarım ve oyunlarım üzerine dokunun. Yüklü sekmesine gidin. Bunu yaptığınızda, Gmail de dahil olmak üzere yüklü tüm uygulamalarınızın bir listesi açılır. Gmail’e gidin ve dokunun. Bu, Gmail uygulamasını telefonunuzdan siler. İstenirse, Gmail uygulamasının silinmesini onaylamak için Tamam’a dokunun. Ana ekrana dönün. Telefonunuzu yeniden başlatın ve Play Store’a geri dönün. telefon yazılımı.

Uygulamayı cihazınıza indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Beşinci çözüm: Telefonunuzdaki önbellek bölümünü silin.

Bozuk sistem önbelleği de benzer uygulama sorunlarının oluşmasını tetikleyebilir. Hatalı güncelleme yüklendiğinde sistem verileri bozulabilir. Bir sistem güncellemesi yükledikten sonra Gmail uygulamanız çökmeye veya yüklenmeye başlamazsa, büyük olasılıkla Huawei Mate 10 Pro’nuzdaki önbellek bölümünü silerek düzeltilecektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Güç düğmesini ve Sesi Açma düğmesini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Huawei logosunu gördüğünüzde, her iki düğmeyi de bırakın. Daha sonra seçim yapmak için birkaç seçenekle EMUI veya Android Kurtarma menüsüne yönlendirileceksiniz. Verilen seçeneklerden Önbellek bölümünü silme ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın.Ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. cihaz önbellek bölümünü silmeyi bitirir ve tamamlandıktan sonra Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Cihazın yeniden başlatılmasını onaylamak için Güç düğmesine basın.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra Gmail uygulamasını başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Diğer seçenekler

Gmail uygulaması çökmeye devam ederse veya geçerli tüm çözümleri tükettikten sonra Huawei Mate 10 Pro’nuzda hala çalışmıyorsa, daha fazla öneri veya daha gelişmiş çözümler için Google Destek ile iletişime geçin. Ayrıca Gmail hesabınızı silmeyi ve ardından yeniden kurmayı düşünebilirsiniz. Özellikle sorunun yanlış veya geçersiz hesap kimlik bilgileriyle ilgisi varsa, bu son seçenekler arasında düşünülebilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.