Kilitlenmeye devam eden veya Huawei Mate 10 Pro’da düzgün yüklenmeyen Messenger nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Ani çökmeler ve yükleme sorunu, akıllı telefon kullanıcılarının uygulamaları kullanırken karşılaştığı en yaygın sorunlar arasındadır. Bu genellikle uygulama bazı kötü amaçlı yazılımlardan etkilendiğinde veya hatalı bir güncelleme yüklendiğinde oluşur. Diğer hatalı uygulamaların suçlanacağı bazı durumlar da vardır. Huawei Mate 10 Pro’nuzda kilitlenmeye devam eden veya düzgün yüklenmeyen Messenger uygulamasıyla aynı sorunla karşılaşırsanız, bu yazı size yardımcı olabilir. Bu sorunun nasıl giderileceğini öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Kilitlenmeye devam eden Messenger ile Mate 10 Pro ile ilgili sorun giderme

Sorun gidermeden önce, telefonunuzun güçlü ve istikrarlı bir İnternet bağlantısına sahip olduğundan emin olun. Messenger sunucu tabanlı bir uygulamadır, bu nedenle Facebook sunucusuyla düzgün iletişim kurmak için kararlı ve güçlü bir İnternet bağlantısı gerektirir. Telefonunuz aralıklı bağlantıdan hiç İnternet bağlantısına kadar herhangi bir ağ bağlantısı sorunu yaşıyorsa, önce başa çıkmanız gereken şey budur. İnternet bağlantınızı düzelttikten sonra, Messenger dahil olmak üzere çevrimiçi uygulamalar tekrar sorunsuz çalışır. Aksi takdirde, Huawei Mate 10 Pro’nuzda Messenger’ın hileli olmasına neden olabilecek uygulama sorunlarını gidermeye devam edin. İhtiyacınız olduğunda başvurabileceğiniz birkaç basit geçici çözüm.

İlk çözüm: Messenger uygulamasını durmaya zorlayın ve yeniden başlatın.

İlk örneklerde, uygulamanın sadece hata yapması muhtemeldir. Bu durumda, sorun herhangi bir uygulamada ortaya çıkan diğer rastgele konular arasında olabilir. Bunu temizlemek için uygulamayı durmaya zorlamanız önerilir. Huawei Mate 10 Pro’nuzda Messenger’ı nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Son Uygulamalar düğmesine dokunun. Etkin uygulamalar simgesini seçin. Messenger uygulamasının yanındaki Sonlandır öğesine dokunun. Tüm arka plan uygulamalarından aynı anda çıkmak için Tümünü sonlandır öğesine, ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Uygulamayı sonlandırdıktan sonra önbelleği boşaltmak ve dahili belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç düğmesine birkaç saniye veya menü seçenekleri görünene kadar basın. Kapat seçeneğini seçin ve ardından Tamam öğesine dokunun. Bunu yapmak telefonunuzu kapatacaktır. 30 saniye sonra cihazınız yeniden başlatılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Cihazınızın önyüklemeyi bitirmesine izin verin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Messenger’ı yeniden başlatın. Değilse, sorun gidermeye devam edin ve bir sonraki geçici çözümü deneyin.

İkinci çözüm: Messenger’daki uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyin.

Messenger uygulamasının belleğinde saklanan bozuk önbellek veya geçici veriler de uygulamanın kararsız hale gelmesini tetikleyebilir. Bilgiyi yeniden yükleme hızı söz konusu olduğunda önbelleğe alınan dosyalar önemli olsa da, özellikle çöktüklerinde veya bozulduklarında da soruna neden olabilirler. Bu nedenle uygulama önbelleğini ve verilerini düzenli olarak temizlemeniz önerilir. Henüz yapmadıysanız, Messenger’daki önbelleği ve verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

  Ana menüye gidin. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulama yöneticisini seçin, Tüm sekmesini seçin. Uygulamalar listesinden Messenger seçeneğini seçin. Uygulamadaki kayıtlı verileri silmeden önbelleği temizlemek için Önbelleği Temizle seçeneğini belirleyin. Kamera uygulamasında kaydedilen tüm geçici bilgileri silmek için Verileri Temizle seçeneğini belirleyin. Bu genellikle bozuk kamera uygulaması verileri suçlanacaksa gereklidir. İstenirse uyarıyı okuyun ve gözden geçirin, ardından işlemi onaylamak için Tamam’a dokunun.

Messenger uygulamasından veri temizlediyseniz, tekrar Messenger oturumu açmak için oturum açma kimlik bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekebilir.

Üçüncü çözüm: Messenger uygulamasını güncelleyin (varsa).

Uygulama güncellemeleri, uygulamadaki hataların giderilmesine de yardımcı olabilir. Yeni özellikler eklemenin yanı sıra, uygulama güncellemeleri, uygulamada sorun yaratabilecek hatalardan kurtulmak için düzeltme düzeltme ekleri de sunar. Huawei Mate 10 Pro’nuzda bekleyen uygulama güncellemelerini manuel olarak kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Google Play Store uygulamasını açın. Menü simgesine (üç dikey çizgi), ardından Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun. Kullanılabilir uygulama güncellemelerini görüntülemek için Güncellemeler bölümüne gidin. Uygulama için bekleyen güncellemeyi yüklemek üzere Messenger uygulamasının yanındaki Güncelle düğmesine dokunun Tüm uygulamaları bir kerede güncellemek için, bunun yerine Tümünü Güncelle düğmesine dokunun. Bekleyen birden fazla uygulama güncellemesi varsa bu seçeneği belirleyebilirsiniz.

Uygulamaları güncelledikten sonra, tüm yeni uygulama değişikliklerinin doğru bir şekilde uygulandığından emin olmak için telefonunuzu yeniden başlatın. Sonra Messenger’ın zaten iyi çalışıp çalışmadığını test edin.

Dördüncü çözüm: Messenger uygulamasını telefonunuza yeniden yükleyin.

Denemek için son olası çözümler arasında uygulama silme ve yeniden yükleme bulunmaktadır. Bu genellikle uygulama tamamen bozulduğunda ve artık çalışamadığında gereklidir. İşte yapmanız gerekenler:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar ve bildirimler öğesine, ardından Uygulama bilgisi öğesine dokunun. Messenger uygulamasını seçin. Kaldır öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam seçeneğini seçin.

Messenger uygulamasını güncelledikten sonra sorun başladıysa, önce Güncelleştirmeleri kaldırmayı ve ardından Tamam’a dokunmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak, uygulamanın sahte olmadan önceki sürümünü geri yükleyecektir.

Beşinci çözüm: Önbellek bölümünü silin.

Telefonun önbellek bölümünü silmek, telefonun sistem klasörlerindeki bozuk önbellek suçlanacaksa sorunu çözmek için de anahtar olabilir. Tek tek uygulamalar gibi, telefon sistemi de aynı amaçla veya aynı bilgilerin daha hızlı yeniden yüklenmesi için önbellek bölümünde önbellek veya geçici dosyaları saklar. Ve bu dosyalar bir noktada bozulabilir. Böyle bir durumda, olumsuz belirtiler hatalı uygulamalar da dahil olmak üzere büyük olasılıkla kışkırtır. Bunun Messenger’ın yanlış davranmasına neden olmadığından emin olmak için, Huawei Mate 10 Pro’nuzun önbellek bölümünü aşağıdaki adımlarla silmeyi deneyin:

  Güç düğmesini ve Sesi Açma düğmesini aynı anda birkaç saniye basılı tutun. Huawei logosunu gördüğünüzde, her iki düğmeyi de bırakın. Ardından, seçim yapabileceğiniz üç seçenekle EMUI veya Android Kurtarma menüsüne yönlendirileceksiniz. Verilen seçeneklerden Önbellek bölümünü silme ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. önbellek bölümünü silmeyi bitirir ve tamamlandıktan sonra Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu onaylamak ve yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Önbellek bölümünü silmek, doğru şekilde yapıldığı sürece dahili bellekteki kaydedilmiş verileri etkilemez. Yine de, tüm önemli dosyalarınızı önceden yedeklemek güvenlidir.

Diğer seçenekler

Sorunu Facebook-Messenger destek ekibine iletmeyi veya deneyebileceğiniz diğer seçenekler ve daha gelişmiş çözümler için Facebook Yardım Merkezi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aksi takdirde, Facebook Messenger için gerekli düzeltme düzeltme ekini serbest bırakana kadar kullanılabilir olan diğer anlık ileti uygulamasına geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Yararlı bulabileceğiniz yayınlar:

  Aşırı ısınan Huawei Mate 10 Pro’yu düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Sinyal kaybeden ve servis hatası olmayan bir Huawei Mate 10 Pro nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Çalışmayan Huawei Mate 10 Pro kamera nasıl düzeltilir, uyarı kamerası başarısız [Sorun Giderme Kılavuzu] Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan bir Huawei Mate 10 Pro akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Bırakılan veya kararsız kalan Huawei Mate 10 Pro Wi-Fi İnternet bağlantısı nasıl düzeltilir (kolay adımlar) SD kartınız Huawei Mate 10 Pro akıllı telefonunuz tarafından algılanmıyor (kolay adımlar)