Kilitlenmeye ve donmaya devam eden Samsung Galaxy Note 8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy Note 8’in ciddi bir ürün yazılımı sorununa sahip olduğuna dair en yaygın işaretlerden ikisi, çökmeye ve donmaya başladığı zamandır. Ancak bu konularla ilgili şey, düzeltilmelerinin çok kolay olabileceği veya en azından bunları kendi başınıza çözme şansınız olmasıdır. Okuyucularımız bu sorunla ilgili ilk kez bizimle iletişime geçmediği için telefonunuzu daha önce olduğu gibi sorunsuz çalıştırabilecek birkaç şey biliyoruz.

Bu yazıda, bu sorunu bir kez daha ele alacağım, ancak bu sefer sorun giderme konusumuz Samsung Galaxy Note 8 olacak. Telefonunuzun çökmesinin nedenini veya bir süre donuyor. Bu sorun giderme kılavuzu elbette telefonunuzun tekrar mükemmel bir şekilde çalışmasına odaklanacaktır, bu nedenle bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir endişeyle karşı karşıyaysanız, bu yayını yararlı bulabileceğiniz için okumaya devam edin. Devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Donmaya ve çökmeye devam eden Galaxy Note 8 ile ilgili sorun giderme

Üçüncü taraf uygulamaların sistemde çakışmalara neden olduğu ve sonuç olarak telefonun birkaç saniyede bir donmaya devam edeceği ve tamamen çöktüğü ve yanıt vermediği zamanlar olduğu birçok durum gördük. Donma sorunu küçük bir sorun gibi görünebilir, ancak sistemde daha ciddi bir sorunun işareti olabilir, bu yüzden sorun giderme işlemimize sadece uygulama ile ilgili bir sorun olasılığını ortadan kaldırmamız gerekiyor. Tüm söylenenlerle, işte bu konuda yapmanız gerekenler…

Galaxy Note 8’inizi yeniden başlatmaya zorlayın

Bu, bu sorunların sistemdeki bazı tutarsızlıklardan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaktır. Zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulayarak, telefon anılarını yenileyecek ve normal şekilde başlatacak pil bağlantısını kesecek.

Tek yapmanız gereken Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu birlikte 10 saniye boyunca basılı tutmaktır. Ardından telefonunuz normal şekilde yeniden başlatılır ve etkin hale geldiğinde, çökmelerin ve donmaların hala devam edip etmediğini öğrenmek için gözleminize devam edin. Ve eğer yaparlarsa, bir sonraki prosedüre geçin.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy Note 8 neden bildirim tepsisini otomatik olarak kapatıyor? Bunu düzeltmek için… Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir uygulama başlatılırken Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Önyükleme döngüsünde sıkışmış Samsung Galaxy Note 8 [Sorun Giderme Kılavuzu]

Not 8’inizi Güvenli modda gözlemleyin

Daha önce de belirttiğim gibi, her zaman bu sorunların bir veya iki uygulamadan kaynaklanma olasılığı vardır, bu yüzden bu bölümde telefonunuzu Güvenli modda gözlemlemenizi istiyorum. Bu ortamda, tüm üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılacaktır, bu nedenle bunlardan biri soruna neden oluyorsa, çökmeler ve donmalar meydana gelmez. Note 8’inizi güvenli modda böyle başlatırsınız …

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzun bu modda başarıyla başlatılabileceğini varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmak ve ardından kaldırmaktır. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız ve telefonunuzu defalarca yeniden başlatmanız gerekebilir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Öte yandan, telefon güvenli modda bile çökerse veya donarsa veya şüpheli uygulamaları kaldırmayı bitirdiyseniz, bir sonraki yönteme geçin.

Değiştirilmesi için tüm sistem önbelleklerini silin

Güvenli mod yöntemi ve sorun devam ettikten sonra, bu sorunu başka bir açıdan bakmanın zamanı geldi, çünkü bu bir ürün yazılımı sorunu olabilir. İlk olarak, sistem önbelleklerini takip edeceğiz; bazıları bozulmuş ve bu soruna neden olabilir, bu yüzden hepsini yenileriyle değiştirilmeleri için silmeye çalışacağız…

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun performansının iyileşip iyileşmediğini ve hem çökmelerin hem de donmaların kaybolduğunu bilmek için gözleminize devam edin. Hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki yöntem yardımcı olabilir.

Telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayın

Bu temelde fabrika ayarlarına sıfırlama gibidir, sadece dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmez, yalnızca ayarlar. Cihazınızdaki yanlış ayarlarla ilgisi olan sorunları çözmede çok etkilidir. Güvenli, yapılması kolay ve etkilidir ve bu prosedürün bir fark yaratıp yaratmayacağını görmek için sizi bu adımları izlemenizi tavsiye ediyorum…

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Geçerli PIN, şifre veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra donmalar ve çökmeler devam ederse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Dosyalarınızı yedekleyin ve ana sıfırlamayı yapın

Bu noktada, sorunu kesinlikle çözebileceği için cihazınızda ana sıfırlamayı gerçekleştirmelisiniz. Bu sorun giderme kılavuzunun sonunda gelmesinin nedeni, kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz ve cihazınızın çökmesi ve donması göz önünde bulundurularak uğraşmanız gerekebileceğinden dolayı, süreci biraz karmaşık hale getirebilir. Bununla birlikte, kaybetmek istemediğiniz dosyaların yedeğini almak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bundan sonra, sıfırlamadan sonra telefonunuzu ayarlamanız gerekeceğinden Google Kimliğinizi ve şifrenizi not ettiğinizden emin olun. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun telefonunuzla ilgili bir veya iki sorunu gidermenize yardımcı olabileceğini umuyoruz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz makaleler:

  Samsung Galaxy Note 8’iniz Verizon ekranında takılırsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8’iniz yeniden başlatılmaya / yeniden başlatılmaya devam etmeli [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 Siyah Ölüm Ekranı Nasıl Giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung logosuna yapışan Galaxy Note8’i düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu]