Kırık bir ekran ile Galaxy J7 dosyaları nasıl aktarılır

Birçok Samsung Galaxy sahibi, genellikle cihazlarındaki dosyaları hasarlı ekran montajıyla nasıl aktarabilirler? Bugünün sorun giderme makalesi, size yardımcı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Kırık bir ekran ile Galaxy J7'den dosya aktarma
 • Sorun 2: Galaxy J7 önyükleme döngüsü sorunu nasıl düzeltilir?
 • Sorun # 3: Galaxy J7 birden fazla şarj cihazı kullanarak şarj olmazsa ne yapmalısınız?
 • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Kırık bir ekran ile Galaxy J7'den dosya aktarma

Selamlar. Dosyalarımı telefonumdan kurtarmama yardım edip edemeyeceğinizi merak ediyorum. Ayrıntı yapmama izin ver: My Galaxy J7 küçük bir düşüş yaşadı, ancak ekranı kırmaya ve tüm dokunmatik ekran girişlerine yanıt vermeyi bırakmaya karar verdim. Ekran hala içerik göstermeye devam ederken hizmete gönderdim, ama geri aldığımda sadece BsOD'yi gösterdim. Telefonun sabit kalmamasını tercih ettim, çünkü onarımlar hala telefonda bekleyen ödenmemiş borçtan 3 kat daha pahalı olacaktı. Kalan aidatlarımı taşıyıcıya ödemek ve yeni bir telefon almak daha mantıklı. Ancak, telefonumda henüz google hesabımla senkronize edilmemiş bazı resimler var ve mümkünse bunları tekrar denemek istiyorum. İlk planım mikro USB'den USB dönüştürücüsünü kullanmak, bir fareyi telefona takmak ve bekleyen tüm dosyaları google hesabımla senkronize etmekti. Ancak, ekran artık çalışmadığı için bunu yapamam. Bilgisayarıma bağlayabilirim, ancak yine de, sadece dokunmatik ekranın kırılmasından değil, aynı zamanda bir şey görüntülemediği için, PC'ye bağlandığında ekranda çıkan “transfer dosyaları” seçeneğini seçemiyorum. Sorum şu: bu güvenlik protokolünü atlamak ve telefondaki dosyalara erişmek için bir seçenek olup olmadığı mı? Saygılarımızla.

Çözüm: Bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayarın aksine, bir akıllı telefonun ekranı, gördüğünüz görüntüleri gösteren bir monitörden daha fazlasıdır. Temel olarak sisteme giriş kapınızdır, çünkü komutlarınızı dokunuşlarla girmenize izin verir. İyi bir çalışma ekranı düzeneği olmadan, işletim sisteminin size ne göstereceğini (dosyaları aktarmanıza izin veren USB seçenekleri gibi) ve komutlarınızı (dokunuşlarınızı kullanarak) giremediğinizi göremezsiniz. Telefonunuzdaki dosyaları bir bilgisayar gibi başka bir cihaza taşıdığınız için, ekran kilidini açmanız, doğru USB seçeneğini seçmeniz ve doğru menülere veya dizinlere gitmeniz gerektiğinden, temel olarak istediğiniz şeyleri yapmak için bir yolunuz kalmaz. Söylemeye gerek yok, ekran olmadan, J7'nizden dosya aktarımı söz konusu olduğunda yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Anakart hasar görmemiş olsa bile, dosyaları aktarmak için hala bir çalışma ekranınızın olması gerekir. Bu dosyalar birkaç yüz dolar değerinde ise, önce ekranı değiştiriniz, böylece onları kurtarabilirsiniz.

Sorun 2: Galaxy J7 önyükleme döngüsü sorunu nasıl düzeltilir?

Bu gruptaki TDG'nin veya birisinin Samsung Galaxy J7 ile bana yardımcı olabileceğini umuyorum. Pazar günü, Google aramasını kullanarak bir alışveriş merkezi arıyordum. Sonuçlar ortaya çıktığında, ilk giriş bu alışveriş merkezinin Google listesi oldu. Google haritalarına çekmek için “Yol Tarifleri” ne bastığımda, ekran biraz sabit ve başka bir bozulma geçirdi, sonra donup bir önyükleme döngüsüne girdi. Hemen Verizon mağazasına gittim ve orada bir erkekle konuştum. Güvenli Modda başlamayı veya başka türlü bir önyükleme yapamayı başaramadık. Sadece üstünden ve üstünden geliyor. Bazen sadece Samsung ekranının Android ekranı ile çalışan Samsung Galaxy J7'ye gidiyor, bazen Samsung'un ekranı beliriyor ve dolduruluyor, bazen donmadan ve yeniden başlatmadan önce Verizon ekranına ulaşabiliyor.

Ayrıca, bildirim LED'i yeşil LED'in solması ve kapatılmasıyla sabit mavidir. Önbelleği silmeyi denedim. Fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedim. Hatta en son firmware'i ve Odin'i tamamen telefona ulaştırmak için o kadar ileri gittim (veriyi düzenli olarak yedeklediğimde veri kaybettiğimde endişelenmiyorum). Odin, firmware'i indirerek başarı gösteriyor, ancak düzgün bir şekilde yüklenmesini sağlayamıyorum. İstenilen Android figürü ve “NO COMMAND” ifadesiyle dikkat üçgenini ekrana getiriyorum. Fabrika yeniden başlatma işlemini yaptım, TDG sitesinde bulunan çeşitli kılavuzlarda bulduğum her şeyi yaptım. Çeşitli buton yapılandırmalarını yaptım, firmware'i birden çok kez yüklemeye çalıştım, güvenli mod, kurtarma modu ve daha fazlasını denedim. Sistemin yeniden yüklenmesini ve sadece bir önyükleme döngüsünde takıldığını göremiyorum. Kimsenin ne yapacağına dair bir fikri var mı? Bu sağlam bir telefon oldu. Su hasarı görülmemiştir. Her zaman bir Otterbox'taydı ve telefonun dış tarafı kusursuz bir şekilde çalışıyor. Gerçekten başka bir birim satın almak istemiyorum, ama korkarım ki yapmak zorunda olduğum şey bu. Teşekkür ederim! Not: Çok fazla yapmadan önce SD kartını çıkardım. Tuhaf olan şey, yeşil LED'in sönmesiyle birlikte sönük mavi göstergedir. Bazen “RECOVERY BOOTING…” metninin mavi satırını alacağım. Bazen alt kısımda bir miktar kod alıyorum.

Çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama ve stok yazılımına geri yükleme işlemi hiç yardımcı olmadıysa, sorun büyük olasılıkla düzeltmenizden başka bir şey değildir. Telefon, çözemediği bir kodlama hatasıyla karşılaşmış olabilir. Bu her neyse, muhtemelen bir gizem olarak kalacaktır. Onarım veya değiştirme için göndermeden önce, önyükleyicisini yanıp sönmeyi deneyebilirsiniz. Bazen bozuk bir bootloader, yaşadığınız sorunu da beraberinde getirebilir.

Bootloader'ı stok durumuna geri döndürmek, bellenimin yanıp sönmesine benzer. Tek fark, uygun yanıp sönme komutunu yetkilendirmeden önce kullanılacak dosya türüdür. Tipik bir Samsung Galaxy cihazının nasıl yanıp söndürülmesi ile ilgili genel adımlar aşağıdadır. Belirli telefon modelinizi doğru şekilde nasıl yanıp söndüreceğinizle ilgili diğer kılavuzlara baktığınızdan emin olun.

 1. Telefon modeliniz için doğru firmware'i bulun ve indirin. Doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Daha önce cihazınızda çalışan aynı kesin firmware olmalıdır. Firmware sürümünü bir yerde listelediğinizi varsayalım. Daha önce not almadıysanız, yanlış olanı seçmeniz için bir şans var. Bildiğiniz gibi, yanlış bir ürün yazılımı kullanmak, komplikasyonlara neden olabilir ki, bununla da iyi şanslar.
 2. Şimdi doğru firmware'i tanımladığınızı söyleyelim. Daha sonra bilgisayarınıza indirmek istiyorsunuz. Firmware dosyasında AP_, BL_, CSC_ vb. Gibi bir sürü dosya bulunmalıdır.
 3. BL etiketi ile başlayan dosyayı arayın; Bu firmware için karşılık gelen bootloader dosyası olmalıdır. Bootloader dosyasını belirledikten sonra, bilgisayarınızın masaüstüne veya kolayca erişebileceğiniz başka bir klasöre kopyalayın.
 4. Odin programını kullanarak yanıp sönen prosedürün devamı ile devam edin.
 5. Odin'de, BL sekmesine tıklayın ve daha önce tanımladığınız bootloader dosyasını kullandığınızdan emin olun.
 6. Şimdi, “Device Added” durumunun ve “ID: COM kutusunun” START düğmesine basmadan önce maviye döndüğünden emin olun. Bu, telefonunuzun önyükleyicisinin yanıp sönmesini başlatacaktır.
 7. Prosedür bittiğinde telefonu yeniden başlatın.

Sorun # 3: Galaxy J7 birden fazla şarj cihazı kullanarak şarj olmazsa ne yapmalısınız?

Samsung Galaxy J7 aniden şarj etmeyi bıraktı. Kablo ya da şarj cihazı olduğunu sanıyordum ama iyi görünüyorlar. Diğer kabloları ve şarj cihazlarını denedim ve işe yaramadı, bu yüzden telefonun / pilin / arabirimin kendisinin olduğuna inanıyorum… tabi ki bu bir uçağa binmek üzere olduğum gibi…. Bu yüzden ben ne yaptıysam, fakat harici bir akü şarj cihazını denemek için telefonu kapattım – android simgesi ve kırmızı ve yeşil ve beyaz ve fabrika ayarları hakkında bazı kelimeler içeren bir ekran var. Kaynağın indirilip indirilmediğini söyledi ama uçak modundaydım, bu yüzden hiçbir şey indirilmiyordu. Bu ekranda birkaç saat boyunca sıkışmıştı. Eşyalarıma erişebildim, fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleşmedi! ve şimdi telefonum tamamen ölmeden önce fotoğraflarımı yüklemeye çalışıyorum. Şarj olmayacak ve birkaç kabloyla bağladığımda bilgisayarım telefonumu tanımayacak.

Çözüm: Telefonunuzun artık ücret almamasının en olası nedeni, kötü bir şarj bağlantı noktası olmalıdır. Anakarttan hasar görmüş veya bağlantısı kesilmiş olabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, daha sonra telefonunuzu tamir veya değiştirme için Samsung'a gönderebileceğiniz dosyaları kaydedebilirsiniz.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.