Kırık Ekran ile Samsung Galaxy S8 Çözüldü Açmıyor

#Samsung #Galaxy # S8, geçen sene tüketiciler arasında anlık bir vuruş haline gelen amiral gemisi oldu. Telefon, büyük bir 5.8 inç Super AMOLED ekran, mükemmel kalitede fotoğraflar çeken 12MP arka kamera, güçlü bir Snapdragon 835 işlemci ve sadece bir kaç isim vermek için 3000mAh pil gibi pek çok kullanışlı özellik taşır. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S8'in çatlaksız ekranı ile sorunu çözmeyeceğiz ve diğer ilgili problemleri çözeceğiz.

Eğer bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Kırık Ekran ile S8 Açmıyor
  • Islak Olduğunda S8 Nem Algılanan Hata
  • S8 Islandıktan Sonra Açılmıyor
  • S8, Kordon, Belirli Bir Açıda Konumlandırıldığında Sadece Ücretlendirilir
  • S8 Rastgele Yeniden Başladı

Kırık Ekran ile S8 Açmıyor

Sorun: Kocamın hem S4'ında hem de Otterbox ve sıvı ekran koruyucusu var, ancak onu düşürdü ve ekran kırıldı. Bir hafta kadar kullanıyor ve dün gece bana bir mesaj gönderdikten sonra telefon siyahlaşıyor, şarj etmeyi reddediyor ve açılmıyor. Güç ve ses düğmesi dışında herhangi bir öneriniz var mı?

Çözüm: Bu, büyük olasılıkla bozuk ekranla bağlantılı bir donanımla ilgili sorun olması muhtemeldir. Bu soruna neden olabilecek diğer faktörleri ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen aşağıdaki sorun giderme adımlarını deneyebilirsiniz.

  • Telefonun şarj bağlantı noktasını bir basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış olan kir veya kalıntıları çıkardığınızdan emin olun.
  • Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefon şarj olmuyorsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonu bir USB portundan şarj etmeyi de deneyebilirsiniz.
  • Güç ve ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açınız.

Telefon yanıt vermiyorsa, bunu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Islak Olduğunda S8 Nem Algılanan Hata

Sorun: Merhaba, S8'i sahile götürdüm, suya batık olmadı ama üzerine birkaç küçük damla su aldım. Çok çok hafif. Pil tükendi ve şarj etmeye çalıştığımda “su hatası” mesajı belirdi. Şimdi 24 saat geçti. Herhangi bir ipucu çok takdir edilecektir

Çözüm: Telefon ıslandığından, yapmanız gereken ilk şey şarj portunun kuru olduğundan emin olmaktır. Limanda bulunan her türlü nemi gidermek için mini bir vakum veya saç kurutma makinesi kullanın. Bağlantı noktası kuruduğunda, hata mesajı kaybolmalı ve telefonu şarj edebilirsiniz.

Sorun devam ederse, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanabileceği ihtimali vardır. Bu durumda, aşağıda listelenen adımları izleyin.

  • Yumuşak sıfırlama yapın. Bu, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yapılır. Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
  • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

S8 Islandıktan Sonra Açılmıyor

Sorun: Samsung Galaxy S8, Powerade Zero'ya daldı ve şimdi açılmayacak, şarj olmayacak ya da bir şey olmayacak. 3 gün boyunca pirinci koyduk, telefonu şarj ettikten sonra yumuşak bir sıfırlama yaptık. Kuru görünüyordu ama hala hiçbir şey yapmayacak. Yeni bir telefon aldım ama resimlerimi, bağlantılarımı ve eski telefonumdan ve yeni cihazımdan başka bir şey almak için zaten var mı? Hemen her şeyi deneyeceğim! Lütfen yardım et!

Çözüm: Bu telefonda saklanan tüm verileri alabilmenin tek yolu, açılabiliyorsa. Cihaz büyük olasılıkla su hasar gördüğü için şu an yapılması gereken en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmektir.

S8, Kordon, Belirli Bir Açıda Konumlandırıldığında Sadece Ücretlendirilir

Sorun: Merhaba, telefonum düzgün şarj edilmiyor çünkü belirli bir açıyla şarj etmem gerekiyor. Bu, diğer şarj cihazlarını kullanmaya çalıştığım gerçeğinden dolayı şarj cihazı değil, telefon. Ayrıca, ekranımdaki pil yüzdesi bu şekilde yüklenmiştir. Örneğin, sayılar değişmiyor, sayılar azalıyor ve hatta şarj olmadığında bile yüzde 10 artmaktadır. Umarım benim sorunum için bir çözüm bulabilirsin. Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm: Bu sorun için, telefonun şarj bağlantı noktasını temizlemeyi deneyin, ardından cihazı şarj etmek için farklı bir şarj kablosu kullanın. Sorun devam ederse, sorun hatalı bir telefon şarj portundan kaynaklanabilir. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekecek.

S8 Rastgele Yeniden Başladı

Sorun: Telefon rasgele yeniden başlatılır ve önyükleme menüsünde sıkışır. Kulaklık jakı rasgele çalışmayacak ancak yeniden başlatıldıktan sonra olacak. Telefon sadece bazen çok hızlı şarj oluyor. Bluetooth ve Bluetooth taraması kapalıyken, önyükleme işleminden kısa bir süre sonra bir Bluetooth cihazına bağlı olduğu gibi düzenli arama çalışmaz. Her şeyi fabrika ayarlarına sıfırladı ve birkaç kez sıfırladı ve yüklü hiçbir uygulama olmadan çalışmaya devam etmek yine de aynı soruna sahip.

Çözüm: Zaten bir fabrika ayarlarına sıfırlama yapmışsanız ve sorun hala telefona yüklenmiş bir uygulama olmasa bile devam ediyorsa, bu işlem zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.