Kırık Ekranla Google Piksel 3XL'den Veri Nasıl Kurtulur

#Google # Pixel3XL, geçen yılki arama devi tarafından piyasaya sürülen en büyük ekrana sahip olan en önemli iki cihazdan biri. Bu telefon, ön ve arka tarafında Corning Gorilla Glass bulunan Alüminyum çerçeveli bir gövdede 6,3 inç P-OLED ekrana sahip. Kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu cihazla ilgili harika bir şey, daima diğer cihazlardan en son yazılım sürümünü almasıdır. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Google Pixel 3XL'ten verilerin kırık görüntülerle nasıl kurtarılacağını ele alacağız.

Bu konuda bir Google Pixel 3 XL veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Kırık Ekranla Google Piksel 3XL'den Veri Nasıl Kurtulur

Sorun: Google Pixel 3XL'imi düşürdüm ve ekranın ilk üçte biri hala gösteriliyordu, ancak ekranın geri kalan kısmı karardı ve biraz parladı. İlk başta hala telefonun kilidini açabilir ve nerede olduklarını söylersem ikonları ve uygulamaları tıklayabilirdim, ancak kapatma girişiminde bulunduktan sonra bir miktar iyileşme umuduyla açtıktan sonra ekran daha da kötüleşti ve hatta kilidini açamadım veya kapat veya başka bir şey. Kişilerimin tümü yazılı ve resimlerim de Google hesabımla kaydedildi ancak Not Defteri'nde kurtarmaya çalıştığım birçok önemli şey var. Ekranı almak için yeterince uzun çalışmasını sağlamak için yapabileceğim herhangi bir püf noktası var mı veya onlarla temasa geçersem taşıyıcım (Verizon) kurtarmanın bir yolu var mı?

Çözüm: Şu anda telefonunuzdaki verileri kurtarmanın en iyi yolu, dokunmatik ekranın yardımı olmadan cihazla etkileşime giremeyeceğiniz için ilk önce ekranın değiştirilmesidir. Bununla birlikte, aşağıda listelenen adımları yerine getirmeyi deneyebilir ve telefon verilerinizi yedekleyip yedeklemediğinizi kontrol edebilirsiniz.

Google Drive hesabınızı kontrol edin

Telefonun Google Drive’a Yedekle özelliğini açtıysanız, verilerinize herhangi bir cihazdan erişebileceksiniz.

Bunun yalnızca aşağıda listelenen adımları uyguladıysanız işe yaradığını unutmayın.

  • Bir Giriş ekranında, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı kaydırın.
  • Gezinme: Ayarlar> Sistem Hakkında simgesi> Gelişmiş.
  • Yedekleme Yedekleme simgesine dokunun.
  • Açmak için Google Drive'a Yedekle anahtarına dokunun.
  • Hesap alanından uygun hesabı listelediğinizden emin olun.

Rehber olarak başka bir Pixel 3XL kullanmayı deneyin

Telefonun ekranı siyahsa, ancak dokunmatik giriş hala çalışıyorsa, ekranda başka bir Pixel 3XL cihazı yardımıyla da gezinebilirsiniz. Ekranı kaydırıp ardından veri aktarımını etkinleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, tek seçeneğiniz ekranın bir servis merkezinde değiştirilmesini sağlamaktır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti ediyoruz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.