Kırık ekranlı Galaxy S9’da veri kurtarma

Galaxy S9 ekranları hasar görürse verilerini (fotoğraf, video, müzik, kişi vb.) Kurtarmanın mümkün olup olmadığını merak edenler için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Kırık ekranlı Galaxy S9’daki veriler nasıl kurtarılır

Merhaba. Yani, SEVDİĞİM bir VW Samsung Galaxy S9’um var. Sorun şu ki, onu kırdım. Evet, ben kırdım. Hayır, kesinlikle donanım hasarı olduğu için açamıyorum. Hasar gördüğünde, numara çağrıldığında hemen sesli mesaja gitmeyeceği anlamına geldi, bu yüzden umut vardı. Ancak, bulduğumda, telefondaki tüm verileri alma (dua etme) girişiminde, bilgisayarıma taktığımda mavi bir ışık yanıyordu. Bir süre sonra ve çok fazla hayal kırıklığı yaşadım, vazgeçtim. Bugün şansımı tekrar almaya başladım. Bu kez açmaya çalıştığımda kırmızı bir ışık yanıyordu. Bilgisayara taktıktan sonra mavi ışık yandı. Yine de verilere erişemiyorum ve umudumu yitiriyorum. Tek umursadığım resimlerim, ama kişilerim de iyi olurdu. Verileri ondan çıkarabileceklerini söyleyen bir şirketle temasa geçtim, ancak çok paraya mal oldu. Yardım edebilir misin? Aksi takdirde, bir başkasının ne yapabileceklerini görmesini sağlayabilene kadar rafta oturacağını hayal ediyorum. Teşekkürler.

Çözüm: Telefonunuz mini bir bilgisayar olarak kabul edilirken, normal bir bilgisayardan tek bir açıdan önemli ölçüde farklıdır – ekranı işletim sistemine bir monitör ve erişim noktası görevi görür. Başka bir deyişle, ekranın cihazınızda iki önemli işlevi vardır. İlk olarak, gördüğünüz görüntüleri gösteren bir monitör görevi görür. İkincisi, dosyalarınıza göz atmak istediğiniz görevleri gerçekleştirmek için işletim sistemini değiştirmenizi sağlayan bir ağ geçidi görevi de görür. Bu nedenle, kırık bir ekranla, yapılamayan iki şey vardır – ekranda ne olduğunu görememek ve verilerinize erişememek.

Görünüşe göre cihazınız tamamen ölü olmadığından, şu anda yapmanız gereken tek şey ekranın değiştirilmesi. Bu ücretsiz olmasa da, özellikle dahili depodan veri almak istiyorsa, bu durumda herhangi bir teknisyenin yapacağı şey budur. Güvenlik nedeniyle, telefonunuz yalnızca PIN, Parola, Desen vb. Ekran kimlik doğrulama seçeneğinizi girdikten sonra sisteme erişime izin verir. Bu, yalnızca ekran normal çalıştığında yapılabileceğinden, yapabileceğiniz çok şey yoktur.

Ekranı değiştirdiyseniz size ne kadara mal olacağını kontrol etmeye çalışın. Verilerinizin profesyonel olarak alınmasına kıyasla daha ucuzsa, devam edin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.