Kısa mesaj veya SMS gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? Sorun Giderme Kılavuzu]

Günümüzde tüm akıllı telefonlar zaten gelişmiş teknolojiyle donatılmamışsa, böylece son kullanıcıların yararlanabileceği daha gelişmiş özellikler sunar. Peki ya en basit özellik bu yüksek seviyeli cihazların herhangi birinde çalışmazsa? Kesinlikle, bu bir serseri ama olur. Aslında, son zamanlarda Google’ın Pixel akıllı telefon serisi de dahil olmak üzere ileri teknoloji Android cihazlarının bazı kullanıcılarını etkiliyor.

Bazıları, en son Android güncellemesini yükledikten sonra SMS veya metin mesajı gönderemediklerini veya alamadıklarını. Bunlar neden oluyor ve çözüm olarak ne yapılmalı? Aynı soruların cevaplarını arıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabilir. Olası faktörlerden hangilerinin cihazınızın SMS mesajları göndermesini veya almasını engellediğini öğrenmek için okumaya devam edin ve altta yatan nedeni belirledikten sonra düzeltme üzerinde çalışın. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Google Pixel 2 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Ancak yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın. Endişenizi ele alacağımızdan emin olabilirsiniz.

Google Pixel 2’niz neden kısa mesaj veya SMS gönderemiyor veya alamıyor?

Akıllı telefon, çeşitli nedenlerle SMS veya kısa mesaj gönderemez veya alamaz. Ağda veya taşıyıcının sisteminde bir aksaklık, hesap sorunu, SIM kart sorunu, bir yazılım hatası, yanlış ayarlar ve yazılım güncellemeleri olabilir. Genellikle sorun yazılımla ilgilidir. Ayrıca, kullanıcının artık mesaj gönderemediği veya alamadığı birkaç durum olmasına rağmen, cihazın kendisi önceki düşme veya sıvıya maruz kalma olaylarından zarar gördü. Donanımla ilgili olmadığı sürece, cihaz onarımı için fazladan ödeme yapmak zorunda kalmadan sorunu çözmenin bazı yollarını deneyebilirsiniz. Şimdi yazılım yönüne daha yakından bakalım.

Yazılı mesajlaşma, şebeke müdahalesini gerektiren telefon özellikleri ve servisleri arasındadır. Şebeke üzerinde mevcut olmadığı gibi bir sorun oluşursa, cihazınızdaki şebeke servislerinin geri kalanı da aynı şekilde etkilenir veya çalışmaz ve metin (SMS) mesajları bunlardan biridir. Hesabınızla ilgili çözülmesi gereken bazı sorunlar varsa da aynı şey olabilir. Çoğu zaman, arama ve mesajlaşma işlevi gibi giden hizmetler bu durumda geçici olarak devre dışı bırakılır veya kullanılamaz.

Dikkate alınması gereken diğer bir faktör kötü SIM karttır. Kısa mesaj göndermeye çalışırken SIM kart hataları alıyorsanız, bu büyük olasılıkla suçludur. İşlerin normal şekilde tekrar çalışması için neyin yanlış gittiğini ve ne yapılması gerektiğini öğrenmek için hata mesajını okuduğunuzdan ve gözden geçirdiğinizden emin olun.

Yazılım hataları, özellikle kullanımdaki mesajlaşma uygulamasını etkiliyorsa, aynı sorunu ortaya çıkarabilir. Cihazınızda kullandığınız stok mesajlaşma veya üçüncü taraf mesajlaşma uygulaması gibi bir uygulamaya izole edilebilir. Mesajlaşma uygulamasındaki veya cihazın kendisindeki yanlış ayarlar da benzer bir soruna neden olabilir. Bir uygulamada veya cihaz ayarlarında bazı değişiklikler yaptıktan sonra sorun başladıysa, bunu olası neden olarak düşünebilirsiniz. SMS sorunları da hatalı bir güncelleme ile tetiklenebilir. Android 8.0 Oreo güncellemesini takiben bir dizi Google Pixel kullanıcısının başına gelen budur.

Peki, altta yatan nedenin yazılım boyutunda olduğu göz önüne alındığında, SMS gönderme veya alma sorununu çözme seçenekleriniz nelerdir? Bu sorunun cevapları aşağıda vurgulanmıştır. Öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Pixel 2’deki SMS sorunlarıyla başa çıkmak için olası çözümler ve geçici çözümler

Google’dan bu hata için resmi düzeltmeyi içeren bir sonraki güncellemeyi beklerken, bazı geçici çözümleri geçici çözümler olarak denemeye başvurabilirsiniz. Tabii ki, hiç kimse daha uzun süre beklemek, hiçbir şey yapmamak ve cihazınızda metin almak / göndermek istemez. Aşağıdaki yöntemlerin her birinde şansınızı değerlendirebilirsiniz.

Sonraki yöntemlerden herhangi birini gerçekleştirmeye başlamadan önce, durum çubuğundaki sinyal göstergesinde gösterildiği gibi, telefonunuzun şebekeden iyi sinyal gücü aldığından emin olun. Ayrıca, sorunun hesabınızdaki çözümlenmemiş sorunlarla ilgili bir şey olduğundan şüpheleniyorsanız, operatörünüze veya servis sağlayıcınıza başvurun. Son olarak, sorun Google Pixel 2’nizdeki bazı ayarlarda değişiklik yaptıktan sonra başladıysa, değişiklikleri önceki yapılandırmasına geri döndürmeyi deneyin. Bunların hiçbiri yardımcı olamıyor ve yine de Pixel telefonunuzda SMS veya kısa mesaj gönderemiyor veya alamıyorsanız, şimdi bu geçici çözümlere devam edebilirsiniz.

Sorunun çözülüp çözülmediğini belirlemek için her yöntemi uyguladıktan sonra cihazınızı test ettiğinizden emin olun. Gerekirse bir sonraki uygulanabilir çözüme geçin.

İlk çözüm: Yumuşak sıfırlama.

Aygıtın kapatılıp yeniden açılması, yazılımla ilgili aygıt sorunlarını giderirken önerilen ilk adımlardan biridir. Bu işleme mobil aygıtlarda yazılımdan sıfırlama da denir. Yazılımdan sıfırlama, cihazdaki verileri etkilemez, bu nedenle güvenli bir işlemdir. Yeni başlayanlar için Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL’de yumuşak sıfırlama şu şekilde yapılır:

  Sağ köşede bulunan Güç düğmesini basılı tutun. Kapat seçeneğine dokunun. Cihaz yanıt vermiyorsa veya donmuşsa, Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye veya telefon yeniden başlatılana kadar basılı tutabilirsiniz.

Telefondaki mesajlaşma işlevini etkilemiş olabilecek küçük yazılım hataları ve aksaklıkları büyük olasılıkla bir yeniden başlatma ile giderilecektir, bu yüzden denemeyi unutmayın.

İkinci çözüm: SIM kartı çıkarıp yeniden takın.

SIM kart sorunlarını olası nedenlerden dışlamak için, SIM kartı cihazınıza çıkarıp tekrar takın. Bunu yapmak, arama gönderme veya alma veya İnternet’e bağlanma ile ilgili sorunları çözmede de yardımcı olabilir. Ve nasıl düzgün bir şekilde yapılacağı:

  Aygıtınızı tamamen kapatın. SIM kartı tepsisindeki dairesel deliğe bir ataç veya SIM çıkartma aracını iterek çıkarın. SIM kartı SIM tepsisinden çıkarın ve tekrar yerine yerleştirin. Tepsiye düzgün şekilde sabitlendiğinden emin olun. Tepsiyi yuvaya geri itin.

Cihazınızı açın. Artık herhangi bir hata almadan cihazınıza mesaj gönderip alamayacağınızı test etmek için bir kısa mesaj oluşturmaya çalışın. Bu hile işe yaramazsa, mesajlaşma uygulaması üzerinde bir sonraki yöntemle çalışmaya çalışın.

Üçüncü çözüm: Uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyin.

Sorun, kullandığınız mesajlaşma uygulamasındaki herhangi bir bozuk dosya veya mesajdan kaynaklanıyorsa, uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek sorunu düzeltmenin anahtarı olabilir. Önbelleği temizlemek, verileri temizlerken cihazınızdaki belirli uygulamalardan geçici verilerin silinmesi anlamına gelir ve tüm uygulama verilerinin kalıcı olarak silinmesi anlamına gelir. İkinci seçenek, bu nedenle, bu uygulama için kullanılan şifreler de dahil olmak üzere özelleştirilmiş ayarlarınızın ve bilgilerinizin bir kısmını siler. Önceden bu bilgilerin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Henüz yapmadıysanız, Google Pixel 2 mesajlaşma uygulamanızdaki önbelleği ve verileri temizlemek için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açmak için Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun.Tüm Uygulamalar’a dokunun.Locate’a dokunun ve önbelleği ve verileri silmek istediğiniz Mesajlaşma uygulamasını seçmek için simgesine dokunun.

Cihazınızın uygulamadaki önbelleği ve verileri temizlemesi bitinceye kadar bekleyin ve ardından cihazınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra bir kısa mesaj veya SMS oluşturun ve Pixel telefonunuza göndermeyi ve almayı deneyin.

Not: Menü seçenekleri ve adımlar, kullandığınız mesajlaşma uygulamasına bağlı olarak değişebilir. Yukarıdaki prosedürler telefondaki Stok Mesajlaşma uygulaması için geçerlidir.

Dördüncü çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlayın.

Ağ sorunları, cihazınıza neden kısa mesaj veya e-posta mesajı gönderememenizin olası nedenlerinden biridir. Bunu olası nedenlerden çıkarmak için önce ağ ekipmanını (modem / yönlendirici) yeniden başlatmayı, ardından cihazın kendisinde yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunların hiçbiri sorunu çözemezse, bunun yerine ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Cihazın ağ ayarlarında uygulanan yanlış seçenekler varsa, işlem sırasında silinecektir.

Devam etmeden önce, bu işlemin cihazınızdaki kayıtlı ağlar ve şifreler dahil olmak üzere Kablosuz, Bluetooth ve hücresel ağ ayarlarınızı sileceğini lütfen unutmayın. Önceden koruma için bu bilgileri yedekleyebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için, Google Pixel 2 veya Google Pixel 2 XL akıllı telefonunuzda bir ağ ayarlarının sıfırlanması şu şekilde yapılır:

  Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandaki Yukarı Ok simgesine dokunun. Ayarlar’a dokunun. Sistem’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Verilen seçeneklerden Ağ ayarlarını sıfırla’yı seçin. Devam etmek için Ayarları Sıfırla’ya dokunun. İstenirse doğru şifreyi, PIN’i veya deseni girin Eylemi onaylamak için Ayarları Sıfırla’ya tekrar dokunun.

Ağ ayarlarının sıfırlanması tamamlanana kadar bekleyin ve gerekirse cihazınızı yeniden başlatın.

Şimdi SMS gönderme ve alma işlevlerinin telefonunuzda düzgün çalışıp çalışmadığına bakın. Değilse, aşağıdaki son seçeneği göz önünde bulundurun.

Beşinci çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlama.

Devam etmeden önce, Google Cloud’daki tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Tüm bu bilgiler işlem sırasında silinecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, donmuş ekranlar, kilitlenen uygulamalar, dokunmatik ekran sorunları, senkronizasyon, arama ve mesajlaşma sorunlarından kaynaklanan çeşitli cihaz sorunlarını çözer. Ancak, cihazınızı en baştan yeniden ayarlamanız ve yapılandırmanız gerekir. Bu sıfırlamada şansınızı denemek istiyorsanız, her ayarladığınızda şu adımları izleyin:

  Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda önyükleyici modu (üzerinde Başlat bulunan bir Android ile gösterilir) görünene kadar basılı tutun. Bu resmi gördüğünüzde her iki düğmeyi de bırakın, verilen seçenekten Kurtarma modunu vurgulamak veya seçmek için Ses Seviyesi düğmelerini kullanın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Cihaz daha sonra Google başlangıç ekranını kısa bir süre yanıp sönecek ve Kurtarma modunda yeniden başlayacaktır. Ekranda Komut Yok etiketi bulunan kırık bir Android botunun görüntüsü istenirse, Güç düğmesini basılı tutun ve bir kez Sesi Aç düğmesine basın ve ardından Güç düğmesini bırakın. Android Kurtarma’dan Verileri / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini belirleyin. ekran. Seçeneği seçmek için Ses Seviyesi düğmelerini kullanın. Evet’i seçin. Fabrika verilerine sıfırlama işlemi bitene kadar bekleyin. Sıfırlanacak veri miktarına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir. Sistemi yeniden başlat’ı seçin, ardından cihazınızın tamamen açılmasını bekleyin. Son olarak, ilk etkinleştirme ve kuruluma devam edin.

Cihazınızda her şey düzgün bir şekilde kurulduktan sonra, göndermek ve almak için bir mesaj oluşturmaya çalışın ve sonra şimdi geçip geçmeyeceğini görün.

Ayarlar Menüsünden Google Pixel 2’yi Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Alternatif olarak, Google Pixel 2’nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için Ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz.

  Ana ekrandan Yukarı Ok simgesine dokunun. Ayarlar’a dokunun. Sistem’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama seçeneğini seçin. Devam etmek için Telefonu Sıfırla’ya dokunun. İstenirse, cihazınız için doğru şifreyi girin. Onaylamak için Her şeyi Sil’e dokunun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama bitinceye kadar bekleyin, ardından cihazınızdaki ilk kuruluma devam edin. Sıfırlamadan sonra, bir test mesajı (SMS) oluşturmayı deneyin ve ardından mesajı telefonunuza gönderip gönderemediğinizi görün.

Daha fazla yardım isteyin

Google Pixel 2’nizi en son Android yazılım sürümüne güncelledikten sonra sorun başladıysa, sorunu artırmak için operatörünüze veya Google Destek’e başvurun ve yardım isteyin. Sonlarındaki bir şeyi sıfırlayabilir ve mesajlarınızı tekrar düzgün bir şekilde çalıştırabilir. Aksi takdirde, bunun yerine farklı bir mesajlaşma uygulaması kullanmayı deneyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.