Kişiler için Gerçek düzeltme Galaxy S10 üzerinde hata durdu | Sorun giderme Rehber çökmeye devam ediyor

Kişiler durdu hatası, herhangi bir Android cihazda meydana gelebilir. Galaxy S10 Kişiler uygulamanız çökmeye devam ediyor veya Rehber gösteriliyorsa hata durdu, endişelenmeyin. Bu kılavuzu izleyerek bu sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Kişiler için Gerçek düzeltme Galaxy S10 üzerinde hata durdu | Sorun giderme Rehber çökmeye devam ediyor

Rehber hata durdu yıllardır yaygın bir Android sorunu. S10 gibi yeni Samsung Galaxy cihazları bile var. Kendi S10’unuz bu sorunu yaşarsa, bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Kişiler # 1 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kişiler uygulamasını yeniden başlatın

Kişiler durdu hatası birçok farklı faktörden kaynaklanıyor olabilir. Bazen, küçük Rehber uygulaması hataları bu hatayı tetikleyebilir. Sorunun geçici hatalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmek için Rehber uygulamasını kapatmaya zorlayabilir ve ne olacağını görebilirsiniz. Birçok uygulama hatası, uygulamayı kapattıktan sonra genellikle kaybolan küçük hatalardan kaynaklanır. Bunu yapmanın iki yolu var.

Yöntem 1: Son Uygulamalar tuşunu kullanarak bir uygulamayı kapatın

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, uygulamayı aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysanız, burada olmalı. Sonra kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Yöntem 2: Uygulama Bilgisi menüsünü kullanarak bir uygulamayı kapatın

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu da uygulamanın ayarlarının içine girmektir. Yukarıdaki ilk yönteme kıyasla daha uzun bir yol ama aynı derecede etkili. Söz konusu uygulama için önbelleğini veya verilerini silmek gibi başka bir sorun gidermeyi planlıyorsanız bu yöntemi kullanmak istiyorsunuz. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine (üç nokta simgesi, sağ üst) dokunun.

Kişiler # 2 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kişiler önbelleğini temizleme

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrana gidin. Uygulamalar simgesini açın. Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’ı tıklatın. ve uygun uygulamaya dokunun.Tap Depolama.Tap Önbelleğini Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Kişiler # 3 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kişiler verilerini sıfırla

Kişiler uygulamanız için yapabileceğiniz diğer doğrudan sorun giderme adımı verilerini temizlemektir. Bunu yapmak, uygulamanın kendisini sıfırlar ve sırayla, kişilerin hata yapmalarına neden olan olası hataları temizler. Emin olmak için, herhangi bir kazayla silme meydana gelirse, onları kaybetmemek için vaktinden önce kişilerinizin yedeğini oluşturmak istiyorsunuz. Kişiler uygulaması verilerinin silinmesinin kişilerinizin hiçbirini silmeyeceğinden eminiz, ancak yine de onları yedeklemenizi öneririz. Kişilerinizi birkaç yolla kolayca yedekleyebilirsiniz, ancak en kolayı Samsung Cloud (Ayarlar> Hesaplar ve yedekleme> Samsung Cloud) kullanımıdır.

Rehber uygulamasının verilerini silmek için:

  Ana ekrana gidin. Apps simgesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açın. Apps’ı seçin. Bir sistem veya varsayılan uygulama arıyorsanız, sağ üstteki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi). ve uygun uygulamaya dokunun. Depolama alanına dokunun. Verileri Temizle düğmesine dokunun. Cihazı yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Kişiler # 4 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Yazılım sıfırlama yapmak, uygulamayı kapatmaya zorlama çalışmazsa bir sonraki sorun giderme adımı olmalıdır. Yazılımdan sıfırlama, “batarya çekme” nin etkilerini simüle ederek cihazınızı yeniden başlatmanın başka bir şeklidir. RAM’i temizlemek ve sistemi genel olarak yenilemek için bunu yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, Güç ve Ses Azaltma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, düğmeleri serbest bırakın. Bu, genellikle bir sistem bir süre çalışmaya devam ettiğinde ortaya çıkan hataları temizlemede etkilidir. Hata olasılığını azaltmak için S10’unuzu en az haftada bir kez bu yöntemi kullanarak başlatmanızı öneririz.

Bazı Galaxy S10 için aynı yönteme ulaşmanın biraz farklı bir yolu olabilir. İşte nasıl:

  Güç + Ses Düzeyi düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini, seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlama işleminin tamamlanması için 90 saniye bekleyin.

Kişiler # 5 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Güncelleştirmeleri yükle

Bazı hatalar yalnızca güncellemeler aracılığıyla düzeltilebilir. Bu nedenle, güncellemeleri atlamak istemezsiniz, Android veya uygulamalar için olsalar bile. Şu anda yüklemediğiniz bekleyen güncellemeler varsa, yüklemeye başladığınızdan emin olun.

Eğer Galaxy S10’un genel bir sürümüne sahipseniz, Ayarlar> Yazılım güncelleme bölümündeki güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Kişiler # 6 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Kişileri yeniden senkronize et (hesabı yeniden ekle)

Deneyebileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, kişilerinizi yeniden senkronize etmektir. Bunu yapmadan önce, öncelikle hangi hesaplara veya türdeki kişilere sahip olduğunuzu kontrol etmelisiniz. Rehber uygulamasını açın, Diğer ayarlar simgesine (sol üstte üç yatay çizgi) dokunun ve kişi türünü kontrol edin. Kişileriniz Samsung hesabınızla kaydedilmişse, Samsung hesabınızı cihazdan silmeniz ve yeniden eklemeniz gerekir. Birden fazla hesaptan birden fazla kişiniz varsa, bu hesapların her biri için aynısını yapmanız gerekir.

Kişiler # 7 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Tüm ayarları sıfırla

Bazı kullanıcılar, cihazdaki tüm ayarları sıfırlayarak Rehber’in hatayı durdurmasını giderdi. Henüz yapmadıysanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Kişiler # 8 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Kişiler # 9 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Hileli uygulamaları kontrol et

Bazen, kötü kodlanmış bir uygulama Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Kötü bir uygulama kurup kurmadığınızı kontrol etmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatmak istiyorsunuz. Bu modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, hiçbiri Güvenli modda hatayı durdurmadıysa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz.

Güvenli moda yeniden başlatmak için:

  Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından serbest bırakın. Güvenli mod istemi görüntülenene kadar Kapat ve basılı tutun. Onaylamak için Güvenli mod seçeneğine dokunun. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir. Yeniden başlatma, Ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Unutma: güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller ancak asıl nedenin hangisi olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Kişiler # 10 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Uygulama tercihlerini sıfırla

Android için Google Chrome da dahil olmak üzere bazı uygulamalar, çalışmak için varsayılan sistem uygulamalarını gerektirir. Bazen, bu varsayılan uygulamalar diğer uygulamalar tarafından veya bir güncelleme sonrasında olduğu gibi bazı sistem değişikliklerinden sonra kapatılabilir. Tüm varsayılan uygulamaların tekrar etkinleştirildiğinden emin olmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar üzerine dokunun (üç-nokta simgesi) .Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S10’unuzu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Kişiler # 10 numaralı düzeltmeyi durdurdu: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri şu ana kadar çalışmadıysa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmalıdır. Önemli dosyalarınızı kaybetmemek için kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S10’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu aşağıdadır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy S10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Belirtilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla seçimini yapın. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla öğesine dokunun. Onaylamak için Tümünü Sil öğesine dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.