Kişilerinizi Android’de bir profesyonel gibi nasıl organize edersiniz

Rehber uygulaması, Android cihazınızdaki en önemli uygulamalardan biridir. Sonuçta, akıllı telefonunuz büyük ölçüde insanlarla iletişim halinde olmanıza yardımcı olmak için var (aynı zamanda boş bir şekilde internette dolaşmak ve oyun oynamak için fazla miktarda zaman harcamak). Bunu akılda tutarak, arkadaş ve aile listelerinizi düzenli tutmayı kendinize borçlusunuz.

Android size bu yönde bazı yardımlar sunsa da, ne yapabileceğinizi veya nasıl yapabileceğinizi her zaman net olarak görmese de. Bu nedenle, iletişiminizi yapmak için bir Google Pixel 3a veya Samsung Galaxy Tab S5e kullanıyor olsanız da kullanmanıza yardımcı olabileceğiniz bazı üçüncü taraf uygulamalara bağlantılar içeren bu kapsamlı kılavuzu yazdık.

Rehber uygulaması

Kişiler uygulaması (birkaç enkarneden geçti, ancak Android Pastası’ndaki Kişiler olarak adlandırıldı), Google hesabınızla ilişkili tüm kişilere anında erişim sağlar. Sağ üstte bir arama düğmesi ve sağ altta büyük bir mavi Kişi ekle düğmesi var.

androidpit nexus 6 contacts card

Sık Kullanılanlar sekmesini açmak için öğesine dokunun; yıldızlı olduğunuz kişilerin (Android’de veya web’de) ve altında sıkça iletişim kurduğunuz kişilerin listesini göreceksiniz. Konuştuğunuz kişilerin sayısı sınırlıysa, bu sizin için Rehber uygulamasına daha iyi bir yol olabilir.

Kartviziti getirmek için herhangi bir kişiyi seçin; buradan, arayabilir, e-posta gönderebilir veya onları (ilgili bilgiler saklanırsa) arayabilir, son etkileşimleri görebilir (öncelikle bir akıllı telefondaki metin mesajları) ve cihazınızdaki kişiyi düzenleyebilirsiniz. sağ üst kalem simgesi).

Kişileri özelleştirme

Diğer menü düğmesine dokunun ve Rehber’i seçin; sonraki ekran, uygulamada hangi kişilerin gösterileceğini ve hangilerinin görünmeyeceğine karar vermenize olanak sağlar.

google contacts plus app

Seçenekler, kendi kişi listelerine sahip uygulamaları ve bu listelerdeki alt bölümleri içerecektir. Örneğin Google kişileriniz söz konusu olduğunda, adres defterinizdeki herkes yerine, kurduğunuz belirli grupları göstermeyi tercih edebilirsiniz.

Herkes yerine belirli grupları göstermeyi seçebilirsiniz

Orada olması gerektiğini düşündüğünüz bir hesap seçeneği görmüyorsanız, Ayarlar menüsünden Hesabım’ı seçin. Bu, telefonunuzda yüklü olan ve kişilerin entegrasyonunu destekleyen uygulamaların tümünü gösterir: listedeki herhangi bir girişe dokunun veya başka bir yerden almak için Hesap ekle’yi seçin.

Hangi Google kişileri gruplarını ekranda gördüğünüzü ve diğer uygulamaların kişileri göstermesine izin verildiğini özelleştirerek, kişi listenizin gerçekten iletişim kurduğunuz kişilerce doldurulan daha kişiselleştirilmiş bir sürümünü oluşturmak mümkündür. düzenli bir şekilde.

Üçüncü taraf uygulamalar

Kanatlarınızı hisse senedi Android ile birlikte verilen Kişiler uygulamasının ötesine yaymak istiyorsanız, seçebileceğiniz birçok seçenek var. Örneğin Rehber +, etkileyici bir sosyal ağ entegrasyonu ve birçok özelleştirme özelliği ile birlikte gelir.

cloze contacts app

FullContact, kişilerinizi sürekli olarak güncel tutan ve daha sonra ihtiyaç duydukları her yere (Android dahil) yönlendiren kapsamlı bir web tabanlı hizmettir.

Cloze bakmaya değer başka bir uygulama: En önemli kişileri ön plana çıkarmak için kişilerinizle olan etkileşimlerinizi analiz etmeye çalışıyor. Sosyal medyada kaçırmış olabileceğiniz önemli güncellemeler hakkında size bilgi verebilir.

    WhatsApp sohbetlerini yeni bir telefona aktarma

Web’de yakın zamanda yenilenen Google Kişiler’den, şu anda beta testlerinden geçirilip yakında herkese açılmaya başlamasından bahsetmekte fayda var. Temiz ve net bir arayüzle, dokunmatik ekrana bakmak yerine fare ve klavye kullanarak kartvizitlerinizi düzenleyebilirsiniz.


Kişiler, Gelen Kutusu ve Bir Arada CRM

kişiler +