Kodi Chromecast Hızlı ve Kolay Yolu Nasıl Akarsınız

Kodi, Windows 10 bilgisayarınıza indirmek için ücretsiz olan açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. İnternetten videolar, müzik, podcast’ler ve videolar gibi hemen hemen tüm akışlı ortamların yanı sıra yerel ve ağ depolama ortamından tüm yaygın dijital ortam dosyalarının görüntülenmesine olanak tanır. Akış içeriğine sürekli erişen insanlar arasında popüler bir seçimdir. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Kodi’yi Chromecast’e nasıl aktaracağınızı göstereceğiz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Kodi Chromecast’e Nasıl Akarsınız

Android cihazı kullanma

Kodi uygulaması Android cihazınızda yüklüyse ve içeriği çok daha büyük bir ekranda izlemenin tadını çıkarmak istiyorsanız, bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Yöntem 1: Hızlı Ayarlar simgesi ile akış

    Hızlı Ayarlar çekmecesini aşağı çekmek için durum çubuğunun üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Cast simgesini hemen görmüyorsanız kalem simgesine dokunun. Bu, daha da hızlı seçenekler getirecektir. Yayınla simgesine dokunun ve cihazınızın ağı taramasını bekleyin. Bir süre sonra, kullanılabilir cihazların bir listesini görmelisiniz. Listeden Chromecast cihazınızı seçin. Android ekranınız TV’nize yansıtıldığında başarılı bir şekilde bağlandığınızı bileceksiniz. Kodi uygulamasını açın ve bir video oynatın. Bunun, Chromecast’e akış yaparken telefonunuzu kullanmanızı engelleyeceğini unutmayın.

Yöntem 2: Google Home uygulamasıyla akış yapma

    Kodi’yi Google Play Store’dan Android cihazınıza yükleyin. Google Play Store’dan resmi Google Home uygulamasını yükleyin.Her iki uygulama yüklendikten sonra Google Home’u açın ve işlem menüsüne dokunun. Oradan, Cast ekranına / sesine dokunun. Cast Ekranı / Sesine tekrar dokunun. Listeden Chromecast cihazınızı seçin ve Tamam’a basın. Android’inizdeki Kodi uygulamasını açın ve TV’nize yayınlamak istediğiniz videoyu oynatmaya başlayın.

Yöntem 3: Kodi arka planda çalışırken akış

    Google Play Store’dan Es File Explorer’ı indirip yükleyin. Google Play Store’dan LocalCast’ı indirin ve yükleyin. PlayerCoreFactory XML Dosyasını indirin. Kodi uygulamasının yüklü olduğundan emin olun. ES Dosya Gezgini’ni açın ve Ayarlar> Ekran Ayarları’na gidin. Diğerleri sekmesine gidin ve Gizli dosyaları göster’in yanındaki kutuyu işaretleyin. İndirilenler klasörüne gidin ve az önce indirdiğiniz PlayCoreFactory.xml dosyasını kopyalayın. Şimdi Es Dosya Gezgini’nin ana ekranına dönün ve Dahili Depolama’yı seçin. PlayCoreFactory.xml dosyasını Android> Veri> org.xbmc.kodi> dosyalar> .kodi> kullanıcı verileri klasörüne yapıştırın. Kodi uygulamasını açın ve istediğiniz herhangi bir videoyu oynatın. Yüklü birden fazla döküm uygulamanız varsa, bir hizmet seçmenizi ister. Bu durumda, LocalCast’ı seçin. Yüklü başka bir döküm uygulamanız yoksa, Kodi otomatik olarak LocalCast’ı seçecektir. Chromecast cihazınızı seçin ve bağlantının başlatılmasını bekleyin. Chromecast cihazınızda video oynatmaya başlamak için Oynat üzerine dokunun. Sıraya Ekle düğmesini kullanarak birden fazla video ekleyebilirsiniz. Bu adıma ulaştığınızda, LocalCast uygulamasını simge durumuna küçültebilir ve hatta Android cihazınızı kilitleyebilirsiniz. Video oynatımı, TV’de Uygulamadan Çık veya Bağlantıyı Kes öğesine dokunana kadar devam eder.

PC veya MAC kullanma

Kodi yazılımının yanı sıra PC veya MAC’inizde Kodi yazılımının yanı sıra Google Chrome’un yüklü olması gerekir.

    Google Chrome’u açın İşlem düğmesine dokunun (sağ üst tarafta üç dikey nokta) ve Yayınla’yı tıklayın. Cast Desktop’ın seçili olduğundan emin olun. Chromecast’inizi seçin ve bağlantının başlatılmasını bekleyin. Kodi’yi açın ve herhangi bir videoyu oynatın, ancak döküm sırasında Chrome’u kapatmamaya dikkat edin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz, ancak hızlı bir yanıt garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.