Köklemeden yapabileceğiniz en havalı Android hileleri

Birçok insan, en iyi şekilde faydalanmak için Android cihazınızı köklendirme işleminin zorlu geçmesi gerektiğini düşünüyor. Köklenme yeni olanaklar dünyasını açarken, aslında gerektirmeyen birçok harika Android hilesi vardır. İşte Android cihazınızda kök salmadan yapabileceğiniz en sevdiğimiz şeylerden bazıları.

  Şu anda alabileceğiniz en iyi Android uygulamaları Android 9.0 Pie resmi

Telefonunuzu uzaktan kilitleyin

Telefonunuzu kaybetmekten ve telefonunuzu kaybetmekten ve birinin verilerinize erişebileceğini bilmek dışında daha kötü bir şey yoktur. Ama neyin harika olduğunu biliyorsun? Uzaktan olarak James Bond gibi hissetmek, birinin burunlarını bu verilere sokmasını engeller.

Android Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak, hiç kaybederseniz, aygıtınızın kontrolünü geri alabilirsiniz. O kadar ileri gitmek istersen, tüm verilerini silebilirsin.

AndroidPIT activate Android Device Manager

Cihazımı Bul

Güvenliğinizi atlayın (güvenli bir alanda)

Güvenilir bir konum ayarlamak, cihazınızı o yerde kullandığınızda bir güvenlik kodu gerektirmeyeceği anlamına gelir. Bunu halka açık yerlerde yapma riski olmasına rağmen – telefona girmeyi kolaylaştırdığın için – evde kullanmak çok hoş bir şey.

Çalışma şekli cihazınıza göre değişir, ancak güvenlik ayarlarınıza gitmeyi ve (henüz yapmadıysanız) bir PIN kodu gibi güvenli bir kilit açma yöntemi ayarlamayı içerir.

Bu yapıldıktan sonra, Smart Lock’a gidin, pin numaranızı girin ve Güvenilir yerlere basın. Güvenilir bir konum ekleyin ve o yerdeyken telefonunuzun kilidini açmak için artık bir PIN kodu girmeniz gerekmez.

AndroidPIT Lollipop Smart Lock settings

Görevleri otomatikleştir

Akıllı telefonlar daha akıllı olabilir! Cihazınızın, mobil verileri kapatmak ve evinize girdiğiniz anda Wi-Fi’ye bağlanmak gibi sezgisel işlemler gerçekleştirmesini istiyorsanız, cihazınızı kök salmadan yapabilirsiniz.

Makro oluşturmanıza izin veren birden fazla uygulama var. Bir tetikleyici, eylem ve kısıtlamalardan oluşurlar. Tetik, algılandığında eylemin çalışmasına neden olan bir olaydır. Örneğin, ofisine girdiğinizde telefonu sessize almak. Eylemin ne zaman çalışabileceğini sınırlayan kısıtlamalar da vardır. Örneğin, ofisine yakın oturuyorsanız, makroyu, telefonunuzun yalnızca çalışma saatleri sırasında sessiz kalacağı şekilde yapılandırabilirsiniz.

Screenshot 20190111 114309 MacroDroid

Çok sayıda otomasyon uygulaması var, ancak hepsi farklı işlevler ve seçenekler sunuyor. Yeni başlayanlar için öncelikle MacroDroid’i kontrol etmenizi öneririz. Kullanımı kolay, minimalist bir arayüze sahip ve ücretsiz. Ayrıca IFTTT ve Tasker’ı da inceleyebilirsiniz.


MacroDroid – Cihaz Otomasyonu

Geliştirici seçeneklerinden yararlanın

Android cihazınızı köklendirme olmadan sahip olabileceğiniz en gelişmiş seçenekler ve ayarlar Geliştirici Seçenekleri menüsünde gizlenir. Etkinleştirirseniz, daha sonra sistem animasyonlarının hızını değiştirebilir, arka plan uygulamalarını sınırlayabilir, konumunuzu alay edebilirsiniz.

Bunları etkinleştirmek için, Ayarlar> Telefon hakkında veya Ayarlar> Hakkında> Yazılım bilgileri> Diğer seçeneklerini seçin. Yapı numarası’na gidin ve arka arkaya yedi kez dokunun. Şimdi bir geliştirici olmalısınız. Ayarlar menüsünü yeniden açtığınızda, Geliştirici Seçeneklerini Telefon hakkında veya Telefon hakkında bir yerde bulmalısınız. Daha sonra, Geliştirici Seçeneklerinden en iyi şekilde yararlanmak için ayrıntılı ipuçlarını ve püf noktaları rehberimizi inceleyebilirsiniz:

  Geliştirici seçenekleri ipuçları ve püf noktaları: Android’ten en iyi şekilde yararlanın

Sesli aramaları kaydet

NSA veya MI-5 için çalışmayı ve diğer kişilerin bilmeden telefon konuşmalarını kaydetme görevini hayal ediyor musunuz? Öyleyse, sizi utandırın, ancak herhangi bir nedenle konuşmaları kaydetmek istiyorsanız, doğru uygulamayı kullanarak da doğru şekilde yapabilirsiniz. Birçok Android arama kaydedici uygulaması telefonunuzu rootlamanızı gerektirir, ancak yapmayan birkaç kişi var.

Tarafından görüşScott Adam GordonTelefonu köklendirmenin garantisini geçersiz kılabileceği tüketiciler için adil değilWhat do you think?50501198 katılımcı

Otomatik Çağrı Kaydedici, cihazınızda ses kaydını ayarlamanızı sağlayan ücretsiz, kullanımı kolay bir uygulamadır. Üreticiniz telefonunuzda arama kaydını engellemiş olabilir, ancak Otomatik Arama Kaydedici bu bloklar üzerinde çalışmak için çeşitli seçeneklere sahiptir.

androidpit automatic call recorder

Otomatik Arama Kaydedici

Linux’u Android cihazınıza yükleyin

Linux dağıtımı Debian gibi tam çalışan bir masaüstü bilgisayar işletim sistemini Android telefonunuza atmak, yüksek düzeyde bir bilgisayar korsanlığı becerisi gerektirecek gibi gelebilir, ancak aslında çok basit. Play Store’da ücretsiz olarak indirebileceğiniz Debian noroot adlı bir Debian uygulaması var, daha sonra diğer uygulamalarda olduğu gibi Android ana ekranınızdan açın.

androidpit turn android into pc xx

Açtıktan sonra, diğer Linux sürümlerinde olduğu gibi Debian için programlar indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Android cihazınıza Linux kurulumu ve kurulumu hakkında rehberimiz için aşağıya tıklayın.

  Android cihazınızı bir Linux PC’ye dönüştürün


Debian noroot

Kalp atış hızı monitörü olarak LED flaş kullanın

Tamam, bu nedenle cihazınızda yerleşik bir tane yoksa, hiçbir köklenme size kalp atış hızı monitörü vermez, ancak bu hala büyük bir hack gibi hissediyor. Android cihazlardaki kalp atış hızı monitörlerinin arkasındaki teknoloji etkili bir şekilde sadece geçen kan miktarını izlemek için cildinizin altındaki renk değişikliklerini izleyen bir ışık.

Doğru yazılımla, LED flaşınız da bu işi yapabilir. Düşündüğümüz bir uygulama işi oldukça iyi yapıyor Anında Kalp Atış Hızı. Aşağıdaki linkten daha fazla bilgi edinin.

  Telefonunuzu kalp atış hızı monitörü olarak kullanma (telefona sahip olmasa bile)

androidpit instant heart rate

Anında Nabız: Nabız ve Nabız Ölçer

Gezinme düğmelerinizi uygulama kısayollarına çevirin

Özel uygulamaları kullanarak, gezinme düğmelerinize çeşitli kısayollar atayarak en sevdiğiniz uygulamalara herhangi bir ekrandan anında erişmenizi sağlar. Örneğin, ana ekran düğmesine iki kez dokunarak Dosya Yöneticisine (son derece kullanışlı, ancak ana ekranım üzerinde çok da seksi olmayan) atama yaptım, kameramı ana ekran düğmesine ve ardından geri gezinmeye dokunarak herhangi bir ekrandan açabilirim anahtarlar.

Telefon kameranızı – veya hoşunuza giden herhangi bir uygulamayı anında başlatmak için bu uygulamayı nasıl kullanacağınız konusunda rehberimiz için aşağıya tıklayın.

  Herhangi bir telefonda hızlı başlatma kamerası özelliği nasıl elde edilir


Düğme Eşleştiricisi: Anahtarlarınızı yeniden eşleyin

Bonus ipucu: Telefonunuzun görünüşünü ve çalışma şeklini tamamen değiştirin

Bu tam olarak bir kesmek değil, ancak kök izinleri gerektirmeden cihazınızın hemen her yönünü değiştirmek için özel bir başlatıcı yükleyebilirsiniz. Aynı uygulamalara ve özelliklere hala erişebileceksiniz, ancak bunlara erişme biçiminiz tamamen farklı olabilir.

Süslü 3D efektlerden yaratıcı temalara ve simgelere kadar, doğru başlatıcı, akıllı telefonunuza tekrar tekrar aşık olmanızı sağlayacak. Daha fazla bilgi için en iyi Android rampaları listemize göz atın.

  Android’inizi kendi tarzınıza göre kişiselleştirmek için en iyi uygulamalar


Buzz Launcher-Akıllı ve Ücretsiz Tema

Köklemeden yapabileceğiniz favori Android süper güçleriniz var mı? Bize ne olduklarını bildirin!

Not: Bu makale ilk olarak Scott Adam Gordon tarafından yazılmıştır. İlk yayından bu yana yeniden yazıldı ve güncellendi, bu nedenle aşağıdaki yorumlar mevcut içeriği yansıtmayabilir.