Kolayca Android Videolar Filigran Nasıl Eklenir

Bu gün ve yaşta, fotoğrafları ve videoları kaldırmak veya çalmak çok kolaydır. Zahmetsizce yapmanıza izin veren birçok video kayıt yazılımı vardır. Ve fotoğraflara gelince, tek yapmanız gereken bir ekran görüntüsü almak veya işi tamamlamak için ‘Resmi kaydet’ seçeneklerine tıklamak.

Easily Add Watermark In Videos On Android

Ve eğer yaratıcıysanız, başka birisinin web sitesinde veya sayfasında, ödünç alınmadan çalışmanızı görmekten daha fazla acı çekmez. Bu nedenle, başkalarının çalışmanızı çalmasını önlemek için yalnızca bir videoyu veya resmi filigranlamak mantıklı olur.

Filigran fotoğrafları söz konusu olduğunda, pek çok uygulama olduğundan oldukça kolay bir işlemdir. Ancak videolara gelince, iş o kadar kolay değil. Filigran ekleyen uygulamaların sayısı çok nadirdir. Ve bedava, video editörlerinin çoğunun filigran eklemenin kolay bir yolu yok.

Neyse ki bizim için, InShot uygulamasıyla Android’deki videolara filigran eklemenin bir yolunu bulduk. Bu yöntem oldukça kolaydır ve fazla zaman almaz.

Öyleyse işe başlayalım.

Yöntem 1: Logoları filigran olarak ekleme

Buradaki tek ön koşul, logonun şeffaf bir arka plana sahip olması gerektiğidir. Bu nedenle, önce logonun opaklığını ayarlamanız önerilir.

Adım 1: InShot’ı açın ve düzenlemek istediğiniz videoları seçin. Video yüklendikten sonra, sağ alt köşede InShot filigranını göreceksiniz. Kolayca kaldırabilirsiniz. Küçük çapraz düğmeye dokunun ve sonraki pencerede Serbest Kaldır’ı seçin.

Easily Add Watermark In Videos On Android 10Easily Add Watermark In Videos On Android 11

Tek yakalama, InShot’un ücretsiz sürümünde, katmanı abone olarak kaldırabileceğiniz 23 saniyelik bir reklamda hayatta kalmanız gerektiğidir.

Adım 2: Gerçek filigran özelliğini kullanmadan önce, videoyu buna göre temizlemeniz idealdir. Kırpmak için alttaki zaman çizelgesine dokunun.

Easily Add Watermark In Videos On Android 13Easily Add Watermark In Videos On Android 14

Aynı zamanda, videonun varsayılan ses seviyesini de kapatabilirsiniz. Veya sesi de kısabilirsiniz.

Adım 3: Klipsi büküp çırptıktan sonra Çıkartma simgesine dokunun; GIF benzeri çıkartmalar ile karşılaşacaksınız. Endişelenme. Bu etiketleri kullanmayacağız. Gizli silahımız küçük galeri simgesi.

Bu özellik, telefonunuzdaki galeriden çıkartma olarak bir resim eklemenizi kolaylaştırır. Bizim durumumuzda filigran dosyasını yükleyeceğiz.

Easily Add Watermark In Videos On Android 15Easily Add Watermark In Videos On Android 1

Dosyayı yükledikten sonra Bitti üzerine dokunun. Şimdi, video zaman çizelgesinin üstüne ek bir katman fark edeceksiniz. İkinci katmanın uzunluğu, filigranın videoda ne kadar süreyle görüneceğini belirler

Birkaç saniye içinde kaybolmasını istiyorsanız kaydırıcıyı sola sürüklemeniz gerekir. Ancak, videonun tümünde kalmasını istiyorsanız, o zaman sağ ucundan tutup videonun sonuna kadar sürükleyin.

Easily Add Watermark In Videos On Android 4

Yaptıktan sonra, değişikliklerinizi kaydetmek için sağdaki Bitti simgesine dokunun.

Sonra filigran üzerine dokunun ve istediğiniz yere sürükleyin. Aynı zamanda, filigranı tercih ettiğiniz boyuta getirmek için ok simgesini kullanabilirsiniz.

Bu yöntem filigran olarak düz bir düz görüntü yerleştirir. Ancak, bazı temel animasyonlar istiyorsanız, neyse ki, bunu başarmanın bir yolu var.

Filigranın köşesindeki küçük düzenleme simgesine tıklayın. Bu size animasyon stili ve yol tarifleri gibi farklı seçenekler sunacaktır.

Easily Add Watermark In Videos On Android 2

InShot ayrıca animasyonun zamanlayıcısını ayarlama seçeneğine de sahiptir. Her şey iyi göründüğünde, video dosyasına bir müzik parçası ekleyin ve Dışa Aktar’a basın. Bu kadar.

Yöntem 2: Filigran olarak metin ekleme

InShot ayrıca metinle filigran olarak oynamanıza izin verir. Bu işlem, etiketler yerine Metin özelliğini kullanmamız dışında, yukarıda açıklanan yönteme neredeyse benzer.

Adım 1: T-simgesine dokunun ve metninizi girin. Bir kez yapıldıktan sonra, yukarıdaki yöntemde anlatıldığı gibi katmanın uzunluğunu ayarlayın.

How To Add Watermark In Videos On Android 11How To Add Watermark In Videos On Android 13

Birçok video ve resim düzenleme uygulamasından farklı olarak, çalışmak zorunda olduğunuz tek bir varsayılan stil yoktur. Ücretsiz bir uygulama için, karıştırmak için bol miktarda metin stilleri ve yazı tipleri vardır ve bazıları oldukça istisnaidir.

Metnin stilini ve rengini değiştirmek için alt şeritteki küçük gökkuşağı rengindeki simgeye dokunun.

Easily Add Watermark In Videos On Android 6Easily Add Watermark In Videos On Android 7

Tüm değişiklikleri tamamladığınızda Kaydet simgesine tıkladığınızdan emin olun. Birçok stil dışında, yazı tipini de değiştirebilirsiniz.

How To Add Watermark In Videos On Android 12

Denemeniz için birkaç yazı tipi var.

Alternatif Var mı?

Ne yazık ki, ücretsiz sürümde filigranınızı eklemenizi (ve marka filigranınızı kaldırmanızı) sağlayan pek çok Android video editörü yok.

Böyle bir örnek KineMaster’dır. Bu gelişmiş video editörü, telefonda video düzenlemesi yapan, çok keyifli bir deneyim sunan birçok özelliğe sahiptir. Tek yakalamak, marka filigranını ücretsiz sürümde damgalaması. Doğal olarak, kaldırmak için pro sürüme yükseltmeniz gerekir.

How To Easily Add Watermark In Videos On Android 2

Ve yükseltme yapmayı seçerseniz, filigran uygulama yöntemi oldukça basittir. Ve InShot’a benzer şekilde, katman prensibi ile de çalışır.

Videoyu açtıktan sonra sol taraftaki Katman düğmesine tıklayın. Telefonunuzun galerisinden bir resim seçin. Burada yine, söz konusu görüntünün saydam bir arka plana sahip olduğundan emin olmalısınız.

How To Easily Add Watermark In Videos On Android 3

Bir kere ekledikten sonra, seçtiğiniz pozisyona sürükleyin ve işte! Videonuzun kendine ait bir filigranı var.

How To Easily Add Watermark In Videos On Android 1

Doğru Yolu İşaretle

Yani, bir filigranı Android’deki bir videoya kolayca damgalayabilirsiniz. İyi haber, her iki uygulamanın da videoyu düzenlemesine izin vererek, farklı uygulamalar arasında geçiş yapmakla zaman kaybetmenize olanak sağlamasıdır. Ayrıca, her iki yöntem de basittir ve ancak bir dakika sürer.

Sıradaki: Bir videodan ses çıkarmak mı istiyorsunuz? Android akıllı telefonunuzda bunu yapmanın en iyi yolunu bulmak için aşağıdaki makaleyi okuyun.