Kolayca Android’de Muhteşem Sinema Filmleri Nasıl Yapılır?

Normal bir Instagrammeryseniz, zaman çizelgenizde harika görüntüler veren bir döngüde harika ve büyüleyici görüntüler görmüş olmalısınız. Çoğunlukla bunlar, bir uçurumun üzerinden yavaşça aşağıya doğru süzülen su ile yüzen bulutlardır. Daha yakından bakın, ve yakında bunların bir GIF olmadığını anlayacaksınız. İkisi de normal videolardan biri değil. Peki onlar ne? Bu görüntü, sevgili dostum, bir sinemagraf.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily

Sinemagrafları hem video hem de fotoğraf dünyasının en iyisini sunar. Resimlere hayat veriyorlar ve onları daha büyüleyici kılıyorlar. Önceden farklı olarak, sinema filmi oluşturmak ve yapmak günümüzde roket bilimi değildir. İyi bir Android telefonunuz ve eşit derecede harika fotoğraflarınız varsa, onları birkaç dakika içinde yapabilirsiniz.

Bu yazıda Android’de çarpıcı sinema filmlerinin nasıl yapıldığını göreceğiz. Fakat buna inmeden önce, onların GIF’lerden nasıl farklı olduklarını görelim. Daha da önemlisi, neden onları düz grenli GIF kullanmaktan daha anlamlı kılar.

Sinemagraflar Nedir ve GIF’lerden Nasıl Farklıları?

GIF’ler (Grafik Değişim Biçimi) yıllardır çevrededir ve etrafa bakarsanız sanatsal yaratıcılıktan yoksundurlar. Birçok GIF, genellikle memlerin aracı olarak kabul edilir.

Ve bunun dışında, bu format çok basit ve renk paleti sınırlıdır. Rakamlar konuşursak, yaklaşık 256 rengi destekliyor, oysa iyi bir video veya fotoğrafın milyonlarca rengi var. Hangi GIF’lerin grenli görünüme sahip olduklarının bir sonucu olarak. Ve seni daha iyi tanıyorsam, Instagram Hikayende bir şelalenin grenli görüntüsünü istemezsin. İşte o zaman Sinemagraflar resmin içine giriyor.

Başarılı bir sinemagraf sadece kaliteli değil, aynı zamanda bir GIF’de eksik olan inatçı bir ifadeyi de koruyor. İzleyicinin farkı anlayamayacak kadar iyi harmanlanmış başlangıçlı ve bitişli kısa döngülü videoları var. Bu, çok az GIF’de görebileceğiniz bir şeydir.

Ve en iyisi, genel kompozisyonda, görüntünün geri kalanı zaman içinde donmuş halde kalırken, elemanlardan sadece birinin hareket etmesidir.

Şimdi bir sinemagrafın ne olduğunu tespit ettik, hadi bir tane yaratmaya başlayalım.

Sinemagraflar Nasıl Yapılır?

Google Play Store’da epeyce uygulama olsa da, parti içinde en iyi olduğunu bulduğum uygulama Pixaloop. Hem basit hem de anlaşılması kolay olan basit bir arayüze sahiptir. Daha da önemlisi, kullanıcı arayüzü temiz ve dağınıklıktan uzak. Ve o sırada yazının hiç reklamı yoktu.

Pixaloop’ta sinema oluşturmak, iki adımdan ibarettir. İlk önce, hareketi göstermeniz gereken yeri belirlemeniz gerekir. İkincisi, neyin sabit kaldığına karar vermelisin.

Bu noktalar bir kez kurulduktan sonra, işin geri kalanı saat gibi işler. Son fakat en az değil, birkaç efekt ekleyebilirsiniz.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 1

Pixaloop’un en iyi yanı, ilerlemenizi görmek için videoyu oynatmanıza izin veren kullanışlı bir Oynatma düğmesi olmasıdır.

Adım 1: Uygulamayı açın ve alttaki Yeni Proje düğmesine dokunun. Bu noktada, hem kalitede hem de renkli yüksek bir fotoğraf seçmeyi unutmayın. Yüksek kaliteli bir resim daha iyi bir sinemagrafı oluşturur.

Ardından, Canlandır> Yol’a dokunun.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 6How To Make Cinemagraphs On Android Easily 7

Şimdi, hareketin gerçekleşmesini istediğiniz yolu izleyin. Benim durumumda, su üzerinde ince bir dalgalanan etki istedim. Bu nedenle, suyun gerçek hareketini yansıtacak şekilde küçük çizgiler izledim.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 10

Hareketin biraz kalın (bulutların hareketi gibi) olmasını istiyorsanız, daha uzun yolları takip edebilirsiniz.

Sinemagrafın nasıl çıktığını görmek için sağ köşedeki Oynat düğmesine dokunun. Görüntünün tümünün dalga geçtiğini görüyorsanız, panik yapmayın ve bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Şimdi, canlandırmak istediğiniz alanı tanımlamanız gerekir. Alt şeritten Çapa’yı seçip, canlandırmak istediğiniz resmin alanı boyunca hafifçe dokunun.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 9

Adım 3: Şimdi, dondurmak istediğiniz alanı seçerek, sinema oluşturmanın en önemli yönü geliyor. Doğal olarak, benim durumumda, su kütlesi boyunca bulunan sütunlar su ile birlikte hareket etmemelidir. Bölgenizi seçtikten sonra, Freeze (Dondur) üzerine dokunun ve yavaşça bir yol izleyin.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 8

İsterseniz daha ince bir çizgi izlemek için görüntüyü büyütebilirsiniz. Ayrıca, görüntünüzde filigran veya alt köşelerde başka bir öğe varsa, bunları da işaretlemelisiniz.

Adım 4: Şimdi, tek yapmanız gereken sanatınızı harmanlamak. Sonuçta, efektin nerede başladığını veya ne zaman biteceğini göstermek için keskin bir efekt istemezsiniz. Sorunsuz bir geçiş yapmak isteyeceksiniz.

Kurtarmanın aracı Blend. Araç çubuğunu sola kaydırın ve Karışım simgesine basın ve ilk aracı seçin.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 11

Diğer araçları da kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte, Blend’in sinema filmlerine şaşırtıcı ve şaşırtıcı bir etki getirdiğini hissediyorum, oysa Boomerang yapay bir görünüm verme eğilimindedir.

Bittiğinde, Oynat düğmesine dokunun ve işte! İlk sinemagrafınızı başarıyla yarattınız.

Sonuçtan memnun kalmazsanız, sadece Freeze ve Path parametrelerini ayarlayın ve kısa sürede iyi görünümlü bir sinemagrafınız olmalıdır.

Adım 4: İsteğinize göre ayarladıktan sonra, sağ üst köşedeki simgeyle dışa aktarabilirsiniz. Pixaloop’ta varsayılan süre yaklaşık 6 saniyedir. Ancak biraz daha uzun bir süre isterseniz, kaydırıcıyı sağa doğru sürükleyebilirsiniz.

How To Make Cinemagraphs On Android Easily 12

Her şey sıralandıktan sonra, Dışa Aktar öğesine dokunun; Sinemagrafınız paylaşılmaya ve beğenilmeye hazır.

Şu an itibariyle, Pixaloop HD videoları dışa aktarmanıza izin veriyor. 2K ve 4K render için Pro sürümüne yükseltme yapmanız gerekir. Pro sürümü bir ay boyunca yaklaşık 4 $ maliyeti.

İşte yarattığımız sinemagrafına bir bakış. Tam çözünürlüklü videoyu görmek istiyorsanız, Instagram sayfamıza gidin.

Soğuk Alternatifler

1. StoryZ Fotoğraf Hareketi ve Sinemagrafı

Pixaloop alternatifleri söz konusu olduğunda, StoryZ Photo Motion & Cinemagraph buradaki en iyi seçeneklerden biri. Bunun üç temel aracı var – Hareket, Sabitleme ve Maske. Hareket, hikayeyi harekete geçirmenize izin verirken, Stabilize ve Hareket, görüntünün bir bölümünü dondurmanıza izin verir.

Alternatives To Pixaloop 5Alternatives To Pixaloop 1

Bu uygulama zekice çalışsa da, zevkime göre çıktının biraz grenli olduğunu gördüm. Artı, hareketler açıkça görünse de, videodan gelen görkemsizlik duygusunu çaldı.

2. Zoetropik

Zoetropik, piyasadaki parlak sinema filmleri oluşturmanıza olanak sağlayan başka bir uygulama. Aynı Hareket, Stabilize ve Maske prensiplerini takip eder.

Alternatives To Pixaloop 3Alternatives To Pixaloop 4

Uygulama ve araçlar kullanımı oldukça kolaydır. Zoetropik bir dizi harekete sahip olmanıza rağmen, düzdür ve kavisli değildir. Kavisli hareketler için, benzer şekilde bir dizi ok eklemeniz gerekir. Ayrıca, ücretsiz sürümde bir filigranı damgalar.

Serin Sinemagrafiler Yapın

Harika sinema filmleri yapıp Instagram sayfanızı ateşe verebildiniz. Kelimenin tam anlamıyla değil. Hareketlerin açıkça görülebildiği yerlerde yüksek kontrastlı bir görüntü kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, yüksek çözünürlüklü bir görüntü kullanmak da zarar vermez.

Peki, hangi fotoğrafını çarpıcı bir videoya dönüştüreceksin? Ayrıca, yaptığınız zaman bizi Instagram videolarınızda ve Instagram’daki sinemagraflarınızda da etiketleyin.

Sıradaki: Instagram konuşması, şablonlar için özel uygulamalar olduğunu biliyor muydu? Hayır ise, aşağıda gönderebileceğiniz birkaç yazı var.