Kolayca iPhone Ekran Zaman Parolasını Kurtarmak İçin Harika Araçlar

Ekran Saati, iOS'a canlandırıcı bir ektir. Yalnızca kullanım alışkanlıklarınız hakkında ciddi bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda basit zaman sınırlamalarından uygulamaları ve özellikleri tamamen engellemeye kadar çeşitli kısıtlamaları dayatmanıza ve yönetmenize olanak sağlar.

Ayrıca, bir Ekran Saati şifresiyle Ekran Zamanının kendisine erişimi de engelleyebilirsiniz. Cihazınızı bir başkasına teslim ederken oldukça yararlıdır.

Ancak, şifrenizi unutursanız işler yolunda gitmez. Apple, Ekran Saati şifrenizin olmadığı zamanlarda oluşturulan bir iTunes yedeğini kullanarak iPhone veya iPad'inizi geri yüklemenizi önerir. Bu, elbette, imkansız olanın yanında. Yalnızca geri yüklemeye devam edemez ve yıllar önce oluşturduğunuz parola içermeyen bir yedeklemeye rastlayacağınızı umamazsınız.

Ve eğer böyle bir yedeğe erişiminiz yoksa, fabrika ayarlarına sıfırlamadan başka hiçbir şey size yardımcı olamaz. Saçma, biliyorum. Gerçekleşmesi muhtemel olmayan veri kaybından bahsetmiyorum bile. Bu yüzden, biraz araştırma yaptım. Bu yazıda, Ekran Saati şifrenizi en az çabayla kurtarmanıza yardımcı olacak iki harika araç bulacaksınız. Kulağa hoş geliyor, değil mi? Başlayalım.

Note: Both tools (Pinfinder and Decipher Backup Browser) can be used on Windows and macOS.

Also on Guiding Tech
How to Block Safari with Screen Time in iOS 12

Read More

Başlamadan Önce

Parolanızı almak için, hem Pinfinder hem de Decipher Backup Browser, iPhone veya iPad'inizin iTunes yedeklemesine erişim gerektirir. Apple, iOS 12'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte Ekran Saati şifrenizin – eski Kısıtlamalar şifresi – yedek bir depoda ek bir güvenlik önlemi olarak depolanma şeklini değiştirdi. Bu nedenle, düzenli bir yedekleme yeterli olmaz – şifreli bir yedekleme oluşturmanız gerekir.

Note: If your iPhone or iPad is on iOS 11 or an older version, you can use a normal backup instead.

Şifreli bir yedekleme oluşturmak için iPhone veya iPad'inizi PC veya Mac'inize bağlayın ve ardından iTunes'daki Özet sekmesine tıklayın. Şimdi tek yapmanız gereken, Bu Bilgisayarın altındaki Yerel Yedeklemeyi Şifrele'nin yanındaki kutuyu işaretlemek, yedeklemenizi güvence altına almak için bir şifre eklemek (bunu unutma) ve ardından Şimdi Yedekle'yi tıklatın.

Şifreli yedeklemeyi oluşturmak biraz zaman alabilir. Bir kez bittiğinde, gitmekte iyisin.

Pinfinder

Pinfinder, Ekran Saati şifrenizi (veya Kısıtlamalar şifresini) kolayca kurtarmak için olağanüstü bir iş yapan tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Kaynak kodu GitHub'da yayınlandı, böylece aracın kötü niyetli amaçlardan oldukça güvenli olduğunu düşünebilirsiniz. Kullandım ve hiçbir sorun bulamadım.

Note: On macOS Mojave 10.14 and later, you need to allow Terminal access to your iTunes backups to use Pinfinder successfully. To do that, click System Preferences on the Apple menu, select Security & Privacy, click the Privacy tab, and then add Terminal into the list of allowed apps.

Adım 1: Pinfinder'i indirin ve indirilen dosyayı çıkarın.

Pinfinder indir

Adım 2: Yürütülebilir dosyayı çalıştırın. İşletim sistemi tarafından güvenlik uyarısı istenirse, Çalıştır'ı tıklatın.

Adım 3: Pinfinder sizden iTunes şifreleme şifrenizi soracak. Ekle ve ardından Enter tuşuna basın.

Adım 4: Pinfinder yedeğinizin şifresini çözerken birkaç dakika bekleyin.

Adım 5: Şifre çözme prosedüründen sonra, Ekran Saati şifreniz Kısıtlamalar Şifresi altında gösterilmelidir.

Gülünç kolay. Doğruyu biliyorum?

Also on Guiding Tech

.camp-list-556{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2017/05/140763/security-1202344_1280_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1518447922’);background-size:cover;background-position:center center}

#data recovery

Click here to see our data recovery articles page

Deşifre Yedekleme Tarayıcı

Şifre Çözme Yedekleme Tarayıcı aslında iTunes yedeklemelerinden karmaşık veri alımları için oluşturulmuş ücretli bir uygulamadır. Ancak, Ekran Saati şifrenizi kurtarmak için ücretsiz deneme sürümü (aslında hiçbir zaman sona ermeyen) fazlasıyla yeterli.

Note: Decipher Backup Browser requires special access to your iTunes backups on macOS. You will find specific instructions about doing that on the Getting Started screen when launching the application for the first time.

Adım 1: Decipher Backup Browser'ı indirin ve kurun.

Decipher Backup Browser'ı İndirin

Adım 2: Decipher Backup Browser'ı kurduktan sonra, uygulamayı çalıştırın ve ardından sol bölmeden oluşturduğunuz şifreli iTunes yedeklemesini seçin.

Adım 3: İstendiğinde yedek şifreleme şifrenizi girin.

Adım 4: Program iTunes yedeklemenizi çözerken birkaç dakika bekleyin.

Adım 5: Şifre çözme prosedüründen sonra, şifrenizi göstermek için Ekran Saati Şifresi'ni tıklayın.

Bir kez daha, kolay, öyle değil mi?

Also on Guiding Tech
Should You Use the iTunes Windows 10 Store App?

Read More

Güzel, değil mi?

Sadece bir süre zaman kazandırdınız ve verilerinizin potansiyel olarak kaybolmasını önlediniz. Bu iki araç ne kadar şaşırtıcı. Tabii ki, yine de aynı şeyi yapan daha fazla uygulama bulabilmelisiniz. Ancak, bir ücret isteyen herhangi bir uygulamaya dikkat edin.

Bu programlar işi yapamıyorsa (ki bu nadiren gerçekleşir), cihazınızı işe yaramayabilecek ücretli bir geri alma aracı için para toplamak yerine, yerel Genius Bar'a götürmeyi düşünün.

Peki, Ekran Saati şifrenizi başarılı bir şekilde kurtarmayı başardınız mı? Yorumlar bölümü hemen altında.

Sıradaki: Büyük iTunes yedeklemeleri nedeniyle Windows'ta boş alan kalıyor mu? Varsayılan yedekleme konumunu kolayca farklı bir bölüme veya harici sürücüye nasıl değiştireceğinizi öğrenin.