Kolayca Windows / Android’de Oynatmak için 4K videoyu sıkıştırma ve dönüştürme

4K video, özellikle çözünürlüğü destekleyen bir ekran veya ekran varsa, kesinlikle güzel görünebilir. Bununla birlikte, 4K videonun olumsuz taraflarından biri boyutunun çok büyük olmasıdır. Bu yüzden, onu nasıl sıkıştırabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz ve muhtemelen daha yaygın olarak desteklenen bir formata dönüştürebilirsiniz.

feature picture

Editörün Seçimi

4k videonuzu sıkıştırıp dönüştürmeniz mi gerekiyor? WinX HD Video Converter Deluxe’ü öneriyoruz, neredeyse tüm video formatlarından dönüştürülecek.

DAHA FAZLA BİLGİ

Ne yazık ki, meslekten olmayanlar için videoyu sıkıştırmak ve dönüştürmek her zaman kolay değildir. Bu nedenle, aşağıda bizimle birlikte takip ederseniz, videonuzu neden sıkıştırıp dönüştürmeniz ve adım adım nasıl yapacağınız konusunda size bazı nedenler göstereceğiz. Başlayalım!

4K videoyu neden sıkıştırmalı veya dönüştürmelisiniz?

4K video önden harika sesler çıkarsa da, bununla birlikte hala birçok sorun var. Bir Android cihazda (veya bir iPhone’da) 4K video oynatmaya çalışıyorsanız, oynatmada bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Örneğin, Windows’ta VLC ile veya iPhone’da iMovie ile 4K’lı çalma yaşayabilirsiniz. Çerçevelerin düştüğünü, muhtemelen ses ve videonun senkronizasyondan çıktığını görebilirsiniz. Daha da kötüsü, videoda ses, bulanık oynatma kalitesi, format sorunları ve daha fazlasını göremezsiniz.

Daha büyük baş ağrısı 4K videoların ne kadar yer kaplayabildiği olabilir. Yüksek tanımlamanın çok yer kapladığını düşünüyorsanız, 4K video çektiğiniz cihaza bağlı olarak iki ya da daha fazla olur.

Bununla birlikte, 4K videonuzu sıkıştırmanın ve MP4 gibi bir formata dönüştürmenin en iyi nedeninin sayısız nedeni var. Orada yapabileceğiniz birçok araç var, ancak birçoğu pahalı ve kullanımı zor. Bu yüzden video dönüştürme ihtiyaçlarınız için WinX HD Video Converter Deluxe uygulamasını öneriyoruz.

WinX HD Converter size yardımcı olabilir

WinX HD Video Converter Deluxe aslında bunun için çok şey var. Gerçekten sevdiğimiz şeylerden biri, kaç formatı desteklediği. MKK, HEVC, H.265 ve M2TS gibi çoğu 4K formatını MP4, H.264, HEVC, MOV, AVI, MKV, WMV ve hatta MP3 gibi diğer formatlara dönüştürebilir .

Tabii ki, bu formatlar oldukça kafa karıştırıcı gelebilir. Temel olarak, WinX HD Converter, 4K ve 1080p videoları kolayca iPhone XS / X telefonları, iPad ve Samsung, Huawei, Sony ve Xbox cihazlarıyla çalışan formatlara dönüştürmenize olanak tanır. Programı, bir video dosyasını herhangi bir cihaz için herhangi bir video veya ses dosyasına dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

WinX HD Converter Deluxe, bazı mükemmel sıkıştırma özelliklerine de sahiptir. Büyük boyutlu 4K dosya biçimlerinizi 1080p veya 720p gibi dosya boyutlarında biraz daha kolay bir şeyle kolayca sıkıştırabilirsiniz.

Program ya video dönüştürme ve sıkıştırma için özel değildir. Videoları düzenlemek, kırpmak, kırpmak, bölmek ve hatta birleştirmek için programı kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca ayarlayabileceğiniz, hatta videonuza altyazı ekleyebileceğiniz çeşitli parametreler var.

Dönüşüm hızları

Video dönüştürücülerinin en zorlu bölümlerinden biri, videonuzu işlemesi çok uzun sürebilir. Çok büyük bir 4K video dosyasını sabit diskinizde daha kolay olan bir şeye dönüştürmek kolay değildir. Bilgisayarınızdaki donanıma bağlı olarak birçok dönüşüm bir anda saatlerce sürebilir. Ancak WinX HD Converter Deluxe ile değil.

WinX HD Converter Deluxe, aslında Level 3 GPU hızlandırması adı verilen bir şey kullanıyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, bu 4K videoyu gerçekten hızlı bir şekilde dönüştürebilir, sıkıştırabilir ve işleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, neredeyse herkes 4K videolarını dönüştürmek için WinX HD Converter Deluxe yazılımını kullanabilir – herhangi bir teknik bilgiye sahip olmak zorunda değilsiniz. Bizi takip ederseniz, size nasıl yapacağımızı göstereceğiz:

Video nasıl dönüştürülür ve sıkıştırılır

İlk önce, 4K video dönüştürücüyü indirmek ve bilgisayarınıza kurmak istersiniz. Mevcut satışlara bağlı olarak yaklaşık 30 – 50 $ civarındadır, ancak 4k video dönüştürücünün indirgenmiş veya deneme sürümünü buradan ücretsiz olarak alabilirsiniz. Hem Winds hem de Mac için kullanılabilir.

Kurduktan sonra, WinX HD Video Converter Deluxe uygulamasını çalıştırmak isteyeceksiniz. İçeri girdikten sonra “Video” düğmesini seçin. Oradan, dönüştürmek istediğiniz 4K video dosyasını seçmek isteyeceksiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu program GoPro’dan olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli 4K dosya formatlarını destekliyor.

Ardından, kullandığımız Çıktı Profilini seçmek istiyoruz. Bu aslında 4K videomuzu sıkıştırmayı seçtiğimiz dosya formatıdır. Mp4 Opsiyonunu seçmek isteyeceğiz, çünkü MP4, iPhone ve Android cihazlar dahil, piyasadaki hemen hemen tüm cihazlarda kusursuz çalma için yaygın olarak kullanılan bir formattır. Programı, HEVC gibi dosya biçimlerini MP4’e dönüştürmek için de kullanabilirsiniz.

MP4, videonuzu YouTube, Facebook ve diğerleri gibi popüler sosyal medya platformlarına yüklemek için de mükemmel bir formattır.

Çıktı Profilini ayarladıktan sonra, seçimlerinizi onaylamak için OK düğmesine basın. Artık videomuzu sıkıştırmaya ve dönüştürmeye başlamak için neredeyse hazırız. Sadece bir çıktı klasörü seçmemiz gerekiyor.

Gözat düğmesine basarak hedef klasörünüzü ayarlayabilirsiniz. Devam edin ve dönüştürülen videonuzun bitmesini istediğiniz klasörü seçin. Artık her şey hazır olduğundan, videoyu işlemeye başlamak için Çalıştır düğmesini tıklatabilirsiniz. Birkaç dakika sonra, başarıyla dönüştürülmüş ve sıkıştırılmış bir 4K Ultra HD videoya sahip olmalısınız.

Karar

Hepsi bu kadar! Gördüğünüz gibi, videonuzu dönüştürmek gerçekten kolay bir işlemdir. Sadece birkaç adımda, 4K ağırlığındaki videonuzu daha verimli bir dosya formatına dönüştürebilirsiniz.

WinX HD Video Converter’ın ücretsiz deneme sürümünü indirebileceğinizi gösterdik. Ancak, Deluxe sürümü istiyorsanız, sınırlı bir süre için çalışıyorlar. İletişim bilgilerinizi buraya girebilir ve anında ücretsiz bir lisans kazanabilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda Sonos One veya Bose QuietComfort II kulaklıklar ve hatta Logitech M570 mouse gibi tatlı donanımları kazanmak için gireceksiniz! Çekilişler 14 Haziran’a kadar açık, bu yüzden hızlı davrandığından emin olmak isteyeceksin!